Jump to content

jak wygiąć?

albinoski1989
 Share

Recommended Posts

zaimportowałem do blendera i chamfer tutaj zadziałał dobrze.

jakbyś miał dalej problem to możesz ściągnąć jest darmowy i pare MB... zrobisz sobię to i spowrotem wrzucisz do max'a...

kamerą obracasz wciskając scrolla i ruszając myszką..

1. po odpaleniu importujesz plik

2. prawym klawiszem myszy wybierasz obiekt (po zaimportowaniu)

3. Przyciskiem TAB wchodzisz w tryb edycji vertexów...

4. prawym klawiszem myszy zaznaczasz vertexy po przez klikanie. z shiftem zaznaczasz następne

5. wciskasz ctrl+b i ruszasz myszką w celu ustawienia wielkości/offsetu a kręcąc kułeczkiem regulujesz ilość no... podzieleń.

6. jak ustawisz tak jak chcesz wciskasz TAB.

7. exportujesz plik ;]

fgsra0.jpg

Masz wciśnięty ten ptaszek do otwartego chemfera. Dlatego robi się dziura. Ogólnie jeżeli chodzi o chemfer w maxie to jest lekka kicha. Jest on baaardzo zależny od tego jak przebiegają krawędzie, które się łączą z krawędzią chemferowaną.

Pozdrawiam B>

a w maya też jest z tym problem? Odnoszę wrażenie, że w maksie modeluję się dużo gorzej niż w blenderze.

Skasowałem dwie ściany, ale i tak nic dobrego mi nie wychodzi. Robi się dziura, a w drugą stronę się wygina prawidłowo, bez tego ptaszka. Przypominam, że mi chodzi o wygięcie do wewnątrz. Na zewnątrz prawie zawsze dobrze działa.

Dosyć trudno zrozumieć w czym leży Twój problem. Co masz na myśli pisząc chamfer na zewnątrz / do wewnątrz. Na tym modelu, który udostępniłeś wszystko działa prawidłowo tylko musisz zaznaczyć odpowiednie edge.

[ATTACH=CONFIG]94213[/ATTACH]

Dosyć trudno zrozumieć w czym leży Twój problem. Co masz na myśli pisząc chamfer na zewnątrz / do wewnątrz. Na tym modelu, który udostępniłeś wszystko działa prawidłowo tylko musisz zaznaczyć odpowiednie edge.

[ATTACH=CONFIG]94213[/ATTACH]

czyli z tego co wychodzi oznacza że chamfer maxowy nie obsługuje ngonów?