Skocz do zawartości

Zero-jedynkowe envelopy


Szczepenson

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Rigguję sobie właśnie rękę bohatera gry. I napotkałem problem, ponieważ podczas edycji envelopów nie przechodzą ładnie z czerwonego w niebieski, a są po prostu czerwone. Przez to animacja jest naprawdę utrudniona, praktycznie niemożliwa... Czy ktoś wie o co może chodzić?

D7e5FGB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak Envelopy starczają, używaj Envelopów. Tam gdzie nie starczą, wag. Max nie ma najszczęśliwego tego malowania wag (w innym programie radziłabym na odwrót). Też nie jestem jakimś specem, używam tego od niedawna, ale takie moje odczucie. Pewna kontrola nad envelopami jednak jest, można ustawić wielkość środkowego i zewnętrznego envelopa, falloff, i można dodawać punkty pośrodku.

Można też pluginem typu BonesPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepenson - pytałeś czy wag używa się częściej niż envelopów... z tym, że envelopy to też wagi. To sposób przypisania wag. Trochę jak takie duże pędzle. Duże regiony wagujące. Jeśli onie nie starczają, wchodzi się pędzlami w detal. A jak pędzle nie starczają, to nawet per vertex czasami. Nie ma tak, że czegoś tam się nie używa.. najlepiej znać kilka rozwiązań i dobrać najwłaściwsze, które pozwoli konkretne zadanie wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na ten temat, obejrzałem parę tutoriali - już wiem mniej więcej jak to działa, po prostu envelopy przypisują wagę, ale nie mamy dużego wpływu na to, gdzie i jak dokładnie ją przypisać.

Fajna jest opcja "malowania" wag tym pędzlem, wcale nie schodzi jakoś bardzo długo, a dokładność jest nieporównywalnie większa ;)

Dzięki wielkie, wygląda to dużo lepiej!

 

EDIT: Zna ktoś może sposób na przesunięcie kości już po nałożeniu skina? Źle dałem jednego loopa na kciuku względem kości, i... no cóż, wszystko się posypało... Naprawdę nie mam ochoty zdejmować skina i robić wszystkiego od nowa :D Jest jakiś sposób by to ominąć?

Edytowane przez Szczepenson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności