Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Stary motocykl


Moon73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czy ten motorek nie ma chłodnicy czy jeszcze jej nie zrobiłes a kierownica z tego co pamiętam w takch motorkach jest tylko zagięta w łuk a nie wyginana do góry ale mogęsie mylić nei jestem znawcą ani nie siedze w motorach ale zato jeżdze na rowerku i wiem że opona z tyłu jest zawsze większa niż w sprzodu w motorach też chyba tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po kolei

 

Temat oraz zdublowanie postu to efekty pierwszego zetniecia się z forum...

 

Motocykl jest w trakcie budowy wszystkie elementy szare bedą jeszcze modyfikowane, dlatego jest wiszące siodełko, brak stopek i innego osprzętu.

 

Jeżeli chodzi o przybrudzenia, rdzę itd. nie tym razem, na razie zrobię go jak prosto spod igły, moze kiedyś zrobię render zardzewiałego wraku leżącego pod płotem :)

 

Zjechałem z dyfuzją niebieskiego i wygląda lepiej, dzięki Rascal, ale boxa zostawię i przerobię go na warsztat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne wejście na forum.

nie będę się niczego czepiał, zresztą po co, to WIP.

szprychy zrobiły na mnie wrażenie ;]

kierownica i rura wydechowa do poprawy, silniczek bardzo ładny, wrzuć chrom i napisy to będzie cudnie.

Mimo wszystko wywal przynajjmniej na czas prób z materiałami i modelowania samego motocykla tego boxa i wrzuć tło hdri.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny motor.

Zawsze podziwiam ludzi, którzy modelują motory i zdecydownie moge powiedzieć że ty się zaliczasz do tej grupy.

Takiego modeliku jeszcze nie widziałem (może za mało oglądam forum).

Co to jest za model ??

Widze że jest jeszcze troche do końca ale będe cierpliwie czekał na końcowy efekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o typ motocykla to jest to wydumka tzn. ok 1927 roku w Polsce powstał motocykl CWS M 55. Po kilku zmianach otrzymał nazwę Sokół 1000, jako wzór posłużyły motocykle Indian-silnik(układ V), oraz Harley-rama i przednie zawieszenie.

Ten motocykl jest improwizacją, co by było, gdyby za wzór silnika wzięto silnik od Indiana Four (rzędowy 4 cylindrowy ). Czterocylindrowca chwilowo przerwałem (brak weny), a tu opublikowałem wersję 2 cylindrową. Podsumowując tworzę motocykl, którego nie było, a ma wyglądać tak jak by powstał w latach 1934-39 :).

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, więc czas pokazać postępy w pracy, model wykonany jest w 95%. Renderuje mentalem i dałem tylko skylight i wyszły zniekształcenia oraz badziewiaste kropki na szkle reflektora.

 

P.S. motocykl jeszcze nie ma nazwy po prostu concept z 1935 roku :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Początkowo planowałem dać scenę, coś w rodzaju warsztatu, ale nie wiem czy zrobię ostatnio mam mniej czasu, więc raczej będzie tylko motocykl.

 

- Lewitacja :) faktycznie nieładnie wygląda, albo wbije w podłoże lub spłaszczę delikatnie opony – dzięki za zwrócenie uwagi.

 

- Dałem bez materiałów ponieważ z ostatnich nie jestem zadowolony, potrzebuje pomocy w zrobieniu textur niklu i opon, może zna ktoś linka do tutoriala ?

 

- Fotel – siodło wygląda tak słabo z winy ustawień rendera, zwróć uwagę na przednią lampę wygląda jak bym ją młotkiem potraktował, nie wiem co dokładnie skopałem w ustawieniach mentala.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na enviroment wrzuć hdri i zmniejsz refleksy, przechyl go i postaw na nóżce, będzie realistyczniej.

troszkę zbyt czarne i jednolite opony, tak naprawdę mają zawsze dużo mniejszą saturację.

widzę, że motocykl ma bardzo duże szanse na zejścia z taśmy produkcyjnej w formie ukończonej, tym bardziej powodzenia i

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się motocykl świeci się jak... to już zmieniłem, jeżeli chodzi o oponki to ciągle nie mogę uzyskać zadawalającego mnie efektu, to samo dotyczy aluminium, w tym renderze to coś co miało wyglądać jak aluminium wygląda bardziej jak standardowy szary materiał.

Było by fajnie gdyby ktoś mi podpowiedział jak ustawić te materiały. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności