Jump to content
STRZYG

Scena 3D: Warszawa - Miasto Feniks

Recommended Posts

ja mam pytanie strzępy tkaniny, robione w jaki sposób? post pro? czy particle system/hair?

Dla mnie super, świetny pomysł i symbolika, na serio szacun za kawał dobrej roboty, nie tylko tej technicznej!

pozdro,

p.

Świetne, gratulacje. Widać sporo pracy, inspirujące ;)

p. Tomek

Dzięki :)

ja mam pytanie strzępy tkaniny, robione w jaki sposób? post pro? czy particle system/hair?

Ręczna robota w postprodukcji. Póki co aż taki kozak nie jestem ;P

Na pewno opisze to w updejcie.

Absolutnie rewelacyjne, sposób, w jaki maluch ściska powstańca, jest bardzo emocjonalny, jako młodemu tacie szczególnie przypadł mi do gustu.

Jedyny drobiażdżek, do którego bym się przyczepił, a jest to naprawdę detal, to miecz chłopca, który trzyma równolegle do tła. Jakiekolwiek jego obrócenie byłoby korzystne, a i sama dłoń wydaje się przesadnie duża. Ale to taki szczegół, że aż wstyd mi o tym pisać. Dostrzegłem również tatuaż Polska Walczy na dłoni powstańca - niby nic, a jednak już balansuje na granicy kiczu.

Jeszcze raz gratuluję, wyśmienite i wielowarstwowe.

Edited by mookie

To i ja się dołączę do zachwytów – praca jest rewelacyjna od strony technicznej a co chyba ważniejsze skutecznie przyciąga wzrok i zastanawia. Brawo!

Najlepsza rzecz jaką tu widziałem od daaawna. Świetne patenty, rewelacyjne wykonanie. Miszcz :)

Jeszcze raz dzięki :)

Jedyny drobiażdżek, do którego bym się przyczepił, a jest to naprawdę detal, to miecz chłopca, który trzyma równolegle do tła. Jakiekolwiek jego obrócenie byłoby korzystne.

No powstaje pewna linia równoległa pomiędzy mieczykiem a linią okien. Próbowałem coś z tym zrobić, złamać, ale nie dawało to lepszego efektu, ponadto zatracał się gdzieś ten gest zwycięstwa (bo uważam, że w takiej pozycji może się nasuwać takie wrażenie, wzniesienie miecza w geście zwycięstwa) :)

Pozdrawiam

Dostrzegłem również tatuaż Polska Walczy na dłoni powstańca - niby nic, a jednak już balansuje na granicy kiczu.

Dlaczego znak PW jest wg Ciebie kiczem ? Bo ostatnio za dużo go w mediach i wykorzystuje się go w nieodpowiedni sposób ?

Sledzę Twoje poczynania od jakiegoś czasu i należą Ci się gratulacje za styl i wykonanie, a że nie miałem okazji tego wcześniej napisać to piszę to teraz:). I nie mówię tu tylko o Mieście Feniks bo nie można przejść obojętnie obok Twoich innych prac. Każda wydaje się być solidnie dopracowana. Najbardziej miażdżący jest dla mnie skit Drum To The Core... szkoda że takie to krótkie bo chciało by się dłużej na to patrzeć. I po kilka razy razy muszę zapętlać bo raz to mało ;] Pięknie to pasuje do tego bitu!

Anyway, fajnie że w końcu się pojawiłeś na tym forum. Mam nadzieje że będziesz częściej tu wrzucał swoje sztosy.

Edited by _maSsy_

@ _massy_

Dzięki :)

No generalnie ja dopiero od kilku miesięcy robię propagandę w sieci. Np. przez ostatnie 2 lata praktycznie w ogóle nie zaglądałem na swoje konto ne Behu. A na Max3D na pewno będę wrzucał rzeczy, bo teraz mam w końcu co pokazać. DTTC też wrzucę z making of'em, ale ciągle brak czasu zrobić materiałów :/

Pozdro

gnacik - wyluzuj, nigdzie nie napisałem, że znak sam w sobie jest dla mnie kiczowy, za nieco tandetne uważam umieszczanie go w formie tatuaża na dłoni powstańca, ot co.

Genialnie wyszło. Co jakiś czas wracam na max3d obejrzeć ponownie. 5 * ode mnie.

Mocna praca. Bardzo mi przypadła do gustu.

Jedyne co mi przeszkodziło przy pierwszym spojrzeniu to spasowanie mieczyka z budynkiem z tyłu. Zrobił mi się taki mały majndfak, nie mogłem wyczuć co jest z przodu a co z tyłu. Ale to może tylko u mnie ;]

Postać może faktycznie w pierwszym momencie trochę kojarzy się z szabrownikiem, ale po chwili jak się widzi maleństwo na rękach i linijki to jakoś się czyści w głowie jego charakter.

Gratuluję i podziwiam.

@STRZYG

Świetna praca ;) Widnieje na moim pulpicie od kilku dni.

Mam jedno pytanie. W artykule napisałeś, że w grafice 3d siedzisz od 28 czerwca 2011r. czyli nieco ponad 2 lata, jak na taki poziom to wydaje się być krótko. Ile w ciągu tych dwóch lat poświęcałeś czasu na grafikę?

Pozdro ;)

Przede wszystkim gorące dzięki za tak szczegółowy wkład w opis całego making of'u. Niestety nie wszyscy tak sumiennie opisują przebieg swoich prac. Stukrotne dzięki!

A co do samej pracy to już chyba wszystko zostało powiedziane. Pierwszy raz jak ją zobaczyłem to urzekła mnie syrenka, małe dzieciątko. Znak bezradnej samodzielnie, bezbronnej Warszawy, która potrzebuje naszej opieki. To było pierwsze co mną tak poruszyło, że reszta dotarła do mnie dopiero po czasie i również zachwyca.

Zastanawiam się czy nie wydrukować sobie z tego plakatu giganta w repro... Dostałbym zgodę (i materiały :D)?

Dzięki wszystkim za dobre słowo :)

@ majeranek

Czasu poświęcałem jak najwięcej się dało. Mam dość daleko przesunięty próg wytrzymałościowy więc można powiedzieć, że poświęcałem cały dostępny czas po godzinach pracy. Być może kiedyś powstanie jakiś wątek na ten temat, bo często dostaje zapytania w tym temacie. Generalnie to jest jedna rzecz, która sprawia, że nauka idzie ciągle do przodu bez cofania się . Tą rzeczą są własnoręczne notatki. Jest to cholernie żmudne, ale przynosi rezultat. Poniżej daje spis katalogów w których mam umieszczone dokumenty na google docs, których przez ten okres nagromadziło się kilkadziesiąt (niektóre mają po kilkanaście stron)

spis -> http://imageshack.com/a/img689/8773/wq2r.jpg

@ [email protected]_

Jeśli chcesz sobie druknać z fomatu 1920x1080 i powiesić na ścianie -śmiało. Gorzej jakbyś chciał to sprzedawać za chajs ;) Jeśli chodzi o większy rozmiar to jest to zarezerwowane dla sklepu Goverdose, który powstaje (w sumie to już miał powstać).

Dzięki wszystkim za dobre słowo :)

@ [email protected]_

Jeśli chcesz sobie druknać z fomatu 1920x1080 i powiesić na ścianie -śmiało. Gorzej jakbyś chciał to sprzedawać za chajs ;) Jeśli chodzi o większy rozmiar to jest to zarezerwowane dla sklepu Goverdose, który powstaje (w sumie to już miał powstać).

No właśnie niebardzo, mam okazję wydrukować na 185 / 130 za grosze, więc ta rozdziałka odpada. Mam spory kawałek gołej ściany i od dawna szukam co tam wkleić.

Jeszcze każesz czekać na sklep... mordujesz ludzi :D Planujesz jakieś nowe ETA? ;)

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy