Skocz do zawartości

Jak zacząć z modelowaniem postaci...


Szyku

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka to znowu ja.Ostatnio nie wyszedł mi model kosmity co robiłem zdaje mi sie że jet bardzo nie proporcjonalny. też za bardzo nie wiem jak sie zabierać do modelowania bo tą postać po prostu z głowy wziołem kiedy ją tworzyłem być może źłe do tego wszystkiego podchodze???!!!!... Prosze o Rady z gury dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siemka to znowu ja

 

Pierdzielisz ? urzekla mnie twoja historia .... i jak mamy ci pomÓc ?

 

moze napisal bys cos wiecej i zmienil temat .... a co najwazniejsze to przeczytal bys moze regulamin a w szczegolnosci ten o nazewnictwie wątków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakbyś prosił o rady odnośnie zrobienia "Katedry" ;) Modeling jest pojęciem tak złożonym że nie da się tego zamknąć w kilku radach, trzeba próbować, tak jak to już kolega kozioo pisał, po jakimś czasie zobaczysz jak najlepiej układać siatkę tak żeby dobrze wychodziła...no i przerabiaj tutki, masa ich na sieci.

 

Możesz sobie zajżeć do mojego WiP'a akurat może coś Ci to da :)

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8791

 

Co do nazwenictwa wątków to faktycznie poczytaj regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra krok po kroku ......

 

temat ma byc tak nazwany aby pozniej mogl go ktos znalesc przez wyszukiwarke ... czyli w twoim przypadku "jak zacząc z modelowaniem postaci?"

 

"postac3d" to nazwa tematu do działów WIP i GFW ...

 

przejzyj tutoriale o modelowaniu na http://www.3dtotal.com i na http://www.evermotion.org ...

 

szczeze to zamiast zakladac taki temat mogl bys poprostu poszukac w tutorialach ...

albo w dziale linki na max3d.pl tam sa linki do wielu servirów gdzie znajdziesz tony tutoriali ... tak tych pisanych jak i video ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycz od sasiada 2 kilo maki i 4 jajka wbij do miski i zacznij modelowac z tego czlowieka to najlepszy sposob na szybkie nauczenie sie modeling w 3dsmaxie jak skoczysz upiecz i poczestuj dziewczyne.

 

sora ale nie moglem sie powstrzymac :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli modelujesz postac z glowy to musisz jeszcze uzyc kartke, dlugopis (ew. tablet) i sobie rozrysowac, dalej, jesli gubisz proporcje to sciagnij jakies blueprinty, podziel je sobie na czesci (glowa 1/6 tulow 2/6 nogi 3/6, takie chyba sa proporcje) i tym sie wzoruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie się patrzy jak grono "eliciarzy" biję nieuświadomionego kolegę. brawo, może trochę fajerwerków? no wiecie, sztuczne ognie... takie tam.

 

albo najlepiej będzie, słuchajcie, słuchajcie jak go obrzucimy błotem!!! o. bo jak on śmie czegoś nie wiedzieć, po prostu bezczelność czysta i hamstwo!

 

a jaki cięty humor, o rany, po prostu finezja i czysty monthy python. najlepszy był ten fragment z jajkiem, serio, z trzy dni płakałem bez przerwy.

 

marcin, zdejmij czapeczkę bo śmiesznie w niej wyglądasz. nigdy nie będziesz żabą i nikt nie przemieni cię w księcia, wybij to sobie z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCh - częśc odpowiedzi jest taka a nie inna bo pytanie jest ... takie a nie inne ;> To tak jak gdyby ktoś zapytal pracownika boeinga o to jak zbudowac pasażerski odrzutowiec obsługujący trasy transatlantyckie... Takie pytania są niezbyt rozsądne, bo nie ma na nie jednoznacznej i prostej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej interesuje jaką to niesamowitą radochę mają co niektórzy dżelntelmeni z faktu, iż wiedzą na dany temat więcej (lub co najmniej tak im się wydaje). jakiego orgazmu dostają gdy szyderczym śmiechem i splunięciem żegnają następnego potencjalnego talentu 3d. już samo zainteresowanie takimi kwestiami zasługuje na szacunek, biorąc pod uwagę zainteresowania dzisiejszej "młodzieży wszechpolskiej". i jakby co, jestem jej (nieszczęśliwym, ale zawsze) członkiem.

 

także ci, którzy nie mają nic ciekawego do powiedzenia oprócz niezwykle wyrafinowanych opowieści kulinarskich - spadać na drzewo.

 

"jak kuba bogu tak bóg kubańczykom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: nie chcialbym rozpetac wojny... ale panie mCh istnieje cos takiego jak MUSK, chociaz wiekszosc nie zdaje sobie sprawy z jego egzystencji. Od razu pisze - nie usprawiedliwiam glupich docinek[to chyba po prostu troche malo finezyjny sposob oddania postawy w tej sprawie, ktory jest podobny do tego, ktory postaram sie przedstawic], ale... pytania typu co robie zle, czemu mi to nie wychodzi etc. nadaja sie do brawo ew. tiny... lub jakichs innych poradnikow psychologiczno-seksualnych. Jezeli czlowiek nie ma wystarczajaco duzo oleju w glowie[mam nadzieje, ze nikt nie czuje sie urazony], nie chce mu sie przegladnac forum, nie ma checi wlaczyc google czyli sra na to i mysli, ze nauczy sie od tych ktorzy juz te informacje wydziechtali skadstam... to odemnie niestety nic nie dostanie. Pomagac trzeba, to oczywiste... ale nie mozna pozwalac uzytkownikom zachowywac sie jak 5letnie dziecko ktore leci ze WSZYSTKIM do "mamusi"[w tym wypadku forum]. Troche SAMODZIELNOSCI, panowie, samodzielnosci. Chyba sie wam przyda.

ps. mam nadzieje, ze nie wyjde na zbytniego hipokryte ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCh chciales pokazac jaki jestes fajny ? zwracajac nam uwage ? prosze powiedz mi czy fajnie jest byc fajnym ?

 

jeszcze niech sie zapyta jak sie robi dziecko bo nie wie co wsadzic a za co zlapac.

 

i podpisuje sie pod postem senseja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCH ma racje. wg. kolega Szyku nie zadal glupiego pytania, ale moze ujal je w taki sposob iz reszta "advanced forum users" przyjela je tak jak przyjela, a tym czasem ja napisze od nowa dla Szyku:

 

Jesli nie potrafisz jeszcze dobrze uzywac maxa, to powsrzymaj zapal przed robienie extra hiper i najlepszej pracy jaka mozesz zrobic, a pomysly na takie prace zostaw na pozniej. Najpierw naucz sie modyfikatorow, zasad dzialania opcji czemu jest tak a nie inaczej. Najlepsza szkola jest magiczna pomoc z maxa (F1), ja sie z niej bardzo duzo nauczylem, moze i dlatego ze nie znalem tego forum jeszcze. W pomocy masz opisane modyfikatory, ich przyciski i opis jak dzialaja. Polecam przerobic wszystkie. Jesli juz troche bedziesz sie orientowac, wal smialo w internet. Na stronie http://www.max3d.pl sa tutoriale. Przerob kilka. Jesli nie bedziesz wiedziec o jakiejs funkcji opisanej w tutku, to znowu F1 (przynajmniej dostaniesz szybsza odpowiedz niz na tym forum, i do tego pisana przez specjalistow). Ja np. zaczynalem od robienia prostych obiektow (stoly, felgi, proste ludziki). Jeszcze inna kwestia jest pytanie podczas pracy. Np. przegladasz sobie forum, patrzysz a w jakiejs pracy jest zastosowany jakis efekt jakiego nie znasz, wtedy zapytaj a ktos kto nie jest samolubny, chamski i nie wiadomo jaki advanced_user, to powinien ci odpowiedziec. Rownie dobrze (i kiedys tak bylo, ostatnio tego nie zauwazam) kiedys jak poprosiles o wycinek siatki (bo tobie sie kaszanilo a ktos to rozwiazal) to ten wycinek dostawales. I nie zrazaj sie do grafiki 3d przez to co ci napisano. Trzymaj glowe do gory. Jakby co masz u2u i pytaj sie. Ja ci odpowiem, skoro inni nie moga poswiecic 10 minut na napisanie czegos takiego. I dodatkowo przypomne co juz napisalem wyzej:

 

jesli modelujesz postac z glowy to musisz jeszcze uzyc kartke, dlugopis (ew. tablet) i sobie rozrysowac, dalej, jesli gubisz proporcje to sciagnij jakies blueprinty, podziel je sobie na czesci (glowa 1/6 tulow 2/6 nogi 3/6, takie chyba sa proporcje) i tym sie wzoruj

 

A do panow wypowiadajacych sie powyzej: jesli macie tak odpowiadac komus na posty, to z gory sobie odpusccie. Wszyscy na tym zyskaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

także ci, którzy nie mają nic ciekawego do powiedzenia oprócz niezwykle wyrafinowanych opowieści kulinarskich - spadać na drzewo.

 

jestem na TAK

 

a to jest punkt z naszego regulaminu:

4. Nie zamierzamy poświęcać swojego czasu na odpowiedzi ludziom niechętnym do samodzielnego myślenia - odróbcie więc

swoją pracę domową zanim zadacie jakiekolwiek pytanie - przeszukajcie manuale, FAQ, www, zapytajcie doświadczonych przyjaciol.

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=3820

 

 

jak nie musicie to nie odpowiadajcie, zamiast gadac pierdoly

 

(przepraszam moderatorow za 2 posty pod soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie pisze, jestem pieprzonym egoista i samolubem. trudno.

przed EOT pragnalbym jeszcze potwierdzic moje przekonanie, ze panu Szyku nie za bardzo chcialo sie zglebic w jakiekolwiek 2 tutki o modelowaniu buzi skoro nie wie czy sie dobrze za to zabiera. zakladam, ze w tutorialu jest raczej to opisane/pokazane/wyjasnione, ale czymze ja jestem zeby takie wnioski wysnuwac.

jeszcze raz EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest punkt z naszego regulaminu:

4. Nie zamierzamy poświęcać swojego czasu na odpowiedzi ludziom niechętnym do samodzielnego myślenia - odróbcie więc

swoją pracę domową zanim zadacie jakiekolwiek pytanie - przeszukajcie manuale, FAQ, www, zapytajcie doświadczonych przyjaciol.

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=3820

 

 

jak nie musicie to nie odpowiadajcie, zamiast gadac pierdoly

 

Moim zdaniem ten punkt wlasnie tyczy sie tego ze ludzie niechca myslec ani poswiecic odrobiny uwagi programowi tylko odrazu na latwizne zasowaja na forum bo tam jakis "mozg" zaraz odpowie i nawet nie bede musial wyciagnac swojego grubego palucha naciskajac f1.

 

Jezeli widze 32154321321321321 temat z dupy w ktorym koles pyta jak wlaczyc maxa albo dlaczego nie moze stworzyc boxa to normalnie szlag trafia czlowieka odrazu :| wystarczy kliknac "szukaj" Boze czy my wymagamy tak wiele ?

 

Chyba powinien byc jakis filter albo cholera wie co. Najlepiej do 50 posta kazdy nowy napisany topic powinien przejsc przez cenzora (moderatora) i moderator by albo zatwierdzil albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie bronię ewidentnej, wybacz, że się tak wyrażę - bezmyślności kolegi pytającego, lecz oskarżam tych, którzy upatrzyli sobie ten wątek jako miejsce wyładowania swoich emocji i stresów dnia codziennego, co nie jest jednoznacznie ze sobą. nauczcie się wszyscy podstaw chociaż logiki i/lub matematyki, drodzy koledzy ludożercy.

 

według mnie zamiast szamotać się i pluć kwasem, należałoby zignorować wszelkie pytania kolegi, jedynie wrzucić odpowiedni link do tutoriali oraz do owego sławetnego punktu regulaminu. czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

 

pozdrawiam,

 

ps.

Chyba powinien byc jakis filter albo cholera wie co. Najlepiej do 50 posta kazdy nowy napisany topic powinien przejsc przez cenzora (moderatora) i moderator by albo zatwierdzil albo nie.

oszczędź nam swych dyktatorskich zapędów, panie fuhrer. myślę, że sansserif i paczka jest na tyle inteligentna, by przewidzieć wszelkie skutki takich pretensjonalnych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to go podsumowales klicek kolejny temat ala onet fajnie

 

taaa bede tworzyl razem z dz... 100000 topic i spieral sie o cos co mi wisi swietnie. Ja go podsumowalem ? "hitler himler system" ? buhaha jezeli ktos mowi do mnie furer to ja mowie haj hittla.

 

Po drugie nerwy mnie juz biora jak widze kolejne super qlowe odpowiedzi wiec z mojej strony

 

EOFT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie co niektórym dziękuje za cenne dla mnie rady, bo nie znam nikogo osobiście

kto by mógł mi udzielić rady, a co niektórym dziękuje za "Twórczą Ironie"

która może zniechęcić innych nowicjuszy ale nie mnie....

 

Dziękuje za zainteresowanie moją skromną osobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności