Skocz do zawartości

lumberjack

Rekomendowane odpowiedzi

MEDICUS

 

Budynek przychodni Medicus. Wizualizacje stworzone na potrzeby konkursu z AP Szczepaniak.

 

Wiem, wiem wszystko szumi i generalnie brudno ale my chyba tak lubimy:)

 

3Dsmax V-ray PS

 

CG:

Lukasz Kolodziejek

Michal Baurycza

 

1E%20(1).jpg

 

 

c5.jpg

 

 

c9.jpg

 

2E.jpg

 

 

c10.jpg

 

 

 

3d.jpg

 

 

c4%20(1).jpg

 

 

c5%20(2).jpg

 

 

c8.jpg

 

 

1.jpg

Edytowane przez lumberjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm.. Wizek nie oceniam, bo sam jestem w tym znaaaacznie słabszy, ale obiekt... Powiem tak: Sądząc po architekturze, jest to biurowiec i administracja jakiejś grupy medycznej, finansowa część gigantycznego zespołu klinik.

Bo wprowadzenia pacjenta w ten obiekt nie mogę sobie wyobrazić.

Jast w architekturze taki termin jak archetyp; oznacza to "od zawsze" kojarzony z czymś kształt. Poproś 4-latka o narysowanie kościoła - narysuje coś z wieżą, poproś o samochód - dostaniesz nadwozie trójbryłowe, poproś o domek - dach będzie dwuspadowy... (Ja wiem, nowe formy, nowoczesność, minimalizm...)

A ten obiekt może być sprzedawany w KAŻDYM konkursie (po lekkim retuszu otoczenia..) na KAŻDY typ obiektu (po lekkiej zmianie opisów na rzutach, przekroje można zostawić...) :)

I - być może - na tym polega SIŁA takiego podchodzenia do konkursów - mam na myśli aspekt finansowo-komercyjny. :)

.. Już nadstawiam głowę na falę krytyki i tony popiołu ze strony forum, ale cóż zrobić - ja tak naprawdę myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx2 chyba pora odrobinę zimnic podejście do archetypów one sobie a życie codzienne sobie nasze dzieci nie wszystkie już ci narysują poprawne skojarzenie pod hasełkiem szpital/przychodnia. Z córa i sam jeżdżę do Luxmedu w wawie i moje dziecko przy klasycznym budynku szpital lub przychodni pyta się a co to jest raczej właśnie się przyzwyczaiłem ze przychodnia może być w budynku biurowca. Natomiast co do przedostatniego zdania masz 100% racje można to zasadniczo sprzedać pod każdą użyteczność :)

Co do wizek to są sympatyczne natomiast mimo ze mi się podobaj te z deszczem to dlaczego macie drewno na budynku suche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt budynek mozna podstawic pod kazda funkcje, ale nie pod kazda dzialke tu akurat wpasowali wszystko bardzo ladnie;p

Drewno na budynku to nie drewno, a jakies plastikowe panele (tego tez schna szybko) w odcieniach zolto-brazu ktorym dodalem troche drewnianego texturowania, bez tego za bardzo wygladalo jak siding kanadyjski;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, ja rozumiem chęć do moderny w każdym calu, ale uwierzcie - naprawdę dobre projekty, robione przez naprawdę utalentowanych architektów (siebie, niestety wykluczam.... za cienki jestem :( ) zawsze odnoszą się do archetypów. I to nie jest tak, że one (te archetypy) ewoluują w króciutkim okresie czasu, np 50 czy 100 lat, ale często pozostają niezmienne nawet jak rzeczywistość jest duuuużo dalej - np. komion fabryczny to przeżytek, ale zawsze szkic kominów sygnalizuje przemysł.

Co do przykładu - starałem się określić delikatnie to co mnie nurtuje - mianowicie fakt, że ten obiekt może NAPRAWDĘ mieć każdą funkcję i w każdym miejscu stać, dowolnie wybranym - na całym świecie.

... najmniej jednak kojarzy mi się ze służbą zdrowia, nic na to nie poradzę...

A rendery - podoba mi się posadzka, oraz cała postprodukcja. Ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności