Jump to content

Zero-jedynkowe envelopy


Szczepenson

Recommended Posts

Hej!

 

Rigguję sobie właśnie rękę bohatera gry. I napotkałem problem, ponieważ podczas edycji envelopów nie przechodzą ładnie z czerwonego w niebieski, a są po prostu czerwone. Przez to animacja jest naprawdę utrudniona, praktycznie niemożliwa... Czy ktoś wie o co może chodzić?

D7e5FGB.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak Envelopy starczają, używaj Envelopów. Tam gdzie nie starczą, wag. Max nie ma najszczęśliwego tego malowania wag (w innym programie radziłabym na odwrót). Też nie jestem jakimś specem, używam tego od niedawna, ale takie moje odczucie. Pewna kontrola nad envelopami jednak jest, można ustawić wielkość środkowego i zewnętrznego envelopa, falloff, i można dodawać punkty pośrodku.

Można też pluginem typu BonesPro.

Link to comment
Share on other sites

Szczepenson - pytałeś czy wag używa się częściej niż envelopów... z tym, że envelopy to też wagi. To sposób przypisania wag. Trochę jak takie duże pędzle. Duże regiony wagujące. Jeśli onie nie starczają, wchodzi się pędzlami w detal. A jak pędzle nie starczają, to nawet per vertex czasami. Nie ma tak, że czegoś tam się nie używa.. najlepiej znać kilka rozwiązań i dobrać najwłaściwsze, które pozwoli konkretne zadanie wykonać.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem trochę na ten temat, obejrzałem parę tutoriali - już wiem mniej więcej jak to działa, po prostu envelopy przypisują wagę, ale nie mamy dużego wpływu na to, gdzie i jak dokładnie ją przypisać.

Fajna jest opcja "malowania" wag tym pędzlem, wcale nie schodzi jakoś bardzo długo, a dokładność jest nieporównywalnie większa ;)

Dzięki wielkie, wygląda to dużo lepiej!

 

EDIT: Zna ktoś może sposób na przesunięcie kości już po nałożeniu skina? Źle dałem jednego loopa na kciuku względem kości, i... no cóż, wszystko się posypało... Naprawdę nie mam ochoty zdejmować skina i robić wszystkiego od nowa :D Jest jakiś sposób by to ominąć?

Edited by Szczepenson
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy