Skocz do zawartości

3DS max -pytanie o licencję.


3d_operator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do tych, którzy się orientują w zapisach licencji. Zamówiłem w firmie nowego kompa dwuprocesorowego (2xXeon E5-2689). Sprzedawca (wykonuje audyty oprogramowania) poinformował mnie, że na dwuprocesorową jednostkę muszę mieć dodatkową licencję (lub sieciową) na 3ds i vray. Zdziwiłem się, ponieważ wydawało mi się że licencja jest jednostanowiskowa i nie ma znaczenia ilość procesorów. Sprzedawca twierdzi inaczej. Proszę o szybką odpowiedź bo muszę podjąć decyzję czy kupuję sprzęt czy nie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakies bzdury Ci gosc pociska:)

 

Byłbym spokojniejszy, gdyby ktoś znalazł zapis w licencji.

 

Serwery maja takie wymagania. Np. Windows Serwer 2012, 4-procesorowy wymaga 2 licencji. Więc to nie jest aż taka bzdura.

Edytowane przez 3d_operator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kogo obchodzi ile masz procesorów w kompie przy zakupie max , nie porównuj tu sytuacji z systemem. Trafiłeś na typowego naciągacza przez czysta ciekawość zadzwoniłem do procadu do osoby która stale obsługuje moja firmę komentarz był jeden ktoś próbuje zrobić z ciebie wała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z usług tego bęcwała, jeśli tak chce Cie naciągnąć to robił to już wcześniej.

 

Absolutnie nie ma znaczenia ile masz procesorów, to jest soft! Do tego nawet nie systemowy.

 

Jaki miałby w tym interes? On sprzedaje mi tylko komputer (sprzedażą softu się nie zajmuje) a dodatkowo teraz wstrzymałem się zakupem więc jest stratny.

Dla mnie jest logiczne, że jednostanowiskowa licencja jest na jedno stanowisko pracy (jeden komputer). Ale pan od audytu traktuje dwa procesory na jednej płycie tak samo jak dwa procesory w dwóch komputerach połączonych w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci wczoraj jasno napisałem ze w Procadzie którzy są jednym z głównych dystrybutorów produktów Autodesku nikt o takim patencie nie słyszał. Jedno stanowisko jeden komputer nikogo nie interesuje ile on ma procesorów masz jedno pudło. No to pan od audytu niech się idzie dokształcić. Komputer to jest całe urządzenie zamknięte w jednym pudle a to czy masz płytę jedno procesorowa czy wielo nie zmieni stanu rzeczy. Firma autodesk w ten sposób traktuje swoje produkty i nie interesuje ich co masz za bebechy w środku. Trafiłeś na kretyna i tyle zapytaj się go gdzie masz pozostałe akcesoria skoro on to tak chce traktować gdzie kolejna płyta zasilacz itp itd jak on to che ze sobą porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma w tym interes? Tego nie jestem w stanie Ci powiedzieć, nie znam człowieka. Jednak jeśli gada takie głupoty, to nie warto z nim wchodzić we współpracę.

 

Wiesz, gdyby jeden procesor wymagał jednej licencji, to bój się Quad! Może jeszcze policzy Ci każdy watek? Powiem tak, jeśli Twoja maszyna, ma byc w papierach zapisana jako dwa stanowiska, wtedy jak najbardziej należy kupić dwie licencje. Jeśli w papierach widnieje jako 1 komp, 1 maszyna to może on mieć nawet macierz z procesorów.

 

Ostatecznie i tak chodzi o to, ile osób na raz korzysta z danego programu w firmie. Dlatego, jeśli jedna osoba używa, jednego programu, na jednym stanowisku w niezależnie ilu oknach to niech się pocałuje w nos.

Edytowane przez Biolo_idiota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta bzdura, nie ma co tutaj dywagowac, a tym bardziej sie czegos obawiac. Jest jedno stanowisko, jeden komputer - jest jedna licencja, i tyle w temacie. Niech jeszcze ten Pan powie, ze renderfarma rowniez wymaga kolejnych licencji Maxa, to juz calkiem bedzie cyrk na kolach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności