Skocz do zawartości

Vray RT +CUDA - problemy


Andrejkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym aby w 3ds max w Vray podczas RT komputer używał procesora GPU z karty graficznej, niestety nie mogę tego uruchomić.

Posiadam 3ds max 2012 i Vray 2.0, win7 oraz kartę graficzną GeForce GTX 560, sprawdzałem na pewno posiada technologię CUDA.

Problem w tym że nie mogę wybrać w RT w zakładce Engine typu procesora renderującego CUDA, mam tylko CPU i OpenCL. Widziałem kilka tutoriali i wiem że tam powinna być jeszcze jedna opcja do wyboru "CUDA" u mnie niestety tego nie ma. Jak opalam RT z CPU wszystko jest ok, RT działa ale wtedy wykorzystuje moc obliczeniowa procesora a nie GPU. Jak odpalam OpenCl to RT sie zawiesza - czytalem ze OpenCL wymaga wiekszej ilość pamieci na karcie aby działał.

Miał może ktoś podobny problem? nie wiem czy to jest spowodowane ze nie mam tej opcji CUDA do wyboru, może to kwestia sterowników do karty graficznej lub nie mam czegoś zainstalowanego w systemie? Czy są jakies service packi do Vray lub 3ds maxa które trzeba zainstalować?

 

Wszystkim z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

OpenCL to jest właśnie GPU.

 

OpenCL jest otwartym standardem i jest obsługiwany przez karty nVidia oraz AMD (CUDA jako zamkniety standard tylko przez nVidia)

 

Polecam przeczytać: http://www.spot3d.com/vray/help/rt100/render_gpu.htm

 

Poza tym wg. w/w linku CUDA obsługują tylko karty z rdzenie Fermi oraz Kepler i tylko w RT 64 - bitowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności