Skocz do zawartości

Scena 3d: Planet Mars AD 2156


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wykonywana w wolnych chwilach wizja planety Mars po hipotetycznej terraformacji.

 

Na podstawie map wysokości powierzchni Marsa ustaliłem sobie poziom mórz i zrobiłem prostą maskę powierzchni lądu.

Tekstura lądu powstała na podstawie map Ziemi.

 

Nic specjalnego ale i tak postanowiłem to upublicznić.

 

Wykonanie: Blender (Cycles) + Photoshop

 

uhbgn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne zrób gifa jak się obraca albo animacje 360°

Trochę to trwało (przygotowanie animacji, rendering, brak wolnego czasu) ale coś tam udało się zrobić.

 

Nie wiem dlaczego youtube ta bardzo kaszani jakość (próbowałem różnych kodeków i ustawień) ale mam nadzieję, że jakoś da się to obejrzeć :)

 

[video=youtube_share;O7NutUltNXo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem wątku jest wizualizacja z pierwszego posta.

Animacja powstała w odpowiedzi na sugestię Szwadron'a - chciał by wprawić to w ruch - i dlatego nie umieściłem tego w dziale Animacja jako nie wiadomo jakie dzieło tylko tutaj jako dodatek do statycznej wizualizacji.

 

Tak, to tylko obracająca się kulka z teksturą (a dokładnie trzy kule z trzema teksturami - powierzchnia, chmury i atmosfera). Nie zmęczyłem się przy tym - 95% czasu poszedł na rendering. Poświęciłem za to czas na przygotowanie tekstury powierzchni i żeby nie był to kolejny projekt kończący żywot w szufladzie postanowiłem go pokazać.

W dalszych planach (jeśli czas pozwoli) chcę przygotować wizualizacje już z powierzchni planety - być może to się bardziej spodoba :)

 

Jeśli chodzi o specular to nie wiem, nie byłem nigdy w kosmosie :) ale np tutaj (

) widać że specular jest. U mnie wyszedł za mocny ale to da się jeszcze poprawić - tylko potrzeba czasu na kolejne renderowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze ta kula wygladałaby ciekawej w inncyh bardziej szczegolowych ujęciach - nawet jako krzywizna - ciekawy temat - pokazania marsa po terrafrmizacji ale kompletnie nie wykorzystany wizualne.

https://www.google.pl/search?q=planescape+orbit&client=firefox-a&hs=4wq&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=DSKsU4DkFsmP7AbtoYDgDw&ved=0CAgQ_AUoAQ#channel=sb&q=planet+orbit+landscape&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i sugestie.

 

Zmniejszyłem speculara i przerenderowałem animację.

 

Tak to wyszło na obrazie:

[ATTACH=CONFIG]95828[/ATTACH]

 

a tak w animacji:

[video=youtube_share;1UgT49ldPr4]

 

Więcej już nie będę tego poprawiał, wasze sugestie wykorzystam w kolejnych projektach.

 

Myślałem na tymi ujęciami z orbity planety ale niestety za mała rozdzielczość/dokładność mapy powierzchni nie pozwala na użycie odpowiedniego zbliżenia a malowanie jej od nowa oznacza tak naprawdę rozpoczęcie nowego projektu (co być może uczynię w wolnej chwili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności