Skocz do zawartości

[Interior] Apartament w stylu glamour


smiths

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, chciałem podzielić się z Wami ostatnim owocem mojej pracy. Bardzo mile widziane uwagi, liczę na wytkanie najmniejszych błędów, które Was rażą, gdyż wciąż jestem na etapie nauki. Pozdrawiam;)

 

01_zpsd97b3963.jpg

01_zpsd97b3963.jpg

02_zpsb99b33f4.jpg

03-2_zps9c9ccfed.jpg

04-2_zps0221eed5.jpg

05_zps22ee105f.jpg

06-1_zps5e33dadb.jpg

07-1_zpsd04bade9.jpg

09_zps15d4f503.jpg[ATTACH=CONFIG]90769[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyznam ze projektu kompletnie nie lapie koncepcyjnie, wiec zadam pare pytan odnosnie detali: technicznych:

- plamy na scianie to zamierzony efekt?

- dlaczego stolik ma teksture parkietu?

- te belki pod sufitem to beton?

- dlaczego... wanna ? O,o

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbychowatyStylowo apartament miał być podobny do istniejących już realizacji https://www.sohohouseberlin.com/bedrooms Przyznam osobiście, ilekroć mam doczynienia z tego typu stylem nie potrafię go jasno zidentyfikować. Dlatego też można mieć wrażenie że to mieszanka wszystkiego

 

mirach

-plamy na ścianie to niestety nie jest zamierzony efekt, więc prawdopodobnie zbyt mała ilość sampli

-chodziło o to żeby stół był z drewna malowanego na czarno, kombinowałem skąd wziąć taką teksturę i padło na tekturę podłogi nie wiem czy to dobrze, jest jakiś inny sposób na to?

-te belki pod sufitem to beton owszem, ale skoro jest takie pytanie to znaczy że tam coś niestroi :D

-wanna na środku salonu - czad :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na pewno jest to nietypowe wnętrze. Jeżeli miałbym się zatrzymać w takim apartamencie to czemu nie, prawde mówiąć robiliśmy to tak aby nam się jakoś to podobało, więc w jakimś stopniu na pewno czułbym się dobrze.

 

 

 

Nie wiem czy to widać, ale duzy problem mam zawsze z uzyskaniem miękkich cieni, np stelaż firany przy suficie wygląda jakby wisiał w powietrzu, podobnie jest z większością przedmiotów stojących na podłodze np stół. Nie wiem czy wynika to może z materiału podłogi czy z oświetlenia, a jeśli z oświetlenia to co ma na to wpływ.

Edytowane przez smiths
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wynika to może z materiału podłogi czy z oświetlenia, a jeśli z oświetlenia to co ma na to wpływ.

 

stawiam na niska dokladnosc GI. Mozesz to sprobowac poprawic dodajac AO pass, tylko nie przesadz z tym.

 

-chodziło o to żeby stół był z drewna malowanego na czarno, kombinowałem skąd wziąć taką teksturę i padło na tekturę podłogi nie wiem czy to dobrze, jest jakiś inny sposób na to?

 

em... er... no sposob na to jest, uzyc tekstury drewna a nie parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wanna w salonie troszkę ktoś przekombinował z tym patentem, a to mieszanie rożnych stylów całkiem nie leży szczególnie ta ściana z cegły jakos się tu nie wkomponuje. Co do tekstury stolika to znajdź ładną teksturkę drewna jaka by ci się podobał a następnie wsadź ja w taki patent jakim jest colorcorrect tam zmienisz wszytko od jasności , nasycenie aż po barwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamico Tendencja do wypychania wanny do salonu ma już prawie 100 lat więc raczej nie jest to wymysł 21 wieku. Nie mówiąc już o tym jaką rolę spełniały łaźnie miejskie, w czasach w których powstawały. Przystosowując się do trochę nietypowego stylu stawiamy wannę w salonie.

Jednocześnie tłumaczę iż nie jest to mieszkanie, lecz apartament hotelowy, więc to też ma znaczenie

skalpel3d Dzięki spróbuję Twojego pomysłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smiths

no i wyszła "na wierzch" moja niewiedza i brak wykształcenia. Ale tak naprawdę, miałem na myśli fakt, że tego typu urządzenia są jednak trudne do utrzymania w idealnej czystości, a już osobiście, w ogóle takie rozwiązanie mi się nie podoba. Nie mówiąc o po prostu, praktycznej zasadności "mienia" wanny pomiędzy łóżkiem a stołem, na którym stoi obiad. PO CO?

I tyle w temacie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamico na pytanie po co? bo delikwent chce w trakcie obiadu podziwiać żonę w kąpieli :) A tak na poważnie na pomysły klientów wszelkiej maści nic nie poradzisz jak ktoś sobie czegoś takiego zażyczy to proszę bardzo jeśli jest tylko wykonalne. Dopiero co jestem po projekcie gdzie w mieszkaniu 96 metrowym wywalaliśmy wszystkie ściany a jedyną wydzieloną przestrzenią była łazienka bo klientka stwierdziła że lubi otwarte przestrzenie ale w łazience ceni sobie intymność dlatego łazienka była wydzielona przy pomocy płyt szklanych o przezroczystości 75% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kumam tą wannę ale nie powinno być klepki tylko inny materiał pod nią ze względu na wodę. Co do samego wnętrza to wg mnie jest tu pomieszanie stylów kompletne, wygląda jakbyś pościągał jakieś modele z netu i je powrzucał do projektu. Sama wizka wygląda ok, nie licząc tych plam na scianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności