Jump to content

Fumefx przeźroczysty ogień

GreenScreen
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem. Mianowicie, gdy próbuje zasymulować jakiś ogień w FumeFX wszystko przebiega pięknie, jest widoczny w podglądzie itp., ale kiedy chcę to wyrenderować to bum nie ma tego. Raz miałem taki problem ale zwiększyłem opacity i było w miarę w porządku, a teraz to nie działa. Co mogę zrobić, żeby ten ogień był widoczny?

Z góry dziękuje,

W sumie niewiele zmieniałem w FumeFX, a żadna zmiana nie wpływała na pojawienie się ognia, ale tak przedstawiają się opcje:

4kw85.jpg

30nhnpx.jpg

Render w trochę słabej jakości(bo się długo renderował), ale widać wyraźnie, że ognia brak...

ab6uqs.jpg

Na scenie jest tylko daylight który wchodzi przez okno. Sprawdzałem czy światła mają jakiś wpływ i wyłączyłem je w opcjach fumefx, ale również bez zmian. Próbowałem również zwiększać i zmniejszać opacity ale też nie działało... Nie ważne co robię ogień się nie pojawia.

Pozmieniałem Heat Production i Burn Rate oraz Ignition, ale w żadnym wypadku nie pokazał się ogień... Co do Fusion Works Renderer jest on włączony.

Widzę że masz AFC graf koło opacity włączony więc może tam spłaszczyłęś go do zera i Ci się nie renderuje, albo coś masz z rendrerem nie tak. Włącz zwykły scanline i zobacz czy w ogóle jesteś w stanie ten ogień w pustej scenie wyrenderować.