Skocz do zawartości

Długie włączanie się Maxa


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robiłem formata i zmieniałem parę części w komputerze. System postawiłem na dysku SSD i system jak i wszystkie programy (PS itp.) włączają się bardzo szybko.

 

Wszystkie prócz Maxa 2013 64 bity. Gdy klikam na ikonkę Maxa to najpierw mija około 15 sekund inicjalizacji, później komputer zawiesza się na jakieś 30 sekund a następnie komputer się odwiesza i program uruchamia się kolejne 15 sekund.

 

Dalej praca Maxa jest szybka, to znaczy zapisywanie i ładowanie scen (chociaż też bez przesady :P ).

 

Czy może moglibyście mi coś doradzić ?

 

Reinstalowałem Maxa 2 razy. Mam zainstalowany Product Update 6. Czyżby były jeszcze jakieś apdejty ? (Service Packi, czy coś ? Na tej nowej stronie autodesku nie idzie nic znaleźć xd).

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z ciekawosci sprawdzilem ile u mnie sie wlacza. Tez na SSD: 2013 - ok 20sec, 2014 - ok 30sec(!!). Ale 2014 mam obładowany masą pluginow. Moze tez pluginow nawaliles za duzo?

 

Poza tym jesli na nowym systemie to troche to potrwa zanim winda zassa ci wszystkie updaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluginy mam tylko z SoulBurnScripts. I ładował się tak samo jeszcze przed ich instalacją.

 

System jest nowy sprzed tygodnia, ale wszystko już mam zainstalowane (w tym aktualizacje wszystkie od MS'a).

 

No i problem występuje tylko z Maxem, może Max zainstalował się częściowo na jakimś słabszym sektorze dysku ? Ale sprawdzałem dysk HDTune'em i wszystko jest zielone. Myślałem też, czy może defragmentacja by nie pomogła ale wyczytałem, że w przypadku dysków SSD nie ma ona sensu i szkodzi im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym odinstalowywałeś maxa może po prostu został ci jakiś bałagan po tych instalacjach najwygodniej jest użyć revo posprząta wszytko włącznie z wpisami do rejestru i dopiero wtedy go zainstalować z up 6.

Dziwne na FX z ssd max design 2013 napchany masą pluginów uruchamia się w 13 s a Zernat nie zmieniał procesora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel ! Skąd wiesz, że nie zmieniałem proca ?! Śledzisz mnie ?! xD

 

Dokładnie procka nie zmieniałem tak jak Skalpel mówił. Spróbuję komputer przejechać CCleanerem (on też bodajże usuwa stare wpisy w rejestrze i ogólnie czyści bajzel).

 

Czy polecacie jeszcze jakiś programik "już po" do usuwania bałaganu czy może CCleaner powinien starczyć ?

 

I co sądzicie o defragmentacji dysków SSD, taki mały offtop :P

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zernat heheheheh a komu suszyłeś głowę robiąc restrukturyzację kompa ;)

Mozesz defragmentować jak chcesz aby padł :) na poważnie ssd nie defragmentuje się bo w ten sposób skracasz im żywot. O Revo uninstaler mówiłem bo on przy odinstalowaniu robi porządek i nic ne zostawia po programie ale cleaner tez może wyłapać śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam Skalpel, sam mówiłeś, że jeszcze daleko Ci do toczenia piany ^^ Ale jeszcze raz wielkie dzięki, wiem jak bardzo upierdliwy potrafię być :)

 

Apropos upierdliwości xD Po przejechaniu komputera CCleanerem uruchamianie Maxa niby przyśpieszyło, ale nie dużo i ciągle występuje to ścięcie w połowie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odświeżam temat. Ale dziś zainstalowałem sobie Maxa 2014, wraz z SP proponowanym podczas instalacji (chyba 5) i Max obecnie włącza mi się już ponad 10 minutę i zawiesił mi komputer (na paręnaście sekund) już ze 3 razy xd

 

Sprawdziłem już wszystko, wirusy, programy w tle. Przejechałem komputer CCleanerem i nawet sprawdziłem dyski HDTunem ale wszystko wydaje się w porządku.

 

Czy ktoś ma może podobny problem ? Może ktoś ma nawet najbardziej szalony pomysł jak to naprawić ? ;p

 

Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na skype z legomirem obczajaliśmy scenkę z słynnegj adaptacji komiksu i tak z ciekawości zmierzyliśmy ile 2014 się odpala (wcześniejsze moje posty odnośnie odpalania były 2013...) no i jest lepiej bo tylko 3 minuty i 20 sekund! na HDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 sekund na HDD, 6 letni PC. Kramon, masz niezły bajzel na dysku albo komputer z epoki kamienia łupanego.

 

Edit: Drugie uruchomienie po zamknięciu 18 sekund.

 

Dziwne że Modo, Zbrush, Blender, i kiedyś zainstalowałem triala Houdiniego. Odpalają mi się poniżej 30 sekund.

chętnie dowiedziałbym się co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrush - 12 sekund. Blender 2.7 - 12 sekund, drugie uruchomienie po zamknięciu 2 sekundy. 6 letni PC core 2 duo. Zupdejtuj widowsa, zainstaluj najnowszy net frame work.

 

Ps. Dodam że w tle przeglądarka ze 20 stron otwartych, muzyka, drugi max odpalony, kilkanaście obrazów otwartych w irfan view.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi blender za pierwszym odpala się w 7 sekund a za drugim w 4 sekundy. Zbrush 16 sekund. Houdiniego już nie mam ale on się otwierał 20-30 sekund. Więc nie wiem. Kurcze co jest przyczyną zaraz dam edit z parametrem dysku

 

[h=1]SAMSUNG Spinpoint M8 ST500LM012 500GB 5400 RPM 8MB Cache SATA 3.0Gb/s 2.5" Internal Notebook Hard Drive Bare Drive[/h]

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że pewnie włączasz blendera częściej niż ja, więc ci windows może bardziej buforować. Max normalnie napewno nie powinien się włączać 3 minuty. Ściągnij nowy net frame work.

 

Ps. Za trzecim razem nie zdążyłem zmierzyć blendera, coś koło 1 sekundy.

 

Pewnie mam też szybszy HDD, Jakiś WD BLACK 2 TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie powinno być takiej różnicy jak przy maxie, 40 sekud do 3 i pół minuty. W dodatku pewnie masz gołego maxa a ja nawalone pluginy, skrypty and what not.

 

Maya first start 31 sek, za drugim razem 11 sekund.

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam te wszystkie Maxy na ssd xd

 

Framework'a mam. Mam Windowsa 7 HomePremium 64 bity zaktualizowanego w 100% z Windows Update.

 

Hmm. miałem formata jakieś 2 tygodnie temu, myślicie, że może po prostu Maxa trzeba uruchomić z 10 - 20 razy coby do Temp'a się przeniosło wszystko co trzeba ? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do menedżera urządzeń i popatrz czy nie masz tam żółtych trójkącików, bo może stery od sprzętu albo płyty głównej masz źle poinstalowane albo niezgodne z twoją wersją windy, albo przywróć ustawienia biosu do default albo fail-safe (zgaduję). Mam SSD 120gb na pliki projektów i instalacje softu do gfx a system jest na zwykłym hdd i max włącza się 23sekundy co uważam za przywoity wynik. A windy nie reinstalowałem od dwóch lat.

Minuta włączania się to już jakaś patologia, a 10... o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności