Skocz do zawartości

założenie firmy w UK


Lukx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tutaj coś takiego zrobił żeby nie płacic haraczu złodziejskiemu ZUSowi?

Przy opcji Slef Employed wychodzi okolo 600zl rocznie ! http://polemi.co.uk/poradniki/firma-biznes-w-wielkiej-brytanii/zakladanie-dzialalnosci-gospodarczej-w-anglii-szkocji-walii-irlandii-polnocnej-3907

 

Jesteśmy w Uni wiec możemy mieć dziłalność gdzie chemy i ZUS może nas cmoknąć w pompe.

 

I co najwazniejsze wypracowane zyski zatrzymujemy dla siebie a nie znowu oddajemy ciezko zarobiony grosz zlodziejskiemu US.

 

Korzysta ktoś z takiej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie, mieszkam u nas w kraju, kiedyś pracowałem jako podwykonawca firmy angielskiej mieli wtedy wymóg aby podwykonawca miał działalność na ich rynku. Dzisiaj przy załatwianiu działalności należy po prostu zastrzec się ze będziesz otrzymywał zlecenia z całej unii. Mogę też powiedzieć ze sporo moich kolegów po fachu architektów zaczyna uciekać właśnie z działalnościami do Anglii szczególnie jeśli ktoś przekracza próg kasy fiskalne:)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mieszkasz w polsce to płacisz podetki w polsce. Kwota wolna od podatku w UK naszego US nie interesuje więc jak kiedyś Ciebie wezwą, to będą chcieli należne podatki, gdyż przychód generowałeś w PL.

Druga sprawa, UK wprowadza ustawę, która zablokuje wypłatę rent i emerytur osobom przebywającym poza granicami UK. Nawet ich weterani wojenni mieszkający na Bali czy innej Indonezji są oburzeni, ale to właśnie krok w stronę ograniczenia wypływu rent. Zatem jak chce sie prowadzić działalność wypada tam mieszkać albo będzie niefajnie jak coś się skopie.

Plusem dodatnim jest, że mając kartę leczenia UE wydaną przez NHS (Nationa Health Care) mozesz sie teraz spokojnie leczyć wszędzie. Lepsze jest to na pewno, bo UK nie bedzie robić problemów, ze leczysz się np. w Niemczech czy Czechach jak polski NFZ.

 

Niemniej firma w UK m naprawdę sens jeżeli siedzimy w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf to co napisałeś nie jest całkowita prawdą ja np mam firmę zarejestrowana tam razem z jej adresem a to gdzie siedzę w danym momencie nikogo nie obchodzi siedziba firmy jest u nich a nie w Polsce :) Na dodatek jak wcześniej napisałem przy założeniu działalności musisz zgłosić ze będziesz wykonywał zlecenia nie tylko u nich tylko w krajach Unii Europejskiej. Co do leczenia całkowita prawda wynika to stąd że np nasz usługi medyczne są tańsze niż ich stąd nie protestują :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie wykazujesz dochodu dla siebie jako osoby i odprowadzasz tylko CIT, to owszem tylko wtedy jaki sens byłoby przenosić działalność, skoro nic z tego nie masz. Jeżeli zatrudniłeś siebie w i 'wypłacasz' wynagrodzenie, to niestety urząd skarbowy może się przyczepić. Szczególnie dlatego, że np. nie zgłosiłeś, że przebywasz za granicą i pewnie złożysz zerową deklarację i wtedy moga sie zainteresowac.

 

firma to tylko twór prawny odprowadzający (lub nie) CIT, dla Urzędu Skarbowego liczyć sie będzie Twój PIT i co się dzieje z Twoimi dochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, bo to lepsze rozwiązanie. Piszę tylko jak US teraz lubi się zachować przy nowo przenoszonych dochodach przedsiębiorców, ma niestety zwyczaj kwestionowania powołując się na żywotne interesy podatnika (np. reszta rodziny w PL). Im bardziej będzie szukać kasy tym mocniej będzie się przyglądać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym problemem może być posiadanie adresu w UK. Czytałem jakiś czas temu, że Brytyjczycy też już nie patrzą "przez palce" i coraz częściej można spodziewać się, reperkusji w przypadku, gdy urzędnik nie zastaje Ciebie pod adresem rejestrowym firmy. Ale to stwierdzenie nie z autopsji a z doniesień prasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się to tyczy jednoosobowych firm które zasadniczo istnieją tylko w dokumentach, a dwa jakoś nie spotkałem się z nachodzeniem przez urzędników. Czasami mam dziwne uczucie ze w prasie jest dziwna propaganda :) System UK podatkowy to zupełnie inna bajka niż u nas tu piszecie ze tak źle straszą i w ogóle a praktycznie co roku zmienia się kwota zwolniona z podatku i to na plus podatnika , dwa jak się startuje z nową firma to się ma 3 miesiące vacatio legis a nie jak u nas przed dziesiątym z pieniążkami w ząbkach mimo że firma dopiero działa 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności