Jump to content

Barti87

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

About Barti87

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Ostróda
 1. Z Robocopem to trochę mylące, ale wszystko się zgadza - to scena przebudzenia Murphy'ego ze snu... Polecam obejrzeć film, bo jak na nową wersję jest całkiem fajny i daje radę :)
 2. Twardowsky dla odmiany wyszedł Tomkowi i ekipie naprawdę super! Bardziej odważny, bardziej kameralny i dlatego wyjątkowo fajny. Pogratulować! W zasadzie, ten short a poprzedni, to jak niebo (właściwie kosmos) a ziemia :)
 3. Technika łączona - miniatury i cgi, dla mnie super! To będzie miś na skalę naszych możliwości i tradycji :)
 4. I takie myślenie zabija właśnie kreatywność - klepanie w kółko tych samych schematów :)
 5. Może ludzie coś przeczuwają? Szczerze - jako miłośnik Star Treka, bałbym się trochę na miejscu fanów SW tego, co Abrams może zrobić z uniwersum Lucasa. Bo jeśli chodzi o ST, to jego film z 2009 roku jeszcze był jako tako znośny, ale już kolejna część z 2013 roku to niestety koszmarek. Jasne - tutaj "Przebudzenie Mocy" technicznie również będzie pewnie świetne, ze wszystkimi swoimi efektami wizualnymi i dźwiękowymi (co widać i słychać), ale fabularnie to naprawdę wszystko może się zdarzyć.
 6. Nie ma się z czego śmiać, bo to jest dramat. Do jakiej sytuacji doprowadzono w Polsce, że taksówkarz na widok każdej młodej osoby z walizką myśli, że ta wyjeżdża z kraju (za pracą)? Wracając do tematu, cieszę się ze stereoskopowego 3D w Blenderze, bo do tej pory trzeba było używać addona do dwóch kamer w scenie. Mam nadzieję, że owa funkcja działa ładnie z Freestylem :)
 7. Industrial Light & Magic to pionierzy całej branży vfx-ów i ciężko wyobrazić sobie właściwie historię światowego kina, gdyby nie G. Lucas i jego Gwiezdne Wojny z 1977, bo od tego wszystko się zaczęło. Nawet dzisiaj, w XXI wieku, kiedy mamy mnóstwo firm zajmujących się produkcją vfx, to właśnie przełomowe i ponadczasowe efekty ILM z Terminatora 2 czy Parku Jurajskiego po ponad 20 latach nadal potrafią zawstydzić współczesne dokonania!!! Ja ze swojej strony polecam ten dokument, który swego czasu widziałem też w polskiej tv - na AleKino
 8. Oczom nie wierzę. Na coś takiego po prostu czekałem!!! Zawsze miałem w planach krótkometrażówkę w stylu 2D (elementy pierwszego planu, paralaksa na warstwach) + wspomaganie obiektami 3D (tło, otoczenie, obiekty), a całość dodatkowo w stereoskopowym 3D. O ile wiedziałem o Freestylu i trochę sukcesywnie poeksperymentowałem sobie z nim, tak się zastanawiałem jak załatwić sprawę animacji 2D w Blenderze... No nic - od nowego roku siadam do Blendera z powrotem :)
 9. Po zwiastunie widzę, że Blomkamp ekranizuje kolejną swoją krótkometrażówkę... Wierzę w ten film i w reżysera, który jednak swoim "Elysium" mocno tę wiarę nadszarpnął u mnie (nie ma co się oszukiwać - film był po prostu słaby!). No i jestem w stanie uwierzyć też w robota, bo efekty na prawdę bardzo fajne :)
 10. @ Adek - zgadza się. Nie zawsze to wychodzi na dobre serialowi, bo widać ewidentnie, że Orle Gniazdo w czwartej serii wygląda trochę inaczej, niż w pierwszej (http://i.imgur.com/DOnJcqr.png). Sezon czwarty skończył się całkiem niedawno. Ja polecam fajny materiał o pracach nad efektami w sezonie trzecim ( ).
 11. Twórcy GoT są akurat dosyć elastyczni, jeśli chodzi o firmy od vfx-ów - w pierwszym sezonie było BlueBolt i ScreenScene, w drugim doszło Pixomondo, w trzecim mieliśmy Spin VFX no i w czwartym mamy teraz Mackevision:)
 12. @olaf Gdyby to było Ubisoft, to mielibyśmy również MK X w wersji na Wii U ;p
 13. Trzymam mocno kciuki za tę inicjatywę, no i własną cegiełkę również do tego dołożę !!!
 14. GTX580 w wersji 3GB (od MSI) zostały oficjalnie wycofane ze sprzedaży/dystrybucji pod koniec marca bieżącego roku, a w sklepach, w których były jeszcze dostępne ostatnie sztuki, wszystko sprzedało się na pniu - wiem, bo sam chciałem taką nabyć wtedy i niestety nie udało mi się to. Także jeśli masz okazję kupić ten model za 500zł, to bez zbędnego zastanawiania się - jak najbardziej warto!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy