Skocz do zawartości

Nox 0.43


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Evermotion wypuściła nową wersję swojego unbiasowego renderera o nazwie Nox. Wersja 0.43 to przede wszystkim szybszy rendering (w zależności od sceny, ale tutaj ta wersja może okazać się nawet 90% szybsza od poprzedniej).

 

Pełna treść: Nox 0.43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwszy raz go ściągnąłem i chciałem sobie chociaż obejrzeć sceny testowe, jednak nie idzie ich wyrenderować u mnie w rozdzielczości szerszej niż 1920 px.

 

To tylko u mnie czy może u was po ustawieniu 2000 px albo 3840px też silnik się ładuje parę sekund a później nic się nie dzieje ? :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać bez problemu. Sprawdź czy po tym, jak naciśniesz render:

1. Nad oknem widać animację (kwadraciki) zamiast przycisku RENDER

2. w prawym dolnym rogu okna widać, że liczba sampli na sekundę się zmienia

3. w monitorze zasobów sprawdź, czy procesor jest obciążony.

 

Problem może być banalny - źle ustawiona ekspozycja albo np. wyłączone odświeżanie okna. Aby odświeżyć ręcznie można wcisnąć F5.

 

Pozdrawiam :)

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Animacja jest.

2. Widać.

3. tylko na pierwsze parę sekund.

 

Jak daję w 1080p to renderuje się normalnie, ciemny ekran (nie renderuje) jest dopiero przy wyższej rozdzielczości.

 

No nic, i tak chciałem się nim tylko pobawić. Po drążę temat jak będę chciał go kiedyś wykorzystać w jakimś konkretnym celu, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mogę ^^

 

Wszystkie sceny testowe robią mi ten problem. Odpalałem wersję 32 bitową(64 bitowa robi mi problemy z uruchomieniem, nie reinstalowałem jeszcze). Mam system 64 bitowy (Win 7) ale Nox nie zabierał mi przy 1080p więcej ni 900mb ram'u.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizek1992

Witam , macie może jakies tutoriale do tego ( od początku budowania sceny do efektu końcowego , co gdzie i jak ?? . Czy macie może te samples sceny w 3d maxie?? jesli tak to gdzie można je ściągnać , dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zernat - dzięki, co do wersji 64-bitowej - poprawiliśmy instalator, powinno być już ok. Co do scen - przyjrzymy się temu. Na razie rekomendujemy używanie wersji NOX-a 64bitowej.

 

@dizek1992 - tutoriale "Overview NOX-a" i "Eksportowanie sceny z Blendera do NOX-a" powinny być niebawem online na Evermotion.org. Przy okazji pokażemy jak przygotować eksport w 3ds Maxie. Myślę, ze za tydzień w skecji NOX na stronie Evermotion można będzie już znaleźć pomocne materiały. Obecnie można o przygotowaniu scen poczytać tutaj:

http://www.evermotion.org/tutorials/show/8356/nox-0-40-getting-started

 

Sample scenes są też w formacie Maxowym, znajdziesz je w folderze w którym zainstalowałeś NOXa, w podfolderze

\sample scenes\max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystępny silnik i teraz współpraca z Blenderem wydaje się być jeszcze lepsza. Niestety mam problem z 64bitami, wyskakuje błąd "KERNELBASE.dll" przy odpaleniu Renderingu i MaterialEditor. 32bit działa ok.

 

Proponuje rozbudować bazę materiałów, co ułatwia poznawanie samego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz już działa. Mam jeszcze pytanie. Importuje material z bazy. Otwieram Material Editor, na podglądzie widzę materiał z teksturką, kilkam Render, teksturka znika, zostaje sam materiał. Czy to oznacza że mimo importu trzeba raz jeszcze wczytywać tekstury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizek1992

@drafter - dzięki za odpowiedź , właśnie tutaj jest problem w tym folderze mam tylko 2 folder blender oraz nox , folderu z maxem nie widać a na tym mi strasznie zależy. Da sie to jakoś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo - podaj jaki to materiał z bazy, sprawdzę, czy tekstura jest tam dobrze przypisana :)

Praktycznie tak się dzieje z wszystkimi materiałami. Każda próba importu do blendera odbywa się bez tekstury. Dołączam gifa.

ozjrV3g.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizek1992

@drafter dzieki wielkie za sceny , tylko ze jest jeden problem , nie moge ich odpalic , 3 bledy wyskakuje ze niby brak noxplugin.dlr , a mam zainstlaowany i wybrany jako glowny renderer , w czym moze byc problem?

 

@drafter win7 64 bit

 

@drafter używam maxa 2010 64 bit

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo: Faktycznie, był bug, zrobiliśmy hotfixa w skrypcie do Blendera. spróbuj tej wersji: http://www.evermotion.org/files/noxRenderer/Blender_2.70_b.zip

@dizek1992: jeśli jest problem z pluginem, możliwe, że jest to niedopasowanie wersji plugina do wersji renderera. Ściągnij Noxa i zainstaluj wraz z pluginem jeszcze raz, powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności