Skocz do zawartości

Renderowanie przednich świateł


ResonicX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku godzin przekopuję youtube'a i nie moge nigdzie znaleźć poradnika jak zrobić takie przednie światła jak na obrazku:

 

http://zapodaj.net/fef7aecd84dfb.jpg.html

 

Domyślam się że to coś w miarę banalnego - niestety jestem jeszcze początkującym Blenderowcem przynajmniej jeśli chodzi o rendering.

 

Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Myślę, że to nie jest tylko kwestia renderingu. Trzeba wymodelować szkiełka (ze wszystkimi rowkami itp), i wszystko, co mieści się pod szkiełkami, czyli reflektory, żarówki itp, a później zrobić odpowiedni materiał szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak jeszcze siedziałem w maxie, widziałem tutka w którym aby wykonać powyższy efekt wystarczył poniższy czarno-biały obrazek, tego typu:

 

http://zapodaj.net/12e5e12c804c2.png.html

 

...i po jakimś tam odpowiednim przetworzeniu, wyrenderowaniu wychodził ładny material reflektora. A czy tu się da taki efekt zrobić to nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się. robi się w środku wklęsły reflektor, czyli odbłysnik, czyli tą lustrzaną część modelując tak, jak to na prawdę wygląda w samochodzie.

potem robi się szybkę (raczej powinna mieć grubość, czyli nie być pojedynczą warstwą faceów, ale podwójną, żeby światło wchodziło i wychodziło)

wtedy można przednią zostawić bez tekstury (jak się będzie błyszczeć z zewnątrz, żeby była gładka), a na tylną w rzucić taki bump, albo posobny żeby zniekształcić obraz reflektora.

Ale więcej ci nie można powiedzieć, bo nie pisałeś w czym renderować zamierzasz, bo ejst róznica. Internal posysa trochę w takich zadaniach z przeźroczystością i załamaniem światła, a do tego jak się nie zrobi enviroment map, to reflektor będzie wygładał źle.

Za to w cycles taki sposób naśladujący budowę prawdziwej lampy wymaga optymalizacji, bo będzie strasznie szumiał i puszczal świetliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do game dev-u i chcesz dynamiczne światła, to nie poszalejesz -> musisz po prostu zrobić dobrą teksturę 2:17(światła zawsze są fejkowane -> Zwykła lampa stożek + flare jeżeli patrzysz z przodu. Tylne światła przy wciśnięciu hamulca to zmiana tekstury na imitującą świecące światło + w nocy/bądź deszczu dodatkowy efekt flare):

 

Przy obecnym sprzęcie lepiej "dorzucić do pieca" do otoczenia oraz detalu, niż do zachowania pełnego realizmu odwzorowania światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności