Jump to content

Niesymetrycznie zagiety róg papieru. Proszę o pomoc.


Isia
 Share

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę o pomoc, instrukcje w wymodelowaniu niesymetrycznie zawiniętej kartki popieru. Poniżej zamieszczam załącznik

jak ma wygladać zawinięcie. Moje próby staneły na użyciu soft selection (3ds max) jednak nie uzyskałam czystego precyzyjnego wygięcia. Jest małe załamanie na środku i nie wiem jak uzyskać tą asymetrie. Zamieszczona wizualizacja to własnie moja nieudana próba, natomiast załącznik przedstawiający rysunek (kartka kolor) to właśnie to co chciałabym uzyskać.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

[ATTACH=CONFIG]90129[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90128[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90130[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

A może spróbować pociąć najpierw róg płaszczyzny ukośnymi liniami (bez protopadłych) . Wtedy przy wyginaniu rogu kartki nie powinien się on załamywać.

Pewnie można by jeszcze zastosować clotch - kartka dosuwana do odpowiedniej formy.

A jeżeli w Twojej wersji maxa jest graphite modeling tools to możesz użyć narzędzia conform i "zaprasować" narożnik na formie.

Edited by Dynamico
Link to comment
Share on other sites

Sposób z Mayki: robisz na kartke cloath ustawiasz z presetów na papier(ew. coś zmieniasz), robisz locator(w maxie to chyba point?) potem dajesz dynamic constrain na kilka vertexów z rogu i zaginasz żeby ładniej sobie spasować można zrobić drugi constrain niżej, a potem bejkujesz i poprawiasz soft selection ogółem jakieś 10 minut roboty.

 

Ew. sposób ze skinem na DT był kiedyś 10 minutowy darmowy tutorial do mayki o tym.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem odpowiednio ustawiony (gizmo) modyfikator bend powinien większość roboty załatwić. najważniejsze dobrze siatkę przygotować, żeby zginała się mocniej gdzie trzeba, a tam gdzie ma się zginać mniej, żeby była mniej gęsta.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy