Jump to content

Jaki monitor w cenie ~1200 zł


Patryk91

Recommended Posts

Witam!

Sprawdzałem poprzednie tematy i wiem że się powtarzam, ale chciałbym żeby odpowiedź była mniej więcej na bieżąco z obecnymi cenami monitorów na rynku.

 

Jestem właśnie na etapie składania kompa, gdyż dotychczas bawiąc się w maxie pracowałem na laptopie, i zastanawiam się nad kupnem nowego monitora z myślą zostawienia sobie również starego (podłączałem do laptopa monitor SAMSUNG SYNCMASTER 971P 19") Mam zamiar wydać na monitor ok 1200 zł. Czy moglibyście mi coś polecić w tej cenie? Monitora potrzebuję do pracy w 3DS max'ie, Photoshopie no i do programów CADowskich. Mam dosyć duże biurko więc myślę że nie będzie problemu z pomieszczeniem wszystkiego na nim :D

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W tej cenie, to bardzo dobry monitor. Osobiście miałem do wydania około 1000zł na monitor, w tej cenie nie znalazłem nic lepszego i sam go kupiłem;)

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

 

Tutaj masz porównanie:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1670054

 

porównanie wielkości 24" 16:9 vs 16:10 5% większy jest 16:10

http://www.displaywars.com/24-inch-16x9-vs-24-inch-16x10

 

Plusy:

16:10

1920x1200

- są monitory z dokładniejszym odwzorowaniem kolorów, ale ich cena mówi za siebie;)

-Cena/jakość/wielkość/funkcjonalność.

 

Minusy:

-"backlight bleeding" - na szczęscie mało zauważalny w porównaniu do innych monitorów z tą przypadłością.

- Nie jest to pełny IPS

Edited by TomaszK
Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie czasu reakcji. Aktualnie używam monitora 21.5", matryca TN i czas reakcji plamki 5ms. Aktualnie oczekuję dwóch Dellów U2713MH i tam czas reakcji jest 8ms. No mała róznica, ale słyszalem rózne opinie i, że podobno na początku będzie skok jakościowy bo to IPS, ale później szybko będa mi się oczy męczyły... jak to własciwie jest ?

 

...jest jeszcze U2713H, który ma czas reakcji 6ms i kontrast 20000000:1, a nie jak U2713HM: 1000:1. Różnica w cenie około 500zł, warto przepłacić dla większego kontrastu i mniejszego czasu reakcji ?

Link to comment
Share on other sites

"Zwykle" szybsze czasy reakcji równają się gorszemu obrazowi statycznemu, tak więc na co komu szybszy czas reakcji? No chyba, ze grasz w gry... Czego to forum raczej nie dotyczy hm? Poniżej pewnego poziomu nawet nie zauważysz zmiany czasu reakcji (taki tam defekt mógzu, który każdy ma w sobie;) ). Bodajze poniżej 20 czy coś koło tego.

 

Edit:

Cytuję:

3. Czas reakcji

 

 

Jest to parametr szczególnie istotny dla graczy i kinomaniaków. Zbyt długi czas reakcji sprawia, że efekt smużenia jest zdecydowanie bardziej widoczny, dlatego w monitorze do zastosowań domowych nie powinien on przekraczać 16 ms. Najczęściej użytkownik nie jest informowany, czy podany czas reakcji dotyczy przejścia czarny-biały-czarny (Black-to-Black, BtB) czy szary-biały-szary (Grey-to-Grey, GtG).

 

 

Smużenie - nie tylko w programach graficznych je spotkacie (fot. help.adobe.com)Smużenie - nie tylko w programach graficznych je spotkacie (fot. help.adobe.com)

Jest to o tyle ważne, że ten pierwszy jest nawet 4-krotnie dłuższy od tego drugiego. Tymczasem liczba przejść GtG u różnych producentów często różni się, przez co wartość ta nie jest łatwo porównywalna ani miarodajna. Tym samym do deklaracji w stylu “czas reakcji 3 ms” zawartych w materiałach reklamowych należy podchodzić z należytym dystansem.

Edited by TomaszK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy