Skocz do zawartości

Interior: Projekt i wizualizacja gabinetu


Twardy

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]92370[/ATTACH]

Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu próbuje swoich sił wykonując projekty i wizualizację wnętrz. Zamieszczam poniżej wizkę z najnowszego projektu. 3ds Max 2011 + Vray.

Ciekawy jestem waszych opinii co do projektu jak i samej wizualki. Zależy mi na konstruktywnej krytyce, bo bez niej nie sposób dążyć do doskonałości. :D

 

http://imageshack.com/a/img801/7425/4tq4.jpg

Edytowane przez Twardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć.

Projekt:

- Ogólnie jak na początki jest dobrze. Projekt jest wyważony i spójny.

- Okna poza brakiem detalu: klamki, szyby, uszczelki itp są fizycznie nie poprawne, chyba, że otwierasz je na zewnątrz.

- Nie wiem czy jest to projekt koncepcyjny, czy faktyczny projekt konkretnego wnętrza. Jeżeli to pierwsze lepiej było by bez wysokiego progu i podwójnym wysokim oknem.

- Podoba mi sie rama w okół szafek i pólek, ale jest z prawej strony niesymetryczna.

- Biurko nie wygląda stabilnie.

- Nie wiadomo do co jest na podłodze.

 

Wizualizacja i kompozycja;

- W gabinecie najważniejsze jest zawsze biurko i fotel. Wszystko co dzieje sie na biurku zasłania kwiatek, który rozprasza uwagę. Pokaż też chociaż kawałek siedziska bo teraz wygląda to jak lewitujące oparcie. Podłokietniki wystające z za biurka tez dodały by powagi. wydaje mi sie gdybyś odwrócił aranżacje biurka było by lepiej.

- za duży chaos na półkach z książkami odciąga uwagę od biurka, oczywiście, że odrobina losowości dodaje realizmu ale w tech chwili wygląda jak po trzęsieniu ziemi. Zmniejszyłbym tez natężenie kolorów książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co wymienił stormwind dodam jeszcze ze coś nieładnie dzieje się z cieniowaniem od zasłony, dwa jakaś dziwna plama ci się robi na podłodze przy zasłonie,

-materiał samej zasłony jest mocno dyktowy

-materiał podłogi zupełnie nie wygląda na drewniany

- odbiciach masz zupełnie pusta przestrzeń po drugiej stronie pomieszczenia warto tam coś tez wymodelować albo wrzucić plajna z jakimś obrazkiem wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za dużo merytorycznych wskazówek. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, aż tylu porad, ale jestem nimi bardzo miło zaskoczyło. Na pewno postaram się uwzględnić je w przyszłych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności