Skocz do zawartości

Zestaw PC: do 7000tyś - 3DS max


cu1

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z firm proponuje mi zestaw PC za 6800zł oraz rozłożenia na raty co jest dla mnie opcja w tym momencie idealną. PC jest mi potrzebny do 3DS maxa do rednerowania scen wnętrz/architektury/otoczenia(zieleni).

-czy cena jest adekwatna ?

-jak ten procesor się sprawuje i7 4770K @ 4,3Gh ?

 

 

Intel Core i7 4770K @ 4,3Ghz Haswell

ASUS Z87 PRO Intel Z87 Haswell LGA 1150

16GB DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz DualChannel

nVidia PNY K2000 2GB Kepler Core

128GB SSD Samsung 840 PRO

1TB Seagate Barracuda 7200 SATA3

DVD-RW x24 ASUS

Czytnik Kart 24 in 1 Samsung

Zasilacz Chieftec 550W Nitro2 85+ Modular

Obudowa Chieftec WorkStation CH-09

Cooler Silentium PC Fortis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zadam pytanie w sumie najważniejsze zamierzasz wizki robić na gpu czy jednak normalnie na procku? Bo do tego co podałeś to jakoś nie widzę uzasadnienia na ładowanie kasę w kartę graficzna za około 2k. Przy exteriorach z masą zielska lepiej jest doinwestować kompa w ram, co do procka to oczywiście przyzwoity procesor a przy tych funduszach do wydania zastanawiałbym się nad 6 rdzeniowym procesorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę taki zestaw, który m.in. pomagał mi złożyć @skalpel3d. Generalnie to co tu widac poniżej + chłodzenie procesora (nie było w x-komie): http://www.saturion.pl/product/139944/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Noctua_NH_D14_SE2011.html

 

zestawmax3d.jpg

 

Łącznie wychodzi, na te chwilę: 7140zł., więc praktycznie w Twoich widełkach :-)

Edytowane przez gnacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel miałem jednego xeona na myśli taki sam jak i7. Myślałem że śmiga w konfiguracji 2xCPU. więc dobra opcja na przyszłość ale niestety nie.

 

gnacik

czemu wsadziłeś mu przestarzałego i7 3xxx

Ja bym osobiście próbował dorwać Intel Core i7 4930K i do tego reszte komputera a za jakiś czas najwyżej jakąś mocniejszą kartę GPU. A jak za drogo to IntelCore I7 4820k

Edytowane przez Kramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest z dofinansowania więc za dużo tam nie mogę powiedzieć. W poniedziałek robię już zamówienie więc raczej nie bardzo mogę coś zmienić. Chociaż ten i7 4820k jeżeli chodzi o cenę to raczej za dużo by nie zmieniło, ciekawe tylko jak z wydajnością itp. Czy na pewno lepszy od tego co ja wziąłem, może udałoby się jeszcze zmienić. Nie wiem w sumie czy jest sens, fajnie jakby skalpel na ten temat mógł sie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgryz plaga na tym czy będziesz chciał się później przesiadać na 6 rdzeni, jeśli nie to w takim razie i7 4770k natomiast jeśli masz takie plany na przyszłość to wtedy i7 4820, w ta samą podstawkę włożysz sześcio rdzeniowy procesor. Co do wydajności to 4820 jest odrobinę wydajniejsza od 4770, obsługuje do 64 gb ramu, o 2 mega większe cache, natomiast ma większy pobór prądu a co za tym idzie wymaga mocnego chłodzenia, nie posiada nowych instrukcji jakie zostały wprowadzone do procesorów Haswell

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. ok 3 miesiące temu zakupiłem zestaw, który jest BARDZO podobny do tego, który przedstawił gnacik. jedyne różnice były takie, że nie kupiłem windowsa, 16 ramu zamiast 32 (nie wiem jak złożone będziesz miał sceny, ale mi się max nie tnie teraz nawet przy bardzo złożonych scenach. nie pamiętam już jakie to były ilości, ale 30 mln poly nadal leciał lekko. może nawet więcej. musiałbym to ponownie sprawdzić). Generalnie za RAM dałem dużo mniej niż Ty i nie widzę potrzeby posiadać więcej. na grafice również przyciąłem w dół i zapłaciłem chyba ok 700 zł brutto za swoją - kupiłem gtx 650. Zmierzam do tego, że (może tylko tak mi się wydaje, ale...) kupiłem podobny sprzęt a dałem za niego niecałe 5 tys. fakt, że procek jest na 1155 i sprzedawca mi odradzał mówić, że jak będę chciał rozbudować to jednak jest już trochę przestarzałe rozwiązanie, ale prawda jest taka, że ja nigdy nie rozbudowywałem kompa. po prostu po jakimś okresie kupuję nowego i wydaje mi się, że większość ludzi tak robi. jeśli Ty też tak masz, to nie ma co patrzyć na te sprawy. i tak później kupisz całość nową więc i procek i płyta etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GPU macie racje nie potrzebna jest mi aż taka karta, tym bardziej tak jak zauważył skalpel3d renderuje na procku.

 

Wiec postanowiłem szukać dalej, aż trafiłem na allegro i :

 

http://allegro.pl/terminator-x80-i7-4770k-16gb-1tb-gtx760-oc-2gb-i3591607701.html

 

+SSD +WIN i można sie zamknąć się w 5k, a za resztę wolałbym zainwestować w 2 monitor.

Co sadzicie o tym?

Edytowane przez cu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtx 650 będzie ci się sprawował dobrze pod warunkiem że nie dasz sobie wcisnąć wersji z szyną 128 bitowa bo ta też znajduje się na rynku, warto wziąć 2gb z szyną 192 bitową. Przyzwoity zestaw tylko czym to jest chłodzone? Nie zapomnij ze to w sumie ważne co ci wsadza na chłodzenie procesora raz że ty nie wytrzymasz pracującej stale suszarki dwa w stresie ten procesor trzeba mocno chłodzić :). A co do wymian w przyszłości to patrząc na politykę Intela i ich zapowiedzi ze podstawki typu lga mają być tylko stosowane do 2015-2016 roku to gdy będziecie robili zmiany w sprzęcie zapewne już będzie trzeba znowu wymieniać płytę główną. Także za dwa góra trzy lata w sklepach usłyszycie że dzisiejsze haswelle są też przestarzałe :) Co do ramu to powiem tak on jest zasadniczo tani i dobrze jest jednak posiadać swobodny zapas przy robieniu exteriorów z duża ilością drzewek krzaczków trawek i na dodatek dużych formatów jest jednak rzeczą przydatna ilość większa niż 16gb, a dwa max nie zwraca uwagi na to jak jest taktowana pamięć także można spokojnie kupić dobrej klasy troszkę tańsze pamięci i niższym taktowaniu niż 1600

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mam dziesięć postów jeden pod drugim umieszczać jak jestem na końcu :P A edycja była rano bo wieczorem jakoś nie zwracałem uwagi na ortografie ;)

A tak w ogóle Kramon to Cu1 się pytał o zestaw za 7k pln a nie powyżej 10k, oferowanie komuś karty w przedziale cenowym pomiędzy 3 a 4k chyba się troszeczkę mija z tytułem wątku jak i tematyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec na czym stanęło u mnie z doborem sprzętu:

 

Intel Core i7-3930K

płyta główna MSI X79A-GD45 PLUS

Karta Graficzna GTX 760 2GB

SSD Vector 128GB

Crucial DDR3 16GB - 2x8GB

Zasilacz Modularny 630W Be Quiet L8-CM

Obudowa SilentiumPC Regnum L50

Thermalright HR-02 Macho

 

-zamykam sie w 6tyś. gdzie zostaje mi jeszcze na drugi monitor.

 

Postanowiłem jednak wybrać 6 rdzeniowy procesor i7-3930K, jest on zawsze top 1 w większościach testów co do mnie przemówiło

natomiast i7-4770k w testach wcale gorzej nie wypada klasyfikuje się zaraz po i7-3930K, jednak co 6 rodzynek to nie 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robiłem compare widziałem co innego :OOO chyba zmęczenia dało się we znaki...

 

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-4770k-haswell-review,3521-14.html

 

http://pclab.pl/art50000-29.html

 

Cholera musze jeszcze dać sobie z kilka dni i przemyśleć to jeszcze raz w końcu to różnica 1k :/

A tak osobiście Kramon co byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co?

to ja już koniecznie ten 6 rdzeniowy to bierz

Intel Core i7 4930K

 

Zwróć uwagę na drobne maczki. Testy tylko z cinebencha na 32 bitach, co ma się do maksa nijak. Single core jest niższy - zobacz na taktowanie. Chciałbym zobaczyć poza tym wyniki po overcloackingu, bo po to kupuje się przecież odblokowane proce, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cu1 nie kieruj się cpu boss bo to śmiechu warte co oni podają nie mówiąc już po co bierzesz 6 rdzeni w poprzedniej serii skoro możesz w tej samej cenie kupić następce i7 4930k, nie mówiąc już ze sam cinebench w testach procka to troszkę za mało aby pisać że jest on lepszy :)

Jesteś pewien że ten cooler pasuje do tej podstawki bo jak pamiętam to nie ma on w specyfikacji lba2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cu1 nie kieruj się cpu boss bo to śmiechu warte co oni podają nie mówiąc już po co bierzesz 6 rdzeni w poprzedniej serii skoro możesz w tej samej cenie kupić następce i7 4930k, nie mówiąc już ze sam cinebench w testach procka to troszkę za mało aby pisać że jest on lepszy :)

Jesteś pewien że ten cooler pasuje do tej podstawki bo jak pamiętam to nie ma on w specyfikacji lba2011

 

niechodziło o to że jest lepszy chodziło o to że nie widzę powodu do dopłacania do 6 rdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obok głównego tematu:

Nie polecam zestawu Logitech Ilumnated K800 + Performance MX.

Klawiatura jest fantastyczna, ale mysz niestety mocno awaryjna pod względem komunikacji na jednym odbiorniku Unifing współdzielonym z klawiaturą.

 

A co do monitorów, polecę NEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zestawu Logitech Ilumnated K800 + Performance MX.

Klawiatura jest fantastyczna, ale mysz niestety mocno awaryjna pod względem komunikacji na jednym odbiorniku Unifing współdzielonym z klawiaturą.

 

Akurat nie będę korzystał z tej opcji, każdy sprzęt podłączę oddzielnie. Jedyne co mnie boli to cena tej myszki, a modelu MX620 już nie produkują. Chociaż to jeszcze ciekawa sprawa, bo mam jedną MX620, której używam i drugą w półce, ale bez nadajnika... ciekawe jak ten model będzie się sprawował poprzez połączenie z klawiaturą. Chociaż najlepiej aby się okazało, że ta Performance MX będzie działała bez zarzutu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż kolega nie pracuje w maxie to zapewne nie widzi powodów aby kupować 6 rdzeni :)

 

sugerujesz żę max chodzi tak wolno że potrzebuje 6 rdzeni :)?

 

nie no tak serio. to po prostu ilość kasy jaką trzeba dopłacić do tych 2 dodatkowych rdzeni jest dla mnie no zdekka przesadą wolałbym już zainwestować trochę więcej i złożyć komputer na 2 procesorach.

 

co do tego że nie pracuje. Po prostu nie widzę sensu wydawać 20tyś na program którego przy moich zleceniach w cale nie potrzebuję. wolę tą kasę władować w komputer np z 2 xenonami. Co nie znaczy że program jest zły czy coś.

Edytowane przez Kramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności