Jump to content

Jak uzyskać świato słoneczne padające z okna na podłogę.


Isia
 Share

Recommended Posts

Proszę o pomoc w uzyskaniu efektu światła słonecznego dającego poświatę na podłodzę.

Bardzo proszę o szczegółowe pokierowanie, wskazówki krok po kroku.

Mam za sobą wielokrotne próby, niestety efektu nie ma. Nie wiem, w którym miejscu robie błąd.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Pokaż co udało Ci się uzyskać do tej pory. Najlepiej i najprościej będzie użyć słoneczka vrayowego, ale pokaż co Ci się udało wykombinować. Chodzi Ci o rozjaśnienie na podłodze, czy o cały efekt światła wolumerycznego?

Link to comment
Share on other sites

Wstaw do sceny vraySun, ustaw odpowiednio kierunek, tak żeby promienie padały przez okno na podłogę. Warto zwiększyć do 3-4 sizeMultiplier dla uzyskania miękkich krawędzi plamy światła. Jeżeli w oknie są szyby to zadbaj aby materiał szkła miał w refraction włączoną opcję affect shadow.

Link to comment
Share on other sites

Dynamico zwiekszanie multiplier ma tylko wtedy sens jeśli chcesz uzyskać cienie zgodne z zachmurzeniem nieba im niebo bardziej pochmurne tym cienie bardziej miękkie wtedy ten współczynnik wstawia się co raz wierszy natomiast 1 odpowiada słonecznemu bezchmurnemu niebu. Aby dostać ładne światło wpadające do pokoju warto także przed oknem postawić vrayligt(plane) dać mu opcje invisible i skyportal z opcją simple. Żeby ci nie powstawały przepalenie warto w color mapping wybrać model Reinhard i ustawić go na początek 1;0,5;1(2,2) przy używaniu takiej gammy) i jeśli ci nie odpowiada efekt manipulować parametrem burn value. Reszta to już tylko ustawianie parametrów w kamerze

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o zgodność z naturalnym zachowaniem cieni wraz z rożnymi warunkami oświetleniowymi jak się na to nie zwraca uwagi to potem masz rendery na których za oknem jest jarzeniówka a cienie zmiękczone i na odwrót za oknem śliczny szarobury dzień a wewnątrz ostre żyletki w cieniach. Najprostsze warto poobserwować cienie w rożnych warunkach pogodowych we własnym domu ;) szczególnie że wiekszosc dąży do oddania jak najbardziej realistycznych warunków atmosferyczno optycznych :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy