Skocz do zawartości

Pracujesz w Blenderze?


barwnewnetrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

pytanie wygląda następująco:

Ile osób w Polsce pracuje w blenderze ZAWODOWO tzn biura, projektanci indywidualni. Mam wszystkie statystyki ze strony fundacji, jednak nie ma tam danych nt powyższego. Jeśli jesteście mi w stanie pomóc, będę wdzięczny.

 

Aha, badania prowadzone w celu naukowym ;) jakby ktoś pytał

 

Z góry dzięki za każde info

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem architektem i pracuję od 2004, wszystkie wizualizacje robię tylko w tym programie, ostatnio też porzucam postprocesing w programach 2d bo wszystko można w Blenderze zrobić już docelowo.

 

mam klientów zewsząd, ale głównie Poznań to mój fyrtel :)

 

http://gucias.wix.com/krzysztof-nowacki

http://www.gucias.republika.pl/reklamablender.jpg

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mareczekk

I ja się udzielę- jestem świeżo po studiach i właśnie załapałem się do biura. Do tej pory robiłem freelancersko w Blenderze. Niestety w pracy każą przerzucić się na 3D maxa (dlatego przywiało mnie na to forum :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zabrali mi Softimage XSI Fundation postanowiłem sprawdzić Blendera. I powiem szczerze że doskonale się sprawdza ten soft na mojej ścieżce freelancera. Robię na nim retopo i modeluję low-poly do gier, głównie postacie. Kiedy pracowałem w korporacjach to spotykałem ludzi którzy pracowali tam na tym sofcie. Z wygody nie konieczności.

 

Ten program ma innowacyjne rozwiązania w niektórych tematach, myślę że wielu ludziom się to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pracuję w Blenderze. Moje główne zajęcie to projektowanie graficzne, ale zdarza się również zrobić jakąś ilustrację do gry, modele 3D, animacje. Używam do tego właśnie Blendera. Korzystam z niego również podczas montażu animacji robionych we Flashu - jak się opracuje workflow, to Blender sprawdza się tutaj znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, ze 99% przypadkow wsrod klientow chce modele w 3d maxie. Jednak widze, ze Blender sie rozwija na tyle, ze i mi zaczyna coraz bardziej przypadac do gustu. Mysle, ze musi jeszcze uplynac troszke czasu by sie moglo srodowisko przekonac, ale ostatnio widzialem test dodatku, ktory ladnie eksportuje modele z Blendera do Maxa nadajac im w Maxie odpowiedniki modyfikatorow. Jest to niezle rozwiazanie i wg mnie przyszlosciowe. Sam chcialbym sie przesiasc, ale faktycznie studia i inne firmy wyposazaja sie w Maxa albo Maya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności