Skocz do zawartości

Fumefx przeźroczysty ogień


GreenScreen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem. Mianowicie, gdy próbuje zasymulować jakiś ogień w FumeFX wszystko przebiega pięknie, jest widoczny w podglądzie itp., ale kiedy chcę to wyrenderować to bum nie ma tego. Raz miałem taki problem ale zwiększyłem opacity i było w miarę w porządku, a teraz to nie działa. Co mogę zrobić, żeby ten ogień był widoczny?

 

Z góry dziękuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie niewiele zmieniałem w FumeFX, a żadna zmiana nie wpływała na pojawienie się ognia, ale tak przedstawiają się opcje:

4kw85.jpg

30nhnpx.jpg

 

Render w trochę słabej jakości(bo się długo renderował), ale widać wyraźnie, że ognia brak...

ab6uqs.jpg

 

Na scenie jest tylko daylight który wchodzi przez okno. Sprawdzałem czy światła mają jakiś wpływ i wyłączyłem je w opcjach fumefx, ale również bez zmian. Próbowałem również zwiększać i zmniejszać opacity ale też nie działało... Nie ważne co robię ogień się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem Heat Production i Burn Rate oraz Ignition, ale w żadnym wypadku nie pokazał się ogień... Co do Fusion Works Renderer jest on włączony.

 

Widzę że masz AFC graf koło opacity włączony więc może tam spłaszczyłęś go do zera i Ci się nie renderuje, albo coś masz z rendrerem nie tak. Włącz zwykły scanline i zobacz czy w ogóle jesteś w stanie ten ogień w pustej scenie wyrenderować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności