Jump to content

Pomoc w zakupie tabletu


hadriel098
 Share

Recommended Posts

Widząc, że w przyklejonym temacie "Tablety" trzeba czekać sporo czasu na odpowiedź postanowiłem napisać nowy temat (nie miejcie mi tego za złe :) ). Więc tak, od jakiegoś czasu zacząłem bawić się grafiką 3D i zastanawiam się nad zakupem tabletu. Chciałbym się dowiedzieć jak bardzo on jest przydatny i czy jest niezbędny do pracy w tym zawodzie ponieważ chciał bym właśnie to w życiu robić na poziomie profesjonalnym. Jeśli tak to drugie pytanie brzmi, czy da się coś dobrego kupić do 500zł, tylko tyle na razie mam a skoro się dopiero uczę to nie chciał bym czegoś drogiego bo za te kilka lat będę mógł wyposażyć się w lepszy. Jeśli się przyda to czy możecie mi coś polecić w tej cenie?

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Jak wyżej, zależy co będziesz robił. Ale często efekt pracy 3d obrabia się potem też w Photoshopie np. Ja mam Wacom Bamboo i do właśnie postprodukcji w Photoshopie bardzo wygodny, bez porównania lepiej sie pracuje niż myszką. Polecam jako pierwszy tablet, kosztuje koło 300zł tym bardziej, że na początek nie warto pakować się w coś drogiego. Ja np. myślałem, że będę też coś malował tabletem ale kompletnie mi to nie podeszło.

Link to comment
Share on other sites

W trybie 2D tablet bardzo często się przydaje i wiele prac można wykonać znacznie efektywniej i często z lepszym efektem. W kwocie do 500 zł, jako pierwszy sprzęt tego typu można kupić coś całkiem dobrego. Ja jestem zadowolony z Wacom Bamboo 3.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy