Jump to content

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym zaprezentować poczatkowe fazy modelowania Audi A8 w wersji z 2010 roku. Jako, że modelowaniem pojazdów wcześniej się nie zajmowaliśmy, tak proszę o rady i sugestie osób, które mają już w tym większe doświadczenie. :)

 

Poniżej siateczki:

ogIlOYj.jpg

 

RhOQ7gE.jpg

 

Bryłka:

a>

 

938uiyR.jpg

 

Xsx7L7i.jpg

 

I poglądowy rzut okiem na shadery:

irEJ6G8.jpg

 

Tu widać, że przednia szyba nie wygląda zbyt dobrze, ale to wina schrzanionego studio. Jak już wymodelujemy wnętrze i trochę poprawimy światełka, to wszystko powinno grać. :)

 

Technikalia:

 

Blender 2.66 / Cycles

 

HiPoly: NguI823.jpg

LoPoly: rCDA6Ab.jpg

Edited by trimDsgn
Link to comment
Share on other sites

Polecam przestawic render na BI kiedy modelujecie (chyba jest was więcej :P) Z ustawionym Cyckiem shadery w viewporcie są jakieś mdłe i niewiele widać. Na modelu widać nierówności. Najwięcej w okolicy nadkola. Zgodności z oryginałem nie sprawdzałem. Polecam zrobić bazę a dopiero po tym zagłębiać się w szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Sztuk nas są dwie, Michał i Maciej. :) Nierówności się wyklepie, a baza będzie gotowa za pare dni. Detali tu właściwie niewiele, To co widać na scenie jest jeszcze "łyse" niemalże, po prostu subsurf wrzucony. ;) Będziemy dziubać. Dzięki za sugestię odnośnie VP. Faktycznie z Bl widać znacznie więcej. Niedługo update. Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

Popieram to co pisze Slim_ i Sebazx6r, najpierw baza całego auta a potem ciecie i detale. Robiąc poszczególne panele z detalami możecie sobie tylko dołożyć roboty z późniejszym pasowanie/poprawkami w kolejnych elementach. Poza tym modle sie gnie, miejscami nawet bardzo.

Zerknijcie na 5 szot w poście- gril jest pofalowany; przetłocznie pod lampa(prawa strona) również; zakończenie maski (przy styku z grilem) jakoś dziwnie zdeformowane.

Nie jest źle, ale moim zdaniem łatwiej było by zacząć od bazy tworzac gładkie powierzchnie a dopiero potem ciąć na blachy itp.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy