Skocz do zawartości

Maxwell Render taniej o 25% do 19 grudnia


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...bo Corona w drodze :)

 

dokładnie :D niestety dostali mocnego kopa. bo Corona na rynku realistyczności jest kick-assem, to był według mnie rynek maxwella a patrząc na to jak szybka jest corona nie wiem kto zostanie przy maxwellu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu zostanie przy maxwellu. Ile platform obsługuje corona, a ile maxwell? Tak więc o czym my dyskutujemy? Poza tym w drodze to jest Fire na GPU, a nie wiadomo też przy okazji, czy główny silnik renderujący nie będzie wspierany w Maxwellu przez GPU. Wyszłaby wtedy hybryda o wydajności Thea o większym realizmie i obsłudze wszystkich ważnych softów 3D. Poza tym corona na starcie przywaliła cenę z kosmosu na box, zobaczymy jak to będzie wyglądać za rok lub dwa. Zauważyłem taką tendencję między innymi na tym forum, że wraz z coroną skończyła się podjarka v-ray'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu zostanie przy maxwellu. Ile platform obsługuje corona, a ile maxwell? Tak więc o czym my dyskutujemy? Poza tym w drodze to jest Fire na GPU, a nie wiadomo też przy okazji, czy główny silnik renderujący nie będzie wspierany w Maxwellu przez GPU. Wyszłaby wtedy hybryda o wydajności Thea o większym realizmie i obsłudze wszystkich ważnych softów 3D. Poza tym corona na starcie przywaliła cenę z kosmosu na box, zobaczymy jak to będzie wyglądać za rok lub dwa. Zauważyłem taką tendencję między innymi na tym forum, że wraz z coroną skończyła się podjarka v-ray'em.

 

corona droga? chyba żeś raczył żartować. jest tania jak barszcz, + kto normalny kupuje boxa, ja wiem że 3dsmaxa kupuje się na wieczność, bo kosztuje miliard, i po 5 latach i tak nic nowego nie dodadzą. Ale sory właścicielem corony nie jest autodesk i tam każdy update sporo wprowadza. Więc subskrypcja jest genialna, i śmiesznie tania, ja zamierzam kupić coronę wraz z nowymrokiem a używam jej tylko for fun. kosztuje tyle ile jeden lub dwa dni, pieniedzy jakie przeznacza się na życie.. rzeczywiście strasznie droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cenę z kosmosu na box" - czy naprawdę tak ciężko czytać ze zrozumieniem? Ja czasem mam wrażenie, że Ty naprawdę albo jesteś jeszcze w gimnazjum, albo dopiero co je skończyłeś. Sposób wypowiedzi, ortografia, stylistyka oraz interpunkcja jedynie to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniasz cały pakiet, a nie konkretną opcję, nie wiem kto w ogóle interesował się boxem. chyba że jesteś fanem, boxowych opcji, kiedy masz praktycznie darmową subskrypcję z updejtami. Poza tym klasyka internetu uciekanie od tematu po przez przejście na osobę. ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty, brak dementi potwierdza jedynie to, co napisałem wcześniej.

 

Temporal, to podobna podjarka do swego czasu podjarki v-ray'em oraz octane'm. Jeszcze niedawno na tym forum czytałem jaki to rendering CPU jest przestarzały w porównaniu z GPU i że teraz to już tylko się GPU będzie liczyć itd. Mija kilka miesięcy i znów podjarka CPU.

 

A co do licencjonowania w coronie to chyba tylko źle świadczy o twórcach tego silnika, że nikt nie interesuje się wersją box. Oznacza to, że ich dział marketingu jest do du*y. Ale niech się dzieci jarają tak niedojrzałym produktem. Zazwyczaj to i tak blenderowcy, którzy dużo gadają, a grosza na nic nie wydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty, brak dementi potwierdza jedynie to, co napisałem wcześniej.

 

Temporal, to podobna podjarka do swego czasu podjarki v-ray'em oraz octane'm. Jeszcze niedawno na tym forum czytałem jaki to rendering CPU jest przestarzały w porównaniu z GPU i że teraz to już tylko się GPU będzie liczyć itd. Mija kilka miesięcy i znów podjarka CPU.

 

A co do licencjonowania w coronie to chyba tylko źle świadczy o twórcach tego silnika, że nikt nie interesuje się wersją box. Oznacza to, że ich dział marketingu jest do du*y. Ale niech się dzieci jarają tak niedojrzałym produktem. Zazwyczaj to i tak blenderowcy, którzy dużo gadają, a grosza na nic nie wydadzą.

 

zły marketing!? czyli dla nich byłby dobry marketing gdyby cały świat kupił licencję box. i używał już jej do śmiereci, a oni za co mieli by rozwijać ten soft? Tak mają masę klienteli która ciągle ma najnowszą wersję mają stały income. a prace wychodzą z coraz to najnowszymi ficzerami i wszyscy są zadowoleni.

 

Oczywiście że cena boxa musi być wysoka żeby miało to sens dla obu stron. Osoba która zakupuje box chce używać tego softu raczej, hobbystycznie. przez wiele lat. Natomiast osoby które są na rynku według mnie muszą iść i wykorzystywać najnowszą technologie, a taka jest opcja przez subskrypcje. Według mnie marketing jest na 4+, pokazali że subskrypcja może być opłacalna i fajna.

 

+ zapomniałem że Polacy by chcieli wszystko za darmo.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o marketingu nie masz pojęcia, więc Ci wytłumaczę co nieco. Sam twierdzisz, że nikt nie interesuje się wersją box. Z marketingowego punktu widzenia jest to więc martwy produkt, którego nie zakupi nikt. Nie ma więc potrzeby istnienia. Natomiast wytłumacz ludziom z Otoy, który mają nieco więcej oliwy w głowie niż młodziaki z Corony, że wydanie wersji box się nie opłaca i nie da się zarabiać na wersji box. Jeśli dobrze kojarzę to najpierw była płatna wersja beta, potem 1.x, potem płatna aktualizacja do 2.x. Da się zarabiać na box, czy nie?

 

PS. Fajnie byłoby, gdybyś zaczął pisać poprawną polszczyzną - zdania z dużej litery i takie tam. Można też wyzbyć się chęci korzystania ze spolszczonych amerykanizmów typu ficzery czy income. Wypowiedzi nafaszerowane tego typu słowami nie wyglądają bardziej dojrzale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lesiu

OT

idą w strone wydeptaną przez Adobe, a cena boxa ma odstraszać klientów i istnieje tylko dla uniknięcia krytyki z jaką wcześniej spotkało się Adobe przechodząc całkowicie na subskrypcje.

______

patrząc przez pryzmat tempa rozwoju konkurencyjnego oprogramowania kierownictwo NextLimit musi zacząć sensowniej działać bo przyjdzie moment, kiedy będzie już zapóźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o marketingu nie masz pojęcia, więc Ci wytłumaczę co nieco. Sam twierdzisz, że nikt nie interesuje się wersją box. Z marketingowego punktu widzenia jest to więc martwy produkt, którego nie zakupi nikt. Nie ma więc potrzeby istnienia. Natomiast wytłumacz ludziom z Otoy, który mają nieco więcej oliwy w głowie niż młodziaki z Corony, że wydanie wersji box się nie opłaca i nie da się zarabiać na wersji box. Jeśli dobrze kojarzę to najpierw była płatna wersja beta, potem 1.x, potem płatna aktualizacja do 2.x. Da się zarabiać na box, czy nie?

 

dą w strone wydeptaną przez Adobe, a cena boxa ma odstraszać klientów i istnieje tylko dla uniknięcia krytyki z jaką wcześniej spotkało się Adobe przechodząc całkowicie na subskrypcje.

 

dokładnie!

 

PS. Fajnie byłoby, gdybyś zaczął pisać poprawną polszczyzną - zdania z dużej litery i takie tam. Można też wyzbyć się chęci korzystania ze spolszczonych amerykanizmów typu ficzery czy income. Wypowiedzi nafaszerowane tego typu słowami nie wyglądają bardziej dojrzale.

 

wybacz ale na codzień więcej rozmawiam po angielsku niż po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1pudel, zdrowa konkurencja korzystna jest zawsze dla konsumenta, ale ja wcale nie uważam, by MR stał w miejscu. Owszem, przydałyby się większe ruchy, ale MR to moim zdaniem produkt dojrzały, a corona to nawet nie jest produkt gotowy, więc różnica jest znacząca. Poza tym jak już wspomniałem -

- coś tam robią i mam nadzieję, że GPU wprowadzą nie tylko do Fire. Wtedy zamknęliby usta wszystkim tym, którzy twierdzą, że MR stoi w miejscu, a corona jest oh ah. Ja bardzo kibicuję każdemu silnikowi i liczę na rozwój każdego z nich, ale jestem całkowicie przeciwny fanatyzmowi, który widoczny jest nie tylko na tym forum, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lesiu

bardziej chodziło mi o Realflowa i Maxwela (Corony była jako OT) i konkurencje do zaawansowanych pakietów. Każdy z programów NextLimit w rękach obcykanej osoby potrafi działać cuda. Maxwell robi świetne rendery, Realflow to już potężne narzędzie i oba skierowane są do poważniejszych agencji, które raczej ?nie napędzają? zysków. imho najwięcej zarabia się na drobnicy; oczywiście porównuje wszystko do naszych spaczonych realiów i może na zachodzie wygląda to inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie. Silniki GPU, będą naprawdę rozważane na poważnie, kiedy skończy się problem pamięci na kartach graficznych.
RAM to jedno, racja. Największym problemem GPGPU w ogóle jest to że deweloperzy dopiero od niedawna wiedzą jak pisać kod pod takie sprzęty. Z punktu widzenia programowania równoległego wszystkie renderery na rynku są po prostu napisane źle, takie taki udawany paralelizm. Zwykłe przeniesienie na GPU architektury renderera napisanego na CPU to błędna droga. A tak są obecnie napisane takie renderery jak Cycles, Octane, prawdopodobnie VrayRT. Tak najprawdopodobniej będzie napisany ten nowy maxwell, idę o zakład.

 

http://highperformancegraphics.org/wp-content/uploads/Laine-MegakernelsConsideredHarmful.pdf

 

Dodatkowy fuckup to status OpenCLa. AMD daje ciała i nie potrafi napisać poprawnego kompilatora, Intel stoi w miejscu i chyba czeka na AMD, nvidia wspiera swojego CUDA. CUDA jest fajne ale tak przyszłościowo pisanie od zupełnego zera renderera w młodej architekturze tylko dla kart graficznych jednego producenta to trochę strzał w stopę. W tym samym czasie teoretycznie mógłbyś (na razie nie możesz) napisać coś co będzie działało na dowolnym gpu, cpu, hardware mobilnym i dowolnie połączonych klastrach obliczeniowych z wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest tylko na CUDA. Co nie zmienia faktu że był pisany jeszcze gdy sama nvidia nie do końca wiedziała jak ugryźć temat Single Instruction - Multiple Threads. Seria 500 była bardzo dużą zmianą. Która była dobrym rozwiązaniem tylko że spowodowała to że te mega-kernelowe aplikacje stały się mniej wydajne. Seria 900 wprowadza to kolejny krok w tym kierunku i na razie jest wielkie biadolenie że wydajność niektórych rendererów spadła.

 

Wszyscy deweloperzy wiedzą co mają robić. Cyclesa też czeka tak zwany Kernel Split, tylko do takich radykalnych zmian potrzeba masę czasu. Zgodnie z danymi z Code Complete (polecam) wprowadzanie zmian w architekturze projektów na ukończeniu jest średnio 100 razy bardziej kosztowne niż stworzenie takiej architektury na początku projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu co do tej podjarki z GPU, to pamietam, sam sie z tego zawsze smialem. GPU to jest przyszlosc, to fakt, ale ludzie po ogloszeniu jednego newsa kilka lat temu oglosili, ze w przeciagu pol roku nikt nie bedzie uzywal CPU, a dzis pomimo tego calego prorokowania, wciaz CPU ma sie dobrze i potrafi wiecej niz GPU. Technologia zawsze bedzie sie rozwijac, ale to nie jest tak, ze ktos pstryknie palacami i za tydzien nagle jedna wielka rewolucja, bo ten caly proces bardziej przypomina powolna ewolucje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności