Skocz do zawartości

Rozdzielczość wizualizacji na elewację budynku


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

mam taki problemik... do wyrenderowania jest elewacja o wymiarach 40X20m. Wizualizacja elewacji zawiśnie na tej samej elewacji remontowanego budynku. Macie pomysł w jakiej rozdzielczości renderować takiego kolosa? Dowiedziałem się, że wydruk będzie w 72dpi czyli 28,35dpc. To znaczy, że musiałbym renderować w obraz o wielkości 113400p x 56700p - czy to jest możliwe, czy coś źle policzyłem.

Gdybym puszczał fragmenty 5000x5000, to wyszłoby ich 244...

 

Pozdr

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dokładnie to będzie tyle 113386x56693 przy 72 dpi i wyjściowo warzył koło 20 gb, takie kolosy to się drukuje w 20 dpi ( 31496x15748 ) lub 30 dpi ( 47244x23622 ) , na twoim miejscu skontaktowałbym się z drukarnia która ma to wykonać oni zawsze dokładnie potrafią określić w jakiej to powinno być dpi ale zasadniczo 1/8 tego twojego potworka robi się na 60 dpi, co do renderowanie to bym skorzystał z render farmy i tak będziesz musiał to pociąć

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj jakikolwiek obrazek z rozdzielczością 72 dpi, idź do tego drukarza, pokaż mu go z odległości kilkunastu/kilkudziesięciu metrów - a w takiej perspektywie będzie widziana "zasłona elewacji" - i zaproponuj mu policzenie pikseli. Sam zrobi z siebie "głupka". Z tego co udało mi się kiedyś dowiedzieć przy podobnej (mniejszej) pracy, to 20 dpi jest już dużo, a do tego takie wydruki robi się w specjalnej technice rastrowej (odsunięte od siebie punkty z widocznym tłem, które dopiero oglądane z pewnej odległości tworzą faktyczny obraz) - podejdź blisko do jakiegoś bilboardu i przypatrz się jakie wielki "kropy-piksele" i ile pomiędzy nimi białego tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Co do tego typu wydruków - wiem, że oglądane są z daleka i nie potrzebują tak dokładnej rozdzielczości. Problem w tym, że drukarnia, która się tym zajmie, drukuje takie siatki w rozdzielczości 72dpi... Jak dla mnie to jakiś żart, ale taką informację otrzymałem. Dlatego spytałem, czy dobrze mi się wydaje, że chcą render o wymiarach 113000x56600... Nie codziennie człowiek spotyka się z takim wyzwaniem:).

Dzięki za zainteresowanie! Napiszę jak sprawa się potoczyła za dwa tygodnie:)

Pozdr

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności