Skocz do zawartości

ergie


ergie

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]90111[/ATTACH]

 

Rysowanie do szuflady pozbawione jest sensu. Co z tego, że raz na jakiś czas coś tam zmaluję, jak nikt tego nie ogląda. Smarowanie po kartce papieru, tablecie (tym w pierwotnym tego słowa znaczeniu, czyli po prostu Wacomowanie) czy też ostatnio na ekranie smartfona pozwala mi się odprężyć. Moje szkice w Moleskinie czesto nazywam "zapisem nudy", bo powstają głównie podczas zebrań, konferencji czy oczekiwania na realizację zamówienia w restauracji. Ten zapis pokazuje czasami na moim blogu (którego chyba mało kto ogląda), wklejam na fejsie, a teraz postanowiłem pokazać tutaj. Z czystej próżności obdarowania użytkowników tego serwisu moim bazgrołami.

 

Na początek rysunki/szkice ołówkiem

 

img252.jpg

 

img226.jpg

 

img223.jpg

 

img172.jpg

 

img165.jpg

 

22.png

 

img104.jpg

 

img016.jpg

 

111.jpg

 

img027.jpg

 

Ciągle obiecuję się, że zamienię je w prawdziwe ilustracje, ale ciągle brak mi na to czasu.

Edytowane przez ergie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasami w przypływie nadmiaru chwil wolnych siadam do rysowania na komputerze. Tutaj obrazek wykreowany w Inkscape'ie

 

steamteam1.png

 

Ostatnio postanowiłem sprawdzić czy mój smartfon nadaje się do rysowania/malowania/bazgrania. W wyniku tego powstał taki oto rysuneczek, wykreowany w programie ArtStudio

 

thn7.PNG

 

I to droga młodzieży byłoby na razie tyle. Pamiętajcie jednak, że nieładnie jest kopać staruszka, szczególnie leżącego. Bo jak to było powiedziane w jednym z filmów (ciekawe czy wiecie w którym) "Nie kop Pana bo się zmęczysz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wielką pasją, a nawet fiołem jest historia pożarnictwa. Był czas, że popełniałem sporo projektów stempli pocztowych i pocztówek o tej tematyce. Dziś p[rzy okazji przeszukiwania moich magazynów dwa z nich wpadły mi w ręce. Sentyment do nich i czysta próżnośc spowodowały, że je tutaj umieszczam.

 

Najpierw projekt pocztówki wydanej z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej "Straż Pożarna 2002" Częścią motywu umieszczonego jest zaprojektowany przeze mnie z tej samej okazji stempel pocztowy. Całość zrobiona w Corel Draw.

 

magirus.jpg

 

I jeszcze malowany akwarelą obrazek zrobiony w prezencie dla mojego bratanka. Potem wydany w formie pocztówki przez Centralne Muzeum Pożarnictwa.

 

firebear.jpg

Edytowane przez ergie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro jest na czasie (jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi :D).

Obrazki z pierwszego posta na mnie robią wrażenie, sądzę, że trzeba mieć cierpliwość i wrażliwość żeby tworzyć takie rzeczy. Przywołują mi na myśl grę Machinarium, a troszkę też Neverhood (Wielookiego wieloryba strasznie chciałabym zobaczyć w jakiejś grze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pici@ Fakt Machinarium, odkąd powstało stało się dla mnie inspiracją. Nawet na pulpicie mam jako tapetę obrazek z tej gry. Co do wieloryba wydaje mi się, że kiedyś zamieni się w animację 3d. Obecnie w ramach testów i przypominania sobie grafiki 3d w Blenderze wizualizuję jeden z obrazków. Jak wyniki będą pozytywne, to zabiorę się za Wieloryba :) A co do retro to jako zagorzały fanboy steam- i dieselpunku, oraz generalnie techniki z przełomu XIX/XX wieku trzymam się stylistyki vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności