Skocz do zawartości

Jak wylaczyc Ambient Occlusion?


Traitor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znajde tutaj wysokiej klasy magika, ktory wie jak wylaczyc we viewporcie na stale Ambien Occlusion (chodzi maxa 2014, tryb Realistic)?. Owszem sa ustawienia "Viewport configuration" w ktorych mozna wylaczyc elementy tego typu, jednak po wyjsciu z programu aplikacja powraca do domyslnych ustawien. Duze dobre piwo, i wielki uklon dla osoby ktora pomoze w tej zagwostce.

 

Ewentualnie jak w trybie Shaded uaktywnic na modelu zwykle, proste cieniowanie od swiatla? Defalutowo tryb shaded kompletnie nie reaguje na swiatlo postawione w scenie, cieniuje model tak jak gdyby go nie bylo w scenie.

 

Z gory dzieki

Tomek

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zolty: Tak, testowalem juz metode z wlasna scena zamiast maxstart, jednak jest to bylo, nie bylo polsrodek w pozyskaniu celu;/

Deshu: Ctrl+L nic nie wnosi niestety.

 

Wydaje mi sie ze cos skopali, bo tryb facets dziala jak nalezy wiec tryb Shaded ma ewidentnie jakiegos buga. Zglosze do Autodesku, moze ktos to raczy naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sam jestem ciekaw, bo przez maxstarta nie mozna ustawic. Mi AO akurat sie podoba, ale cienie na poziomie 1,0 to ostry hardkor i zawsze na starcie zjezdzam na 0,7. Patrzalem w helpie i cos takiego znalazlem co wypluwa wlasciwosci viewporta

 

vss = maxops.getViewportShadingSettings()

-->

showInterfaces vss

 

Niewiele mi to mowi i znajac moja podstawowa wiedze na temat maxscryptu probowalem zmienic cos na false/true, ale nic z tego. Nie wiem czy mozna i czy to nie zwraca tylko false/true. Chociaz pisza ze niby mozna co nieco zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowalem sobie ten maxstart o ktorym mowiliscie, i musze sie uderzyc w piers. Faktycznie, ten plik automatycznie odpala scene jako defalutową. Nie znalem tego patentu wczesniej jako, ze w instalce nie ma takiej scenki. Plik o nazwie maxstart.max trzeba wrzucic do folderu ze scenami, wtedy Max automatycznie go odpala. Dziekuje BARDZO za pomoc chlopaki. W desperacji analizowalem juz wszystkie pliki by znalesc gdzies rozwiazanie.

 

Deshu: Jak bedzie planowane jakies wyjscie na bro to oczywiscie dam znac:)

Zolty: Jak bede w odwiedzinach we Wrocku to podrzuce buteleczke:)

Oko: Nitrus ma zbyt duza wydajnosc by z niego zeskakiwac:)

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz Traitor, ciesze się ze mogłem pomoc:) Sorks że nie dodałem, że trzeba to wrzucić do defaultowego folderu ze scenami.

 

Dodatkową mega przydatną opcją, jest ustawienie sobie w maxstarcie renderowania preview.

Ten setup jaki mam, nie dość, że ma włączone GI (vray), to jeszcze renderuje się szybciej niż default bez GI.

 

Jedyne co, to maxstart nie pamięta, że chce mieć odpalonego outlinera (skrypt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności