Skocz do zawartości

Scena 3d: Zbrojownia


masater

Rekomendowane odpowiedzi

No jako że teksturowanie (czyt. robienie tekstur w psie czy w gimpie) zupełnie mi nie idzie, co jest główną przyczyną zastoju postapokaliptycznej postnowiłęm zacząć coś nowego.

No i na razie wykańczam taki mieczyk:

mieczyk01.jpg

mieczyk02.jpg

 

______________

 

I taki teścik materiałów(sorry za jakość ale to ejst oświetlane skylightem i dlatego musiałem dać FG a to się liczy za długo więc jest na preview :) )

mieczyk03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołem

 

Jelec zbyt kwadratowy i widać masę bugów na siatce, tak nie może zostać, pokaż siatkę bo wydaje się strasznie gęsta jak na taką prostą bryłkę. Co do materiałów to trudno powiedzieć bo nic nie widać (takiee rendery to najlepiej sobie podarować i renderować bez GI) Ostrze nawet wporządku.

 

Tak się tylko zastanawiam czy nie połączyłeś przypadkiem miecza długiego z oburęcznym "Claymorem" rękojeść może być za krótka na udźwignięcie takiego ciężaru (nie wiem dokładnie bo nie jest cała pokazana)

 

Popracuj jeszcze nad tym (zwłaszcza nad siatką) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok siateczka dla pana (chyba bedzie dobra - pierwszy raz daje siatke zawsze wolaem nie daać :P )

siateczka.jpg

 

PS: na tym renderku z materiałami widac to co ma ukazać czyli złotko i to pod złotkiem :P

 

EDIT: RAcja teraz widze :) Cała rękojeść za wyjątkiem wzorku jest do przeróbki. Colera moze zrobie ją nurbasmi (przy okazji się anucze nurbsami macha:P )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie nurbsami, nurbsy są do bani, możesz to zrobić zwykłym splinem a potem extrude albo loft (poszukaj w maxowych tutkach jest tam jak loftem zrobić telefon, możesz to wykorzystać, jeżeli nie masz tego tutka tościągnij ze strony discreet update.

 

Rękojeść chyba też troszkę za gęsta, można by to zorbić inaczej (no i dłuższa oczywiście musi być jak na takie ostrze)

 

Looknij na 3dtotal do tutoriala o J. D'Arc, tam jest bardzo ładny mieczyk

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzuce jeszcze taki obrazeczek :) :

 

mieczyk04.jpg

 

-to czerwone to element który poprawiłem teraz pobawie się w te wystające na boki :)

-tu chyba już lepiej widać materiały :)

-Znów niska jakosć :( ale lepsiejsza niż wtedy bo tym razem spowodowana jest niską jakością jpg żeby zajmowało nie więcej niż ze 30KB bo jak większe nawrzucam na swój serwerek to nie zobaczycie :)

-A i siateczka tego czerwonego teraz jest dużo ładniejsza bo zobiłem splinami :)

 

EDIT: Jeśli zdaje się wam że na tym czeronym widzicie błąd to upewnijcie się czy to nei wina kompresji JPG a jak już się upewnicie to prosze o zaznaczenie i podesłąnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mały updacik :)

mieczyk05.jpg

 

- e tym wydaniu przerobiłem to coś miedzy rękojeścią i klingą :) to pod tym złotym wzorkiem :) i dodałem bumpa na przednią część klingi

 

-do poprawienia jeszcze rękojeść (przedłuzyć i wogóle zrobic od mnowa bo siateczka okropna ) i ten bump bo sie taki coś zrobiło na początku i na końcu i jeszcze drobny tweek niektórych materiałów

 

EDIT: a i zostało zrobienie paru wzorków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo widoczny progress, brawo :) teraz kilka uwag

 

Te "rogi" na jelcu powinny być bardzi spiczaste, przednia cześć ostrza (ta bliżej jelca) też mogła by być bardziej zaokrąglona (krawędzie) bo teraz wygląda trochę jak sztabka stali :) Wzorki ładne

 

Pozdrawiam

 

edit: fajnie wygląda ten wątek, hehe jak narazie jestem jedynym komentującym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten jelec jest taki gruby? Możesz go spokojnie spłaszczyć o jakies 40-50% Wydłużyłbym tez troche rękojeść. Teraz wygląda na miecz jednoreczny, ale brzeszczet bardziej mi wyglada na półtoraka.

PS: Dla klingi lepiej będzie jednak namalować teksturke niz robic w 100% proceduralkami. Ostatnio sam to robiłem i musze powiedziec ze efekt jest nieporownywalnie lepszy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ten miecz jest zbyt nie proporcjonalny. Miedzy innymi rekojesc zakrutka a jak ja wydluzysz to z kolei jelec (to chyba to o ile kojarze : pomiedzy rekojescia a klinga) bedzie za waski. teraz ten miecz to sie bardziej nadaje na ceremonialny :D pracuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wkońcu skończyłęm mieczyk :) nie bedzie już poprawiany oto renderek

mieczyk07.jpg

-hmm nie patrzcie że wygląda mneij realistycznie ale to dlatego ze bawiłęm się w hdri i nie chciałem renderować drugi raz te 20min :P

 

PS: Gdyż zgadałem się z kolegą i chcemy zacząć nowy projkcik updaty będą raczej żadsze. Jednak scenka Zbrojownia bedzie skończona. Postapokaliptyczna też tylko się naucze texturować :P wiec to tyle narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze dopiero teraz, ale dawno tu nie zagladałem :)

http://members.lycos.co.uk/kozioo/rrr.jpg

 

ostatni obrazek mi sie nie pokazuje :/

 

edit

juz sie pokazał. serwer wolniejszy niz "osławiona" interia. Moze uploaduj tego rendera na forum?

 

A co do samego miecza... Materiały niezbyt ciekawe, nie wyglądają naturalnie. Szczegolnie rękojeśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wolneijszy tylko kiedy brat gra przez net:P bo to mój domowy serwerek a co do amteriałów to jeszcze sie poprzerabia jak będzie ustawiona scena tzn nie bede mieszał np przy rękojeści jeśli np. jej nie bedzie widac

pozdrawaim

 

PS: jak już pisałem nie wiem kiedy zabiore się za robienie czegoś do tej scenki (brak zcasu, szkoła i ten projekcik za który się zabieram z kolegą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności