Jump to content

Curve mode - brush z alphą


keid

Recommended Posts

Cześć,

Czy aby korzystać z curve mode na brushu z jakąś alphą muszę odhaczyć coś dodatkowo by to działało? Przykładowo wybieram standard brush, rysuje krzywą, klikam raz i zrobione. Gdy to samo zrobię na standardowym brushu z jakąś alphą, klikanie nic nie daje. Mogę jedynie sobie przeciągać po powierzchni ale to nie jest rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Własnie tez sobie poprobowalem wlasnie. Jedyna opcja to przy tworzeniu krzywej wylaczyc intesity a po modyfikacji zwiekszyc sile pedzla i lekko pociagnać krzywą w ktoryms punkcie krzywej. Curve steps tylko zwiekszyc. Niestety jak sa duze krzywizny to moze to nie wygladac dobrze w niektorych miejscach bo nie wyciaga po normalnych.

Przetestwowalem z masking brushem dziala fajnie potem iwersja i inflate w deformation. Tylko krzywa intesit, czy size trzeba płaska zrobic lub wedle uznania. Tylko no kliknieciem nie zmienic wiec tylko Undu zostanie. Nic innego nie wymyslilem. Tutaj akurat maska jest na inwersji rysowana.

 

http://i.imgur.com/Ett6yg3.png

Ett6yg3.png

 

 

Ja do malych detali preferuje insert brushe zrobione w zewnetrznych programie z niskim polycountem.

Edited by Sebazx6r
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, niemniej jednak pisałem właśnie o możliwości przeciągnięcia zamiast kliknięcia w pierwszym poście. Na ogół takie rozwiązanie jest do przyjęcia, ale może wtedy gdy zadałem to pytanie robiłem coś gdzie takie rozwiązanie zbyt dużo napsuło.

Wiesz jak zniwelować widoczne łączenie krzywej gdy jest loop? Takie coś się dzieje przy pojedynczym kliknięciu na brushu bez alphy. Więc gdy z alphą musiałem to jeszcze przemieszczać to wyglądało to kiepsko.

 

liZaHli.jpg?1.jpg

Link to comment
Share on other sites

W ty miejscu chyba mamy podwójne działanie brushu'u. Więć chyba wcześniejsze zakończenie loopa. Ewentyalnie pozostało zrobienie tak jak w moim przykładzie używając maski i opcji deformacji potem, dla niezamaskowanego obszaru. Myślałem jeszcze o layer brushu, ale jednak sobie nie radzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy