Jump to content

Scroll działający jak klawisz ESC podczas rysowania/modelowania.


Kubbutek
 Share

Recommended Posts

Otóż np. podczas rysowania ściany (AEC Extended->wall) czy to linii (Splines -> Line) nie mogę korzystać z orbity czy Pan View. Za każdym razem gdy tylko wcisnę scroll'a od razu Max "wychodzi" mi z rysowania ściany czy linii. Nie mogę kontynuować rysowania. Po wciśnięciu scroll'a resztę ściany czy linii musze tworzyć jako nowy obiekt. (Gdy wcisnę scrolla otrzymuje ten sam efekt jakbym wcisnął ESC.)

Sprawdziłem ustawienia myszki w panelu sterowania i te wydaja sie być dobre. Na wheel button mam ustawiony AutoScroll. Zresztą korzystanie z orbity za pomocą wciśniętego scroll'a + lewy alt działa bez zarzutu i tak samo Pan View, wciskając scroll'a mogę bez problemu manipulować obrazem. Niestety za każdym razem gdy chcę skorzystać z tych funkcji przy rysowaniu ściany czy linii wciśniecie scroll'a automatycznie powoduje "wyjście z tego rysowania". Jest to dla mnie duży problem. Mam nadzieję, że dość jasno wytłumaczyłem problem.

Link to comment
Share on other sites

Bzdura. Po prostu w maxie tak to działa.

Żeby kontynuować rysowanie w opisanych przypadkach, używaj klawisza " i ". Oddal się rolką i stuknij i.

 

Ze blokuje pana i orbita podczas tworzenia obiektu? Nigdy wczesniej takich obiektow nie uzywalem wiec specjalnie sprobowalem i u mnie dziala. Tylko ze ja mam ustawienie majkowe sterowanie

Link to comment
Share on other sites

W 2013 i 2014 można już przesuwać i obracać obraz w viewporcie podczas "rysowania". We wcześniejszy wersjach nie można było tego robić bez przerywania operacji tworzenia obiektu. Ta jak napisał arturprx2 pozostawało tylko używanie "i", które centruje obraz w punkcie wskazywanym przez kursor. Niestety nie rozwiązuje to "problemu orbity".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy