Jump to content

Modelowanie półsferycznych kszattów - problem


kato555
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Ma ktoś dostęp do tutoriali lub może zaprezentować coś na temat modelowania półsferycznych kształtów np odlew wieży czołgu T-72?

Czy w maxie jest możliwość konstruowania modeli jak np w modelarstwie kartonowym? Tworzę bluprinty z wręgami usytuowanymi w odpowiednich miejscach wg planów. Na każdym bluprincie modeluje zarys wręgi. Następnie nakładam na to powierzchnię tworzącą kształt modelu.

Link to comment
Share on other sites

Da się.

Musisz poszukać informacji o modelowaniu NURBS. Można tworzyć bryły dokładnie na zasadzie budowy wręg, łącząc je później płaszczyznami. W jakiejś starszej książce do Maxa był rozdział poświęcony modelowaniu kadłuba jachtu tą metodą. Chyba jeszcze ją mam.

Link to comment
Share on other sites

nurbs jak najbardziej ale jeśli jest to jakas prostsza bryła to możesz zrobić klatkę ze splajnów a następnie nałożyć mod. Surface.

tutorial jak to zrobic był w maxie chyba 2009 - ogolnie wszystkie tutki sa na ich stronie - modelling, skoczek (knight)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady. Może jakoś to ogarnę. Z tego co widzę NURBS to temat rzeka. Niestety panie kranz nie ma lekko :D. Bryła ma podobne powierzchnie jak wspomniana wieża do T-72. Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś by zamieścił jakieś info odnośnie literatury ( wystarczy autor i nazwa książki) czy tutków w których na prostych lub złożonych przykładach opisane jest działanie NURBS. Mam trochę namiarów. Niestety są to zwięzłe i lakoniczny opisy. Małe pytanko. Wręgi muszą mieć wspólne punkty przecięć aby zadziałało nakładanie powierzchni, np w przypadku przecinania się wręg?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy