Skocz do zawartości

Niesymetrycznie zagiety róg papieru. Proszę o pomoc.


Isia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo proszę o pomoc, instrukcje w wymodelowaniu niesymetrycznie zawiniętej kartki popieru. Poniżej zamieszczam załącznik

jak ma wygladać zawinięcie. Moje próby staneły na użyciu soft selection (3ds max) jednak nie uzyskałam czystego precyzyjnego wygięcia. Jest małe załamanie na środku i nie wiem jak uzyskać tą asymetrie. Zamieszczona wizualizacja to własnie moja nieudana próba, natomiast załącznik przedstawiający rysunek (kartka kolor) to właśnie to co chciałabym uzyskać.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

[ATTACH=CONFIG]90129[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90128[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90130[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A może spróbować pociąć najpierw róg płaszczyzny ukośnymi liniami (bez protopadłych) . Wtedy przy wyginaniu rogu kartki nie powinien się on załamywać.

Pewnie można by jeszcze zastosować clotch - kartka dosuwana do odpowiedniej formy.

A jeżeli w Twojej wersji maxa jest graphite modeling tools to możesz użyć narzędzia conform i "zaprasować" narożnik na formie.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób z Mayki: robisz na kartke cloath ustawiasz z presetów na papier(ew. coś zmieniasz), robisz locator(w maxie to chyba point?) potem dajesz dynamic constrain na kilka vertexów z rogu i zaginasz żeby ładniej sobie spasować można zrobić drugi constrain niżej, a potem bejkujesz i poprawiasz soft selection ogółem jakieś 10 minut roboty.

 

Ew. sposób ze skinem na DT był kiedyś 10 minutowy darmowy tutorial do mayki o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem odpowiednio ustawiony (gizmo) modyfikator bend powinien większość roboty załatwić. najważniejsze dobrze siatkę przygotować, żeby zginała się mocniej gdzie trzeba, a tam gdzie ma się zginać mniej, żeby była mniej gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności