Skocz do zawartości

[architektura - wzornictwo] toaleta publiczna


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

panowie

o projektowaniu ?

nie róbcie sobie jaj

żeby stwierdzić że projekt ogólnie jest do niczego wystarczy

wyobrazić sobie siebie na tym przystanku kiedy siedzisz i nie widzisz jaki autobus jedzie - LEWA STRONA - to od niej nadjeżdżają autobusy

przeszkadza w tym jeszcze nie wyprodukowana szyba ze zbrojeniem po łuku

(i jeszcze wygięta)

temu gościowi brak jakiejkolwiek wiedzy o materiałoznawstwie - szyba zbrojona "łukami" i jeszcze wygięta ??

 

PETER - zwróć uwagę i powiedz jaką techniką gość ma wjechać do kibelka

 

czy wjazd do toalety jest dobrze zaprojektoiwany?

bez jaj - gość na wóżku ma tam wjechać swobodnie - tymczasem próg jest wysoko ponad ziemią i biorąc pod uwagę proporcjie to wybaczcie

ale człowiek na wózku dobrze się nagimnastykuje zanim wjedzie

 

gdzie się kończy wiata - już widzę obsmarkaną toaletę przez spływającą brudną wodę deszczową

 

powagi Panowie

 

PS - który pkt. wg. was jest nieprawdą ??????

 

 

 

nie chce mi się już wymieniać kolejnych błędów architektonicznych, materiałowych, kosztowych - i przedewszystkim estetyki i kolorystyki

 

sanserif - zwróc uwagę na inne projekty - Ci goście wiedzą od początku z czego bedzie wykonany każdy element - u Ciebie kabina ma być z czego ??

(zakładam że gość w ubikacji nie koniecznie musi poczuć wstrząs przy każdym

człowieku który siada na ławce - wiec wszelkie pochodne materiałów typu plastik odpadają)

 

itd... itd...

 

pozdrawiam Sanserifa i współczuje inwalidom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, chyba nie chciało ci się czytać całego wątku hmmm ?

 

Czy projekt sam w sobie się podoba to rzecz gustu, według mojego studia nad formą ( bo to jak mniemam, było podstawowym celem ) zakończyły się bardzo dobrym rezultatem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po jasną jest robiony jako toaleta dla niepełnosprawnych skoro dla nich nie jest

 

dokładne wymiary - po co ?? - skoro chodziło o formę??

dlaczego to jest nazwane projektem ??

 

tu nie chodzi o to czy się podoba - to oczywiście rzecz gustu (Wam się może podobać - mnie się nie podoba - już nie chcę się rozdrabniac nad "korkową" teksturką ubikacji i inne..)

 

ale skoro to toaleta dla niepełnosprawnych to niech bedzie projektowana z głową

 

jeszcze dodam do tego wcześniej - może ktoś z Panów miał kiedyś złamaną nogę i wie na jakiej wysokości i do czego służą poręcze

- one nie są do poruszania się tylko do podciągnięcia - ZA NISKO

 

na na drzwich od toalety powinien znaleźć się taki znaczek

inwalida.jpg

 

pozdro i bez urazy

 

PS - nie pisz mi o formach, ukrytych wartościach i innych rzeczach - to jest PROJEKT TOALETY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu gościowi brak jakiejkolwiek wiedzy o materiałoznawstwie - szyba zbrojona "łukami" i jeszcze wygięta ??
chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie rzeczy mozna teraz robic ze szkla...technicznie rzecz ujmujac moznaby postawic nowe WTC tylko i wylacznie ze szkla (fundamenty, konstrukcje, elewacje, instalacje, itp) tylko dopiero wtedy bylaby to zbyt kosztowna inwestycja...ale kto zwraca uwage na koszty jesli projekt jest typowo koncepcyjny ???

 

P.S. przyznaje ze ta toaleta NIE jest dla niepelnosprawnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - można zrobić odlew całości wiaty - tylko bez zbrojenia (ale to już by było przegięcie), szkło można dopasować - jest mnóstwo odmian

z życia codziennego znamy przynajmniej siedem

ale tu nie tylko mowa o szkle !!! - to osobny temat

(niech choć będzie przezroczyste - bo to PRZYSTANEK)

 

w każdym razie dla mnie projekt ma być projektem, wizualizacja wizualizacją

a to nie jest ani jednym ani drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zemsta?

tomku jak widze to na projektowaniu znasz sie lepiej niz na animacji ;)

 

w wielu miejscach masz racje. do wiekszosci bledow juz sie przyznalem :>

estetycznie wlasnie jest konsekwentny. mial byc ogorek i tak sie kojazy. taka estetyka choc wole minimalizm prac ma+.

jak sie dobrze przypatrzysz w rzut to zobaczysz czlowieka na wozku. ten kibel, jego ksztalt jest wynikiem optymalnego wykozystania powierzchni dla niepelnosprawnych. orurowanie wewnatrz, przedluzona miska wiszaca, system splukiwania na podczerwien to powszechnie stosowane rozwiazania majace pomagac niepelnosprawnym, rowniez w toaletach wolnostopjacych rpodukowanych np przez niemiecki wall lub francuski acdecauq. takie konstrukcje "tymczasowe" ze wzgledu na brak fuhndamentow maja zawsze podjazdy uformowane w chodniku. chodnika juz nie renderowalem, tak to byl blad :]

dobrze ze sie poprawiles bo w polsce mamy ruch prawostronny. kibel nie powinien zaslaniac nadjezdzajacego autobusu. a i tak przystanek jest tylko atrakcyjnym dodatkiem do KONCEPCYJNEGO KONKURSU.

o prawda nie jest jeszcze zaprojektowany. przystanek to tylko szkic koncepcji estetycznej. fak kontrowersyjnej. ale jurorzy lubia efekciarstwo. niestety ;)

 

jestes uwaznym obserwatorem. kup sobie neuferta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zemsta ? - jesli chodzi o gościa na wózku w kibelku - tam się przypatrzyłem - orurowanie - jak napisałem wcześniej nie nada się do niczego - nie przyda się niepełnosprawnemu - chyba że podniesiesz je wyżej.

 

jeśli chodzi o ruch - lewo czy prawo stronny to było przejęzyczenie - czego dowiedzieć się mogłeś czytając zdanie do końca

(autobusy nadjeżdżają z lewej strony)

 

a jesli chodzi o podręcznik Pana Ernsta Neuferta o projektowaniu

architektoniczno-budowlanym to zwróć uwagę na projekt stadionu na okładce - pewno wiesz o co mi chodzi

 

PS - daj tą książkę niepełnosprawnym żeby wiedzieli jak skorzystać z toalety

 

pozdro i bez urazy

 

jesteśmy kwita :-) :-)

 

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek wszelkie wymiary szerokosci i wysokosci we wnetrzu opieraja sie na piecdziesiecio stronnicowym dokumencie departamenty stanu usa dot projektowania lazienkek dla niepelnosprawnych i uwzgledniaja polskie normy, przepisy i zalecenia w tej kwestii.

 

porecze nie sa za nisko bo osoba niepelnosprawna nie podciaga sie na nich tylko podjezdza twarza do sciany pomiedzy muszla a pisuarem i OPIERAJAC sie na rekach obraca sie nad muszle. siada na kiblu uginajac rece. nie ja to wymyslilem tylko sami neipelnosprawni. na wydziale w wwa organizowane sa wyklady dla studentow porwadzone przez ludzi z polskiego zwiazku niepelnosprawych, studentow sadza sie na wozkach i proponuje samodzielne testy min w uczelnianej toalecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wydziale w wwa organizowane sa wyklady dla studentow porwadzone przez ludzi z polskiego zwiazku niepelnosprawych, studentow sadza sie na wozkach i proponuje samodzielne testy min w uczelnianej toalecie.

 

Sam miałem okazję w tym uczestniczyć, lecz to nie wkłady, a wykład, nie prowadzony przez ludzi z polskiego związku niepełnosprawnych, ale panią profesor Kuryłowicz, swoja drogą bardzo zaangażowaną w działanie na rzecz poprawy dostępności miasta/architektury dla niepełnosprawnych, i nie proponuje, lecz karze, pod "groźbą" ;)

 

Bardzo pouczające doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tu boli to wjazd,.. nawet jesli jest wg norm,.. to architektura nie jest dazeniem do zamkniecia sie w normach, ale dazeniem do wygody i dobrego samopoczucia uzytkownika. ten mega wysoki prog oczywisci enie bedzie ZADNYM problemem dla mlodego niepelnosprawnego, bo widzialem jak kolo wskakiwal wrecz do autobusu bo kierowcy sie nie chcialo wyjmowac automatycznego podestu, a podloga byla na wysokosci ok 30cm,.. mimo to sa niepelnosprawni ktorym 5cm to juz troszke problemik, i tu trzeba wlasnie o takich myslec.

 

Ale projekcik podobac sie, bardzo. Fajnie zeby tak w polsce mozn abylo zostawiac rowerki przy czyms takim,..ehh.. mowie o zlodziejach dla jasnosci :)

 

pozdr

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: zaznaczasz na samym renderze że toaleta ma być przyjazna dla osób niepełnosprawnych - nie wiem czy mają tam wskoczyć czy też wozić ze sobą własną pochylnie - patrz wejście do toalety – jest nad ziemią, a jak już wejdzie i uda mu się załatwić to na pewno wody nie spuści

(chyba że będzie tanczył z wózkiem w środku i się ustawiał) - spłuczka powinna być przed toaletą

 

2. Kształt wiaty przy większych wiatrach urywa głowę – taki kształt ma dokładnie żagiel by łapać jak najwięcej wiatru – nawet nie chcę myśleć co w zimie przy opadach śniegu (wszystko zostanie skumulowane pod wiatą

 

3. Kolejna sprawa – jak wiadomo w Polsce jest prawostronny ruch uliczny – czyli z lewej podjeżdzają autobusy - już widzę tych wszystkich ludzi, którzy kukają co chwilę czy autobus nie jedzie – lub jaki właśnie się zbliżą

 

pozdro

 

no to ja sie dorzucę.

ad 1. wejście jest faktycznie wysoko, ale ponieważ to koncepcja to wydaje mi się że to pryszcz, kwestia prefabrykowanej pochylni dodawanej po zamontowaniu

ad 2. sorry ale o żeglarstwie to ty nie masz pojęcia, taki kształt ma jedynie spinaker który jest odpowiedni do wiatrów pełnych, czyli idąc tą myślą wiatr na przystanku musiałby wiać od dołu (a to trochę niemożliwe), biorąc pod uwagę że jednak wieje mniej lub bardziej poziomo, "paznokieć" musiałby być znaczenie bardziej płaski tak aby wywołać podciśnienie i nadciśnienie, wtedy można mówić o efekcie żagla, w tym przypadku jednak wszystkie twoje argumenty są na siłę naciągnięte

ad 3. nie kumam, skoro autobus nadjeżdża z lewej to przecież nie od strony kibla i raczej widać czy jedzie czy nie.

 

fajnie sie krytykuje ale czasem trzeba sie trochę zastanowić.

poza tym, mnie jakoś projekt nie powala na kolana choć pomysł dobry a wykonanie perfekcyje

 

p.s. w edycji poprawiłem literówki żeby nikt się nie śmiał i jeszcze jedno

czemu wszystko musi być zbrojone, betonowe lub szklane, przecież jest cała gama materiałów szutcznych od laminatów do poliwęglanów i tysiaca innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji.

 

no to ja sie dorzucę.

ad 1. wejście jest faktycznie wysoko, ale ponieważ to koncepcja to wydaje mi się że to pryszcz, kwestia prefabrykowanej pochylni dodawanej po zamontowaniu.

Nie rozumiem. Koncepcja ubikacji dla niepełnosprawnych bez podstawowowego udogodnienia dla niepełnosprawnych? Koncepcja odważna, rzekłbym.

 

Pomysł ciekawy, ale szkoda ze SansSerif nie do końca go dopracował.

Bardziej efektowny niż efektywny.

 

ad 2. sorry ale o żeglarstwie to ty nie masz pojęcia, taki kształt ma jedynie spinaker który jest odpowiedni do wiatrów pełnych (...) wszystkie twoje argumenty są na siłę naciągnięte

Ehhh.. spinaker, ze względu na powierzchnię czynną uzywany jest glownie przy malych wiatrach, bo bardzo dobrze zbiera, a wybierając się np. zwykłą omegą przy "6"-ce lub "7"-ce porwałoby ci żagiel. Nawet mały wiatr wystarczy zeby niezle popchać.

 

Spinaker wyłącznie od rufy? buahahaha, zarówno można na nim pływać od fordewindu do baksztagu. Zresztą także przy różnym halsie stosuje się różne rodzaje spinakerów, żeby nie porwać żagla.

 

fajnie sie krytykuje ale czasem trzeba sie trochę zastanowić.

Ot to.

 

Ahoj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto napisał że od tyłu, napisałem że w pełnych wiatrach (a nie WIETRZE PEŁNYM) czyli dokładnie jak napisałeś od baksztagu do fordewindu a nie tylko od tyłu. o sile wiatru nie dyskutujemy tylko o zasadzie,

jeśli chodzi w mój pryszcze to chodziło mi dokłanie o to że jest to błąd a i owszem ale który łatwo mozna naprawić, koncepcja pokazuje pomysł i zasadę a nie jest projektem wykonawczym więc pewne braki są zrozumiałe, poważnym błędem było by dla mnie gdyby np. wymiar lub układ nie pozwalał na korzystanie z toalety osobie niepełnosprawnej,

koncepcja to pierwszy rzut na taśmę i jury (a przy najmniej mam taką nadzieję) tak na to patrzy

 

krzysztof kucharz - tomek kucharz?? bracia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli idąc tą myślą wiatr na przystanku musiałby wiać od dołu (a to trochę niemożliwe)

 

Czyli biorąc poprawkę na kształt i orientację żagla i wiaty - od rufy łodzi.

 

Ale nie o to chodzi.

 

4. A propos wejścia, po wjechaniu biednego niepelnosprawnego, w jaki sposob zamknie drzwi za sobą? Drzwi odchylane nie mają miejsca bytu. Może odsuwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynami sie czepiać słówek, od dołu może być szerokim pojęciem, może być trochę od dołu, całkiem od dołu, prawie od dołu

ok. reasumując wszystko co chciałem powiedzieć, to nie bądźmy drobiazgowi

 

4. A propos wejścia, po wjechaniu biednego niepelnosprawnego, w jaki sposob zamknie drzwi za sobą? Drzwi odchylane nie mają miejsca bytu. Może odsuwne.

NO I TO JEST ARGUMENT

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design jest jak na mój gust kontrowersyjny i świeży.... Czyli chyba dokładnie taki jaki powinien być do takiego konkursu :).

 

Jednak to co mnie urzekło to świetne technicznie wykonanie prezentacji. Czuć profesjonalizm z daleka :), świetny zmysł estetyczny i ładniusio złożone rysunki.

 

Tyle ode mnie.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności