Skocz do zawartości

Jak wsypać jabłka do kosza?


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym użyć jakiejś zautomatyzowanej funkcji do umieszczenia w koszu jabłek, kamieni czy czegokolwiek innego, co normalnie wsypuje się do pojemnika.

Próbowałem z particlami i deflectorem w postaci kosza, ale średnio działa - w każdym razie moje ustawienia nie gwarantują zamierzonego efektu.

Macie jakieś pomysły?

 

Pozdr

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pflow powinien ci starczyc i efekt bedzie naprawde swietny! Ale to tylko w wersji maxa 2014.

 

Zamiast standardowego partcile flow robisz mParticles i generujesz z BirthGruop powiedzmy, jesli chcesz by jablka byly rozne, jako ksztalt kolizji ustawiasz convex hull (o ile dobrze pamietam). Na obiekt kolidujacy (czyli statyczny) nakladasz modyfikator mParticle collider (nie pamietam dokladnie, nie mam maxa 2014 pod reka) i ustawiasz na ACTIVE. Do tego samego eventu mCollision test z deflektorem wybranym ze sceny, czyli obiektem kolidujacym. i tyle :)

 

Efekt wrecz swietny, prosty i szybki

 

P.S. Albo jak pisze traitor ToolBox do od wersji 2013 i w dół, bo to dokladnie ten sam system, tylko nazewnictwo troszke inne

 

P.P.S. mP World ma wsparcie dla wielu wątków, trzeba tylko zaznaczyc bo defaultowo jest wylaczone i wpisac ile wlezie, i tak nie sprawdza i bedzie korzystal z tylu ile masz. chociaz wydaje mi sie ze max to 16, sam mam 32 ale przyjmuje tylko 16. wiec mozna naparwde ciezkie rzeczy w tym wymeczyc :)

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności