Skocz do zawartości

Sens zakupu starszych GPU


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany mojej obecnej karty graficznej na coś znacznie mocniejsze o i tutaj pojawia sie pytanie czy jest sens brać GTX 580 za jakieś 500zł czy lepiej dołożyć jakieś 100zł i kupić GTX 660 ? Czy jest sens dopłacać ? Karta ma być do renderingu oczywiście i na chwile obecną bez SLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oo tutaj dowiaduję się czegoś innego ponieważ już słyszałem, że między kartami jest tylko niewielka różnica wydajności i jak już kupić to lepiej tego 660 ponieważ i zjada prawie 1/2 mniej prądu no i ma nowszą architekturę. Dobrze, że jeszcze zapytałem tutaj osób, które się nam tym lepiej znajdą :)

 

ps. lepiej Gigabyte czy Gainward a może EVGA ?

 

ps2. 2 letnia kartę z góry odrzucić? Żywotność chyba zależy od danego egzemplarza tak ?

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX580 w wersji 3GB (od MSI) zostały oficjalnie wycofane ze sprzedaży/dystrybucji pod koniec marca bieżącego roku, a w sklepach, w których były jeszcze dostępne ostatnie sztuki, wszystko sprzedało się na pniu - wiem, bo sam chciałem taką nabyć wtedy i niestety nie udało mi się to. Także jeśli masz okazję kupić ten model za 500zł, to bez zbędnego zastanawiania się - jak najbardziej warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty -> do renderingu ale nie mówię tutaj o animacji w silnikach fizycznych bo do tego pozostanę przy Vray. Chodzi mi bardziej o wizualizacje pomieszczeń, przedmiotów, niewielkich kompozycji.

 

Obecnie mam GTX 560 lecz w okrojonej wersji SE, który i tak radzi sobie przyzwoicie w takich sprawach jak na swoją niewielką moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty -> do renderingu ale nie mówię tutaj o animacji w silnikach fizycznych bo do tego pozostanę przy Vray. Chodzi mi bardziej o wizualizacje pomieszczeń, przedmiotów, niewielkich kompozycji.

 

Obecnie mam GTX 560 lecz w okrojonej wersji SE, który i tak radzi sobie przyzwoicie w takich sprawach jak na swoją niewielką moc.

 

POtwierdzam że GTX 560 jest całkiem niezły (ja mam wersję Twinfrozr OC z 2 GB ), ale gdy kupiłem GTX 580 3 GB (około 4-5 miechów temu były po 850 zł z 3 letnią gwarancją na allegro) to się przekonałem że raczej nie kupię GTX 780 tak szybko...może i GTX 580 bierze więcej prądu ale w cenie 850 zł nie ma większej mocy:) Jak włączę Gtx 560 plus GTX 580 jednocześnie w Octane Render'erze to jest wypas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam okazję zakupić GTX 580 wersje 3GB za 650zł lecz bez gwarancji lub GTX 580 1.5GB za 450zł i nie wiem czy jest sens dopłacać te 200zł czy ta wersja1.5GB wystarczy zupełnie.

 

Rozważam też zostawienie tego GTX 560 i zakupiena GTX 580 lecz tej wersji 1.5GB gdzie wtedy bym zaoszczędził 200zł a obie karty bym połączył w SLI.

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirrage - czasem używam tekstur firmy Arroway- nie bez przyczyny są one dostarczane na kilku DVD - jak wrzucę kilka takich tekstur (diffuse, bump, specular) i każfa ma 20-25 MB jako JPG, to nagle użycie ramu na karcie GPU w czasie renderowania przy pomocy OCTANE (GPU rendering) wzrasta do 1GB i więcej. Myślę że jeśli miałbyś jeszcze robić rendery z roślinnością 3D przy pomocy GPU to 3 GB będzie bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obie wersje 3GB już zgarnęli z tego co widzę więc trudno zakupię 1.5GB w cenie 450zł więc i tak korzystnie mi się wydaje. Może zostawię do SLI obecnego GTX 560 zawsze coś wspomoże :)

 

 

Jednak zdecydowałem się na wersję 1.5GB ponieważ trochę za długo się dzisiaj zastanawiałem i wersje 3GB ktoś mi sprzed nosa zawinął. I teraz pytanie.. czy będzie różnica DUŻA jeśli połączę w SLI tego GTX 580 i obecnego GTX 560 SE czy mogę tego 560 sprzedać bo i tak nie będzie większej różnicy ?

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprzedać tego gtx 560 bo i tak nie połączysz go z gtx 580 technologia SLI/CF wymaga zastosowania dwóch takich samych kart mówię o modelach, nie będą odgrywały tu roli takie czynniki jak producenci czy to ze jedna z nich np jest fabrycznie podkręcona ogólnie to muszą być oba te same układy . Najsensowniej jest sprzedać gtx 560 dołożyć do tego co dostaniesz do niego i od razu kupić dwa gtx 580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super wszystko się wyjaśniło :) Więc sprzedam tego 560 i kupię nową płytę główną żeby trochę pogonić jeszcze moją i7 :)

 

Wspomniałem o tym SLI ponieważ wcześniej w #11 Hris napisał coś takiego Jak włączę Gtx 560 plus GTX 580 jednocześnie w Octane Render'erze to jest wypas

 

I po prostu tym się zasugerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super wszystko się wyjaśniło :) Więc sprzedam tego 560 i kupię nową płytę główną żeby trochę pogonić jeszcze moją i7 :)

 

Wspomniałem o tym SLI ponieważ wcześniej w #11 Hris napisał coś takiego Jak włączę Gtx 560 plus GTX 580 jednocześnie w Octane Render'erze to jest wypas

 

I po prostu tym się zasugerowałem.

 

TO ja się źle i nieprecyzyjnie wyraziłem - przepraszam. One pracują razem ale raczej tak jak dwa procesory na jednej płycie głównej - to nie jest SLI. Po prostu obie karty łączą swoje "moce" co by pokonać niepoliczone pixele na ekranie:)

Ale 2 karty GPU przydają się teżdo tego by jedna liczyła coś np. w OCTANE a druga pozwala pracować wogóle na kompie. BO prawda jest taka że jak karta GPU liczy coś (renderuje) to całe 100 procet mocy idzie na ten render, i wtedy odświeżanie nawet prostego okna z tekstem leży i kwiczy. Generalnie nie idzie nic w tle robić. więc jak w photoshopie chcę pracować to drugie GPU przejmuje obsługę po prostu reszty programów (czyli to drugie GPU jest w OCTANE wyłączone).

Mam nadzieję że teraz lepiej opisałem. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MSI Twinfrozr II GTX 580 3GB poniżej 800zł kilka miesięcy temu. Bardzo fajna i szybka karta. Czasami te 3GB to za mało niestety, ale za tą cenę to raczej konkurencji nie było. Bawię się tylko hobbystycznie Blenderem, a renderuję w Cycles gdzie ta karta daje sobie radę całkiem fajnie.

Potwierdzam, że podczas renderingu ciężko jest coś na komputerze zrobić innego, w moim przypadku rozwiązaniem było użycie wbudowanej w procesor (Haswell) karty Intel HD 4600 i użycie w Linuxie bumblebee (Nvidia Optimus - pewnie działa również w Windows'ach). Przy takim rozwiązaniu prawie nie czuć, że cokolwiek się renderuje, raczej słychać ;) No i zintegrowane GPU nie wymaga jakiegoś potężnego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 2 karty GPU przydają się teżdo tego by jedna liczyła coś np. w OCTANE a druga pozwala pracować wogóle na kompie. BO prawda jest taka że jak karta GPU liczy coś (renderuje) to całe 100 procet mocy idzie na ten render, i wtedy odświeżanie nawet prostego okna z tekstem leży i kwiczy

 

okej... czy po tych slowach moge wnioskowac ze 2 karty pozwalaja na lepsza prace, bo jedna karta liczy render a druga obsluguje program - tak w skrocie, generalizuje.

 

Nigdy nie mialem SLI i tylko czytalem co jakis czas ze to przyrost mocy o jedyne 20-30%, czyli jakby pieniadze wlozone w bloto.

 

Wiec jak mam 2 procki 8 rdzeniowe, razem 32 watki to moge sobie rozdzielac ktory watek ma liczyc co w danym momencie. A jak mam 2 karty to moge zrobic tak samo?

 

EDIT: Bo teraz sie zastanawiam czy zakupic nowa karte, powiedzmy gtx 770, czy moze dokupic jedna 580?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzwa zasadniczo sam sobie odpowiedziałeś co do podziału pracy jedna renderuje jedna ci umożliwia normalna prace na kompie, co do SLI to wzrost wydajności jest przy dwóch kartach dwukrotny przy trzech 2,8 raza krotny, te 20-30% najczęściej w opisach odnosi się do porównani kart w SLI z jakimś potworkiem do obróbki graficznej i tak właśnie około 20% wydajniejsze jest gtx560 sli od pojedynczego gtx 580. Mówiąc najprościej nie każde badziewie opłaca się spinać w SLI. Co do ostatniego to jaką kartę w tym momencie posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką kartę w tym momencie posiadasz?

EVGA gtx 580 (1.5gb). Nie korzystam z renderowania na GPU, ale juz z doswiadczenia wiem, ze taki fumefx przy samych obliczeniach tez mocno grafe obciaza, gdzie u mnie wlasciwie liczy sie non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności