Skocz do zawartości

Scroll działający jak klawisz ESC podczas rysowania/modelowania.


Kubbutek

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż np. podczas rysowania ściany (AEC Extended->wall) czy to linii (Splines -> Line) nie mogę korzystać z orbity czy Pan View. Za każdym razem gdy tylko wcisnę scroll'a od razu Max "wychodzi" mi z rysowania ściany czy linii. Nie mogę kontynuować rysowania. Po wciśnięciu scroll'a resztę ściany czy linii musze tworzyć jako nowy obiekt. (Gdy wcisnę scrolla otrzymuje ten sam efekt jakbym wcisnął ESC.)

Sprawdziłem ustawienia myszki w panelu sterowania i te wydaja sie być dobre. Na wheel button mam ustawiony AutoScroll. Zresztą korzystanie z orbity za pomocą wciśniętego scroll'a + lewy alt działa bez zarzutu i tak samo Pan View, wciskając scroll'a mogę bez problemu manipulować obrazem. Niestety za każdym razem gdy chcę skorzystać z tych funkcji przy rysowaniu ściany czy linii wciśniecie scroll'a automatycznie powoduje "wyjście z tego rysowania". Jest to dla mnie duży problem. Mam nadzieję, że dość jasno wytłumaczyłem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Bzdura. Po prostu w maxie tak to działa.

Żeby kontynuować rysowanie w opisanych przypadkach, używaj klawisza " i ". Oddal się rolką i stuknij i.

 

Ze blokuje pana i orbita podczas tworzenia obiektu? Nigdy wczesniej takich obiektow nie uzywalem wiec specjalnie sprobowalem i u mnie dziala. Tylko ze ja mam ustawienie majkowe sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 i 2014 można już przesuwać i obracać obraz w viewporcie podczas "rysowania". We wcześniejszy wersjach nie można było tego robić bez przerywania operacji tworzenia obiektu. Ta jak napisał arturprx2 pozostawało tylko używanie "i", które centruje obraz w punkcie wskazywanym przez kursor. Niestety nie rozwiązuje to "problemu orbity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności