Skocz do zawartości

Eko plakat


badassky

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy dokończeniu tej pracy.

Nie mam pewności co do jasności przekazu, proporcji twarzy (coś chyba z oczami jest nie tak (z założenia jedno miało być przymrużone, ale to się chyba teraz nie broni??))

No i największy problem mam z typografią, nie mam pewności czy ten pasek na dole jest dobrym rozwiązaniem i czy jeśli jest to jaką czcionkę tam dać.

Bardzo liczę na Wasze doświadczenie i gust :)

 

EKOPLAKATBICZYSZ1tomaszbadalski1_zps6f519171.jpg

 

 

EKOPLAKATBICZYSZ1tomaszbadalski_zpsefa900e0.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Problem jest w tym, że zapomniałeś napisać do czego dążysz,co chcesz tym obrazkiem pokazać/powiedzieć, więc ciężko cokolwiek zasugerować. Ciężko było mi skumać o co chodzi, kontury kontynentów zauważyłem dopiero przy trzeciej wizycie w wątku, po przeczytaniu tytułu dochodzę do wniosku, że to ma być matka natura, Gaia czy jakoś tak? Twarz wyszła fajnie, ale nie wiem, co ma wyrażać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael- dziękuję! Rozumiem, że średnio przypadło Ci du gustu bryła i kształt? Na pewno to jeszcze u siebie rozważę i zmienię.

 

Kalberos- dzięki za over! wiem, że oświetlenie, które zastosowałem wydaje się być nie do końca właściwe, ale refka mówi co innego i chyba będę szedł w tym kierunku, mimo tego, że te z overa jest bezpieczniejsze

 

http://media-cache-ak0.pinimg.com/originals/bc/cd/3f/bccd3fec9e8a72775860e6dbdfd79a1e.jpg

 

EC- dziękuję za odwiedziny :) ok, a więc celem jest stworzenie personifikacji Ziemi, która znosi bóle związane z jej nazbyt dużą eksploatacją.

 

Zamierzam dodać cieknące łzy, ale nie mam pewności czy to nie będzie nazbyt banalna metoda.

 

Kontynenty, które tam nieumiejętnie zakreśliłem to włosy. Tym środkiem chcę właśnie pokazać, że postać to właśnie coś analogicznego do Gai, a nie jakaś zwykła dziewczyna :P

 

Wybaczcie, że bez żadnego up'a ale mam sporo pracy w szkole, więc zmiany które poczyniłem są detaliczne ;/

Zaczynam żałować, że nie poszedłem do żadnego plastyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jeszcze sporo pracy, na razie to wygląda jak szkic... jeżeli włosy mają skrywać w sobie kontynenty jak ktoś wyżej wspomniał to ten efekt jest bardzo słabo widoczny... potraktuj włosy jak bryłę a nie jak kluski spaghetti i nieco więcej z nimi zaszalej, żeby nie były płaskie niech wychodzą w stronę widza, różne grubości kosmyków, bardziej syte włosy... no i jak już się trzymać tych kontynentów to musi to bardziej swobodnie wychodzić... chyba że całą bryłę włosów postaraj się zamknąć w globie ziemskim tak zarysuj od góry coś jak na plakacie "obcy" samym światłem (a może pomyliłem filmy, ale wiadomo o co chodzi)... poniżej propozycja rozwiązania dla typo no i kolor wyraźniejszy bo taka brudna szarówa wzroku nie przykuwa, a i tak jeszcze sporo pozostawia do życzenia to co zrobiłem... tak na szybko myszką żeby mniej więcej pokazać kierunek... światłocień twarzy też jeszcze do zrobienia... jak masz mało czasu można jeszcze zrobić syte ślady pędzlem prawdziwą farbą, zeskanować i wrzucić jako włosy, pobawić się kryciem, kolorem, podmalować i będzie ciekawa fakturka... pozdrawiam

 

little+over.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rotcore!

 

Chyba zapędziłem się mówiąc, że to finisz :P Już dawno doszedłem do wniosku, że żadna moja praca nie wygląda na skończoną i ciągle łapię się na robieniu kichy, która wygląda na speed painting nawet jak siedzę nad czymś na serio długo.

 

Włosów nigdy nie umiałem malować, trzeba zrobić porządne studium! W tej pracy pójdę pewnie w coś podobnego co robi Ruan Jia Jia.

 

Kontynenty początkowo miały być na twarzy, ale byłby za duży chaos no i chyba tylko utrudniłbym sobie życie.

 

Ślady pędzlem to dobry pomysł. Może zanim przejdę do skanowania to coś w Artrage porobię z tym??

 

Co do typo to chyba zostanę przy własnej wersji, dodoanie tego prostokąta może być niezłe, ale teraz za bardzo zachodzi na szyję, a wolę, żeby te elementy się nie połączyły.

 

Jeszcze raz dziękuję!

 

olaf- fotki używałem jako refki do oświetlenia głównie, elementy twarzy sam mocno pokręciłem ;)

 

Szkoda, może w jury będą zasiadali sami geniusze :D

 

(A tak na serio, to jakoś to wyklaruję!!)

 

Czas ucieka, więc biorę się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilka plam się pojawiło.

Uprościłem włosy no i zdaje mi się, że poprawiłem oczy ;)

Ale to jeszcze nie koniec, mam czas do niedzieli, więc może jeszcze coś sensownego z tego wyjdzie.

 

1ekoplakat-1_zpsebf8d8d2.jpg

 

Na razie bez żadnego typo, dzisiaj pooglądam różne plakaty i poszukam inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo. Wydaje mi się, że można by było jeszcze posiedzieć nad twarzą (proporcje, jakieś uproszczenia, może światło jakoś sensowniej ustawić itp.). Chyba za szybko poleciałeś w detal. Ja bym próbował trzymać wszystko na początku w jakiś bledszych, kilku wartościach waloru i stopniowo dodawałbym ciemniejszych akcentów (tam gdzie potrzeba oczywiście , może za pomocą burna). Z kudłami już trochę więcej kombinowania. Chyba narzuciłbym jakieś większe kształty, które lepiej czyta się z mapy, może A południową i Australię lub Afrykę i sprawdziłbym czy się to czyta jakoś z dalszej odległości. Jakby siadło to spróbowałbym to może w jakieś większe koki opchać (oczywiście piszę w teorii, bo nie wiem jakby to wyszło hehe). Na typo się nie znam więc nie doradzam :D Powodzenia. KLIK

 

zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo!!

 

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Mimo tego, że znam zasadę, mówiącą o tym żeby nie zaczynać od skrajnych walorów to często popełniam ten błąd. Jak widać teoria musi swoje poleżakować żeby przełożyła się na praktykę.

 

Nigdy nie działałem z burn tool, zawsze starłem się sam mieszać kolory, ale teraz spróbuję, zobaczę co tego wyjdzie.

 

Będę eksperymentował z włosami i poprawię proporcje, mam jeszcze cały dzisiejszy dzień , więc powinno wyjść tego coś lepszego ;) W nocy wrzucę finalną wersję.

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarz i za świetny over!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności