Skocz do zawartości

Modele broni


DaviesGTR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam do was jedno pytanie, czy modele broni, np. karabinków itp. muszą być zrobione jako jedna bryła? Dokładniej chodzi mi o to, czy można poszczególne części wymodelować i tylko zlepić je attachem czy wszystkie vertexy w modelu muszą być połączone? Z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Roject

Oczwiście, że możesz wymodelować każdą część osobno, jeśli model będzie tylko w maxie to nie musisz nawet używać attacha. Bez problemów także będziesz mógł przenieść model do gry, w tym wypadku musisz "zlepić" attach'em. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lol?

 

Ja jak zaczynałem cokolwiek modelować miałem dokładnie ten sam problem, to nie jest logiczne dla początkującego. Zastanawiałem się nawet nad tym czy jak modelujesz samochód (oczywiście do użytku w grze) to potrzebne są szpary np. drzwi itp, wtedy jeszcze nie wiedziałem o czymś takim jak normalki.

 

DaviesGTR - tak jak zostało powiedziane, nie musi to być jedna bryła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dorzuce swoje trzy grosze ze karabinek to nie jest jeden blok stali (ani pistolet, ani żadna inna bron palna), i, ze mozesz laczyc obiekty ze soba w jedno poly (np. lufe i zalozmy kolbe) o ile zaden z poligonow 1 obiektu nie przecina sie anie nie naklada z sasiadem (moze to powodowac bledy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności