Jump to content

SLICE PLANE i SNAP w 3dsMAX


Godzil
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Może źle szukam, ale nie znalazłem tutaj tematu, który poruszałby problem współpracy SLICE PLANE i SNAP w 3ds max (w moim przypadku 3ds MAX 2012).

W internecie burza, ale i tam nie znalazłem rozwiązania - może Wy będziecie w stanie pomóc? Będę super wdzięczny.

Problem pojawia się, gdy chcę przyciągnąć slice plane za pomocą snap. Wówczas snap jakby nie widzi żadnego obiektu do przyciągnięcia w obiekcie, dla którego włączony jest slice plane. Kiedy snap WYŁĄCZĘ, mój SPlane porusza się swobodnie, w każdej osi bez problemu. Kiedy włączę ani drgnie i widzę tylko podążający za moim kursorem snap rozpaczliwie lecz bezskutecznie szukający miejsca do przyciągnięcia... się.

 

W starszych wersjach maxa działało to bez problemu ponieważ w opcjach snap'a była opcja - nie pamiętam dziś nazwy - wspomagająca jego zachowanie przy slice plane. Teraz jej nie ma a problem jest niesamowicie irytujący i praktycznie wyklucza używanie slice plane w scenie, której mamy tylko jeden obiekt. Ponieważ snap działa, kiedy przyciągamy plane do INNEGO obiektu! Dodam jeszcze, że oczywiście w opcjach snap WŁĄCZONE mam "use axis constraits"...

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu!

 

Pozdrawiam

Edited by Godzil
literówki
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, ale ten artykuł już widziałem, nie rozwiązuje on problemu w wielu przypadkach; kiedy tniesz przez cały obiekt (np. wyznaczasz linie okien czy coś tego typu). Bez sensu jest robić obiekty pomocnicze do których przyciągamy, totalna strata czasu zwłaszcza, że w starszych wersjach śmigało wszystko jak należy.

Zatem nadal bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie :]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy