Skocz do zawartości

Natron 1.0 - pierwsza wersja stabilna


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy to jest programowane w QT?

Pytanie jest nieprecyzyjne. Natron jest pisany w środowisku QT Creator, ale językiem programowania jest C++.

 

Szkoda, że goście marnują czas na klon Nuke'a. Napisaliby jakiś fajny plugin albo nowe przydatne narzędzie. Rozumiem walory edukacyjne, ale mimo wszystko, szkoda pary w gwizdek. Wydaje mi się, że nikt poważny nie będzie z tego korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że goście marnują czas na klon Nuke'a. Napisaliby jakiś fajny plugin albo nowe przydatne narzędzie. Rozumiem walory edukacyjne, ale mimo wszystko, szkoda pary w gwizdek. Wydaje mi się, że nikt poważny nie będzie z tego korzystał.

 

A ja widzę miejsce na taki soft - tzn. darmowy/opensource, nodowy i łatwy do wklejenia w pipeline.

Nuke świetnie nadaje się do automatyzacji pewnych zadań na farmie (autokompozycje, generowanie prev'ek etc.) albo do wstępnego składania passów - tylko do jest (droga) armata na muchę. Być może gaffer stanie się takim narzędziem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie powiedziałem że QT to język programowania :) raczej mi chodziło o środowisko QT, jeżeli wszystko się robi na bazie ich bibliotek czy też creatora to łatwiej to przenieść na maca czy linuxa - toteż byłem ciekawy czy z tego skorzystali, poza możliwością stworzenia niezależnego od platformy interfejsu graficznego, do samego c++ dodane są dodatkowe elementy jak np. sygnały, czyli 'ichnie' sposoby komunikacji z interfejsem... więc mowiąc programowanie w QT, to też tak nie do końca mija się z prawdą, bo jednak jest to duże środowisko, mające też swoje własne rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę miejsce na taki soft - tzn. darmowy/opensource, nodowy i łatwy do wklejenia w pipeline.

Nuke świetnie nadaje się do automatyzacji pewnych zadań na farmie (autokompozycje, generowanie prev'ek etc.) albo do wstępnego składania passów - tylko do jest (droga) armata na muchę. Być może gaffer stanie się takim narzędziem...

 

Ja bym do takich zadań na brudno raczej użył lekkich terminalowych narzędzi jak imagemagick, ffmpeg, itp.

Już prędzej widzę Natron jako testową platformę dla kogoś, kto chce pisać pluginy OFX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do takich zadań na brudno raczej użył lekkich terminalowych narzędzi jak imagemagick, ffmpeg, itp.

Już prędzej widzę Natron jako testową platformę dla kogoś, kto chce pisać pluginy OFX.

 

ffmpeg nawet nie wczyta tile'owanego OpenEXRa, od deep'ach nie wspominam. to są zbyt proste narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ffmpeg nawet nie wczyta tile'owanego OpenEXRa, od deep'ach nie wspominam. to są zbyt proste narzędzia.

 

No właśnie, chciałem żeby mi zrobił całe kompo, ale też nie znalazłem takiej funkcji. Kicha. Wracam do Nuke'a.

 

Nie zgadzam się z twierdzeniem typu: "Szkoda czasu na rozwijanie czegoś takiego", bardzo dobrze moim zdaniem, może niektórym firmom nie są potrzeba mega zaawansowane softy i taki im wystarczy, to po co mają wydawać kasę na coś komercyjnego...

 

Jakie firmy masz na myśli? Chcesz powiedzieć, że ośmiu gości nie traci czasu, bo dzięki ich pracy, jakieś firmy nie będą musiały kupować komercyjnego softu? Dasz mi jakiś namiar, znajdę sporo takich zajęć :)

Edytowane przez Rotomonks
połączenie dwóch postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chciałem żeby mi zrobił całe kompo, ale też nie znalazłem takiej funkcji. Kicha. Wracam do Nuke'a.

 

 

 

Jakie firmy masz na myśli? Chcesz powiedzieć, że ośmiu gości nie traci czasu, bo dzięki ich pracy, jakieś firmy nie będą musiały kupować komercyjnego softu? Dasz mi jakiś namiar, znajdę sporo takich zajęć :)

 

Chyba nie przemyślałeś tego co piszesz ? :) To zdanie poddaje w wątpliwość sens open source ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przemyślałeś tego co piszesz ? :) To zdanie poddaje w wątpliwość sens open source ...

 

Tylko częściowo. Poddaje w wątpliwość sens pisania od nowa narzędzi gorszych niż pierwowzór, niezależnie od tego czy są open source czy nie. Jeśli już chcą się wzorować na Nuku, to uważam, że lepiej by zrobili poświęcając swój czas np. na zestaw pluginów OFX dodających do Nuka funkcjonalność NukeX-a. Na początek wystarczy jeden, jestem pewien że nie zabrakłoby im roboty, a przynajmniej byłaby szansa, że powstanie coś wartościowego i używanego w środowisku. No przykro mi, nie wierzę w realne powodzenie tego projektu w tej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego planując robienie FLOSSowego softu do compo nie podpieli się pod blendera. Odpadło by im większość roboty na te pierdoły które nie są sednem tego co chcą osiągnąć. Interface, I/O najważniejszych formatów który w blenderze działa elegancko a u nich z tego co widzę się sypie. Od razu podłączyliby się pod ogromny userbase. To by mogła być niezła synergia. Tak jest średnio udany klon nuka i raczej słaby compositing w blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego planując robienie FLOSSowego softu do compo nie podpieli się pod blendera. Odpadło by im większość roboty na te pierdoły które nie są sednem tego co chcą osiągnąć. Interface, I/O najważniejszych formatów który w blenderze działa

elegancko a u nich z tego co widzę się sypie. Od razu podłączyliby się pod ogromny userbase. To by mogła być niezła synergia. Tak jest średnio udany klon nuka i raczej słaby compositing w blenderze.

 

Bo to Francuzi, chcą mieć swoje. :) Jest jeszcze jeden francuski projekt tego typu, ButtleFX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności