Skocz do zawartości

VFB a później zapisany render


madejowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem -

Robię sobie render - gdy się skończy są znaczące różnice między tym co zobacze w oknie VFB a później w pliku który zapisze. I tak robiąc wizkę wnętrza zmniejszałem jasność większości elementów bo wychodziły strasznie ciemne - gdy już efekt końcowy był zadawalający, bo zapisaniu pliku do formatu TIF okazuje się że wszystko jest dużo jaśniejsze.

Co zrobić, żeby VFB nie oszukiwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Musisz kontrolować gammę z jaką zapisujesz obrazek. W oknie Save image masz do wyboru automatic, czyli taka jaka jest ustawiona w systemie lub override, a tu możesz ustawić ją sam. Jeżeli obrazki zapisują się jaśniejsze niż widzisz w VFB to wciśnij przycisk sRGB w VFB i wtedy prawdopodobnie to co będzie na renderze zobaczysz w zapisanym obrazku.

Rożne wersje maxa mają różne możliwości ustawiania gammy do zapisu. Do wersji 2013 można było ją ustawić w preferencjach. Od 2014 ta możliwość została zlikwidowana i rendery zapisywane są z predefiniowaną gammą zależną od typu pliku. Co oczywiście można poprawić (patrz wyżej) samemu lub przy pomocy skryptu, który usuwa tę niedogodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja rozwiązałem ten problem w ten sposób, że każdorazowo przy zapisywaniu rendera, nie stosuje automatycznej gammy, tylko z palca wbijam gammę taką, jaką mam w ustawieniach renderu.

Wtedy to co pokaże mi w VFB i zapisany plik są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności