Jump to content

ergie


ergie
 Share

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]90111[/ATTACH]

 

Rysowanie do szuflady pozbawione jest sensu. Co z tego, że raz na jakiś czas coś tam zmaluję, jak nikt tego nie ogląda. Smarowanie po kartce papieru, tablecie (tym w pierwotnym tego słowa znaczeniu, czyli po prostu Wacomowanie) czy też ostatnio na ekranie smartfona pozwala mi się odprężyć. Moje szkice w Moleskinie czesto nazywam "zapisem nudy", bo powstają głównie podczas zebrań, konferencji czy oczekiwania na realizację zamówienia w restauracji. Ten zapis pokazuje czasami na moim blogu (którego chyba mało kto ogląda), wklejam na fejsie, a teraz postanowiłem pokazać tutaj. Z czystej próżności obdarowania użytkowników tego serwisu moim bazgrołami.

 

Na początek rysunki/szkice ołówkiem

 

img252.jpg

 

img226.jpg

 

img223.jpg

 

img172.jpg

 

img165.jpg

 

22.png

 

img104.jpg

 

img016.jpg

 

111.jpg

 

img027.jpg

 

Ciągle obiecuję się, że zamienię je w prawdziwe ilustracje, ale ciągle brak mi na to czasu.

Edited by ergie
Link to comment
Share on other sites

Czasami w przypływie nadmiaru chwil wolnych siadam do rysowania na komputerze. Tutaj obrazek wykreowany w Inkscape'ie

 

steamteam1.png

 

Ostatnio postanowiłem sprawdzić czy mój smartfon nadaje się do rysowania/malowania/bazgrania. W wyniku tego powstał taki oto rysuneczek, wykreowany w programie ArtStudio

 

thn7.PNG

 

I to droga młodzieży byłoby na razie tyle. Pamiętajcie jednak, że nieładnie jest kopać staruszka, szczególnie leżącego. Bo jak to było powiedziane w jednym z filmów (ciekawe czy wiecie w którym) "Nie kop Pana bo się zmęczysz" ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja wielką pasją, a nawet fiołem jest historia pożarnictwa. Był czas, że popełniałem sporo projektów stempli pocztowych i pocztówek o tej tematyce. Dziś p[rzy okazji przeszukiwania moich magazynów dwa z nich wpadły mi w ręce. Sentyment do nich i czysta próżnośc spowodowały, że je tutaj umieszczam.

 

Najpierw projekt pocztówki wydanej z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej "Straż Pożarna 2002" Częścią motywu umieszczonego jest zaprojektowany przeze mnie z tej samej okazji stempel pocztowy. Całość zrobiona w Corel Draw.

 

magirus.jpg

 

I jeszcze malowany akwarelą obrazek zrobiony w prezencie dla mojego bratanka. Potem wydany w formie pocztówki przez Centralne Muzeum Pożarnictwa.

 

firebear.jpg

Edited by ergie
Link to comment
Share on other sites

Retro jest na czasie (jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi :D).

Obrazki z pierwszego posta na mnie robią wrażenie, sądzę, że trzeba mieć cierpliwość i wrażliwość żeby tworzyć takie rzeczy. Przywołują mi na myśl grę Machinarium, a troszkę też Neverhood (Wielookiego wieloryba strasznie chciałabym zobaczyć w jakiejś grze).

Link to comment
Share on other sites

[email protected] Fakt Machinarium, odkąd powstało stało się dla mnie inspiracją. Nawet na pulpicie mam jako tapetę obrazek z tej gry. Co do wieloryba wydaje mi się, że kiedyś zamieni się w animację 3d. Obecnie w ramach testów i przypominania sobie grafiki 3d w Blenderze wizualizuję jeden z obrazków. Jak wyniki będą pozytywne, to zabiorę się za Wieloryba :) A co do retro to jako zagorzały fanboy steam- i dieselpunku, oraz generalnie techniki z przełomu XIX/XX wieku trzymam się stylistyki vintage.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy