Skocz do zawartości

Kurs programowania


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak sobie ostatnio czytam i widzę że bez programowania ani rusz.

 

Czy macie do polecenia kursy których mozna sie nauczyc samemu? Najlepiej online, bez koniecznosci zapisywania sie na uczelnie?

 

Sam moge sie podzielic taki kursem:

 

https://www.edx.org/course/mitx/mitx-6-00-1x-introduction-computer-1122

 

Pyhon. Bardzo dobry kurs, powtarzaja go mniej wiecej raz do roku i trwa okolo 4 miesiecy. Poswiecic trzeba 12h minimum tygodniowo. Bardzo polecam! Niestety nie udalo mi sie skonczyc ani razu, zawsze cos sie trafialo ze potem juz nie moglem nadrobic zaleglosci. Ale mozna sie zapisac w trakcie i robic zadania dalej po terminach, sam kurs zamykaja grubo miesiace po zakonczeniu. Wiec jakby sie przysiadlo to mozna i tak nawet po zakończeniu kursu. No i przede wszystkim CAŁKOWICIE ZA DARMO!!!

 

Drugi to polecił mi ktoś tutaj na forum kiedys, przepraszam ale juz nie pamietam kto :) Same sluchanie pana shiffmana to cała przyjemność :) Jednak do niego potrzebna jest juz zaawansowana znajomość jakiegoś języka

 

https://vimeo.com/channels/natureofcode

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ano zgodze sie, kto nie programuje ten je suchy chleb na emeryturze ;)

Ja polecałbym zapoznać się ogólnie z ideą pogramowania obiektowego, jak już się człowiek nauczy w jednym jezyku to pozniej kwestia trzymania dokumentacji pod reka dla innych i można śmiało działać. Pytong, Java itp. oba pozwalaja pozniej pisać potrzebne oprogramowanie czy ew. wtyczki a wygladaja niemal identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spowrotem!

 

19 Lutego rozpoczyna sie kolejny cykl "Introduction to Computer Science and Programming Using Python - MIT 6.00.1x"

 

https://www.edx.org/course/mitx/mitx-6-00-1x-introduction-computer-1498

 

Rejestracja jak i sam kurs kompletnie za friko. Mozna dokupic sobie ksiazke za 25$, ale nie jest ona wymagana by ukonczyc kurs. Polecam dla kazdego kto chcialby liznąc troche pythona!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce piszą ze czas który trzeba poswiecic to 12h/tydz. Robilem juz ten kurs (nie skonczylem) i zgadzam sie z tym ze to bedzie 12h. Czyli na jeden dzien byloby to 2h.

 

Polecam bo wg mnie naparawde dobry, tylko trzeba sobie ten czas zarezerwowac. Czy porobic zadania 2h dziennie, czy pograc w starcrafta? :D Ja tym razem nie odpuszcze i skoncze! Mimo ze jestem do konca maja czasowo zapchany, ale cos sie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym za darmo to tak nie do końca. Min $50 albo się tłumaczysz dlaczego nie możesz zapłacić. Niemniej jednak dzięki Juźwa za info ;)

 

No wlasnie tez wchodze, zapisuje sie i patrze ze chca pierwszy raz jakis pieniadz za to. Ale to taki troche chwyt, bo mozesz nacisnac "audit the class". I wtedy masz dostep normalnie do wszystkich materialow normalnie, tak samo jak go egz mozesz przystapic. Ale nie dostaniesz certyfikatu. Zreszta nawet to ma byc 50$ za 12tyg kurs to naprawde grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności