Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

duży rozstrzał stylowy i techniczny tu widzę, co mi się podoba. jak najwięcej eksperymentów, zawsze! ale fakt, że takie rzeczy jak perspektywa, anatomia, kompozycja trzeba opanować (chociaż biorąc pod uwagę to co obecnie się sprzedaje - a co zostało od jakiegoś czasu przyjęte za standard - to może nie do końca w sumie.. ;D). nie trzeba jednak tego wkuwać tradycyjnie z książek. zdecydowanie czerp ze wszystkiego co cię inspiruje, nie z podręczników. ja anatomii, chociaż do tej pory konkretnie ją olewam we własnych pracach, uczyłem się od frazetty, bisleya, corbena i fabry'ego. a jak już to dobrze opanujesz to łatwo ci bedzie oszukiwać ludzi, wystarczy rysować w atrakcyjny dla oka sposób ;D no chyba, że chcesz być absolutnym mistrzem powyższych, wtedy jak najbardziej. ważne, żeby lubić to co się robi, bo tak naprawdę chu wie po co się telepiemy po tej planecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysz, żeby opanować te wszystkie podstawy trzeba czasu i w kazdej pracy staram sie to kontrolować, obejrzałem juz dużo filmików na temat perspektywy, robiłem ćwiczenia typu pudełka w przestrzeni pod róznymi kątami i inne, anatomie postaci również i co z tego że umiem przerysowac ze zdj postać jak później we własnym projekcie nie umiem tego wszystkiego zastosować więc myślę, że gdy bedę walczył właśnie we własnych "produkcjach" ;D aby były poprawne, to się naucze jak to wprowadzać w życie.

 

cfzO1vw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAGOO, dzięki, dopiero szukam swoje stylu. Jak na razie próbuje różnych podejść do tematu, niedługo znajde swój styl mam nadzieje i będzie pewność , że tą teczke prowadzi jedna osoba.

tumblr_nrunr7l9Bx1trsulko1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

QY4EwH5.jpg

tumblr_nrunktyXx11trsulko1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

tumblr_nruo690CpR1trsulko1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

na rozgrzewkę:

53e4mHV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOMBIAK

 

sbkoer.jpg

 

Jak mniemam nie używałeś prawie w ogóle refek ( jeśli w ogóle jakiś używałeś ). OGÓLNIE patrząc na tą pracę to od od razu uderza to, że jest bardzo płaska a.k.a brakuje zróżnicowania płaszczyzn twarzy. https://warosu.org/data/ic/img/0016/33/1390037480497.jpg

To tu się Tobie z pewnością przyda.

Teraz przechodząc do konkretów :

1. Tutaj sprawdziłaby się refka czaszki. Zwróć uwagę jak zbudowana jest żuchwa, jak duża ów kość jest.

2. Znów refka. Warto byłoby wyszukać sobie jakiś portret 3/4 i spojrzeć jak wygląda policzek i w sumie cała dalsza część twarzy. linia czoła też tutaj nie siadła + PŁASKO nie można zapominać, że ten policzek też ma swoją bryłę i trzeba ją zaznaczyć.

3. Płasko. Link do refki z płaszczyznami głowy się tutaj przyda

4.No idea what it is :P Po prostu znów brak refki.

Te dwie rzeczy na głowie wyglądają dziwnie, nie wiem za bardzo do czego to przyrównać - nie mam pojęcia co to może być :D

 

FAJNY MA JĘZYK, PODOBA MI SIĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z _5_ . Byłem na wystawie i rysowałem tą kobiete, która była wyświetlona na ścianie i się poruszała w niecodzienny sposób. Taka interakcja ;P Czerwona kredka, ołówek, czarny marker.

zwystawy01.jpg

 

zwystawy02.jpg

 

zwystawy03.jpg

zwystawy04.jpg

 

zwystawy05.jpg

 

reszta na kompie:

anatomia5a.jpg

 

anatomia5b.jpg

anatomia5c.jpg

anatomia5d.jpg

anatomia5e.jpg

Edytowane przez BartLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :D Pierwsza rzecz, która mi się rzuciła w oczy to zachwiane proporcje ale myślę, że główny problem to sztywność póz, polecam posiedzieć trochę nad gesture. Wyznaczasz na szybko kierunki ciała, a dopiero na tym rysujesz mocniej, można nawet pokłamać, bardziej powyginać kończyny, byle poza wyglądała dobrze, a nie jak drewniany manekin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardziej musisz rozróżniać plany. Spróbuj może robić takie szkice 3 walorowe (front, środek i background)- będzie ci dużo łatwiej zaplanować kompozycję jako całość. Zwróć też uwagę na to żeby światło było konsekwentne- nie wiem czemu cienie w tym pierwszym od tych słupków są każdy w inną stronę? Poczytaj też o atmosferze powietrznej bo tego też u ciebie brakuje. Polecam też zbierać referencje tego co malujesz a nie jechać wszystkiego z głowy- widać to na skałach, drzewach itd. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymin, racja trzeba w końcu przyswoić sobie ten sposób malowania. Trzeba będzie pokonać lenistwo. Słupki moim zdaniem maja inne cienie bo nie są wszystkie proste i na równoległej drodze, światło pada dla niektórych słupków od prawej strony a innych od lewej więc nie mogą mieć takiego samego cienia, nie wiem czy umiem to wytłumaczyć tak jak to widze;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

_8_

 

8a.jpg

8b.jpg

8c.jpg

8d.jpg

8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności