Skocz do zawartości

Postać 3d: tutorial


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak zaczołem sobie robić tutka, ale oczywiście nie wiem czemu ale coś mi nie idzię, niby wszystko ok ale jednak jest coś nie tak. Jeśli możecie to please o pomoc :). Poniżej zamieszczam rendery i problem jaki mam oraz link do tutka.

 

Poniżej screen wszystkich okienek maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Nie posklejałeś wierzchołków.... zaznacz całą siatkę na poziomie edycji vertex i wybierz weld (uważaj, zeby posklejały się dobre wierzchołki :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max_1989-> mysle ze wiekszosc robila juz ten tutorial i zna go prawie na pamiec :) mysle ze obejdzie sie bez kolejnych updatow, a jesli ktos nie robil go jeszcze to sam sobie przez niego przebrnie :)

 

to dzial do pokazywania czegos nowego - a nie kolejnych etapow z przerabiania tutka.

 

jak skonczysz cala postac to wtedy ja pokaz , i wykorzystaj do jakies scenki, lub zrob jakies modyfikacje(tylko cos wiekszego niz zwerzenie ust itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja siatka wygląda tak

 

before.jpg

 

a po meshsmooth z interations na 2 tak

 

after.jpg

 

jest jeden powazniejszy bląd widoczny na policzk, ale to wina złego ustawienia splajna :D więc po twojej pracy sadze ze jesli dasz meshsmooth'a to bedzie git. Chociaż juz teraz jest. Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 :) doskonale wiem co to vip :) - co nie zmiania faktu iz nadal uwazam ze koleje etapy przerabiania tutka niekoniecznie musza byc tu pokazywane(ale jesli beda to sie przeca nie obraze -> to byla moja sugestia)

 

ps.jak na razie model naprawde fajnie idzie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam po krótkiej przerwie sprawionej brakiem czasu, mam problem. Zaczełem całą główkę od nowa bo tamta siatka była zwalona zresztą ta chyba też jest, ale zarówno w tym modelu głowy jak i poprzednim mam problem, wcześniej tak na prowizorke to zrobiłem jednak chciałbym wiedzieć dlaczego mi to źle wychodzi, poniżej zamiezczam screeny i mój problem.

 

No więc problem jest następujący, moje rysunki to te szare z tutoriala to te niebieskie. Rysunki są ponumerowane od 1 do 4 i tym oznakowaniem bende się posługiwał.

 

No więc tak. Jak widać na rysunku 2 (moim) w porównaniu z rysunkiem 1, mój podbrudek ma tak jakby rozciągniętą siatkę do wewnątrz twarzy a siatka z tutka jest pociągnięta takjakby do dołu jednak na rysunku 4 widać że nie jest to spowodowane przeciągnięciem siatki dołem podbródka. Jak mam ustawić tak siątke jak w tutorialu? Bo kompletnie nie daje sobię z tym rady :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie jakoś z tym problemem i zrobiłem troszkę główki myślę że to niedzieli skończe całą. (mam nadzieje że z texturami). I jeszcze jedno updaty były tak żadkie poniewasz była szkoła :( teraz mam piątek sobota i niedziela także będzie więcej updatów conajmniej 4 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż spróbuje tego tutka sam przerobić. Zapodałby ktoś przy okazji (sorry za offtopic) jakiś tutorial do teksturowania ryja? Tylko taki w miare przystępny i dokładny, nie pokazujący niuansów działań miszczów... Z tego co pamiętam na 3dtotal.com same były sztuczki dla miszczów, a ja chce coś dla buraka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max - typowy bład przy Joannie - zbyt "spadzista" broda. Popraw rozstaw linni siatki przy widoku od przodu,

mCh - Joanna na niewiele się przydaje przy oprogramowaniu innym niż max cz opcjonalnie maya. Lepszy jest poniższy tutek (chyba go na forum jeszcze nie było):

Polyhead tutorial

uczy ładnego planowania siatki, poza tym genialna metoda do improwizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności