Skocz do zawartości

SLICE PLANE i SNAP w 3dsMAX


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Może źle szukam, ale nie znalazłem tutaj tematu, który poruszałby problem współpracy SLICE PLANE i SNAP w 3ds max (w moim przypadku 3ds MAX 2012).

W internecie burza, ale i tam nie znalazłem rozwiązania - może Wy będziecie w stanie pomóc? Będę super wdzięczny.

Problem pojawia się, gdy chcę przyciągnąć slice plane za pomocą snap. Wówczas snap jakby nie widzi żadnego obiektu do przyciągnięcia w obiekcie, dla którego włączony jest slice plane. Kiedy snap WYŁĄCZĘ, mój SPlane porusza się swobodnie, w każdej osi bez problemu. Kiedy włączę ani drgnie i widzę tylko podążający za moim kursorem snap rozpaczliwie lecz bezskutecznie szukający miejsca do przyciągnięcia... się.

 

W starszych wersjach maxa działało to bez problemu ponieważ w opcjach snap'a była opcja - nie pamiętam dziś nazwy - wspomagająca jego zachowanie przy slice plane. Teraz jej nie ma a problem jest niesamowicie irytujący i praktycznie wyklucza używanie slice plane w scenie, której mamy tylko jeden obiekt. Ponieważ snap działa, kiedy przyciągamy plane do INNEGO obiektu! Dodam jeszcze, że oczywiście w opcjach snap WŁĄCZONE mam "use axis constraits"...

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Godzil
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki, ale ten artykuł już widziałem, nie rozwiązuje on problemu w wielu przypadkach; kiedy tniesz przez cały obiekt (np. wyznaczasz linie okien czy coś tego typu). Bez sensu jest robić obiekty pomocnicze do których przyciągamy, totalna strata czasu zwłaszcza, że w starszych wersjach śmigało wszystko jak należy.

Zatem nadal bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja zawsze jak wychodzi nowa wersja to od razu przerzucam sie na nia. Sprawdzilem u siebie w maxie 2014 i dziala jak trzeba. Sprawdzilem na 2012 faktycznie zjebane. Moze czas sie przewrzucic na nowa wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności