Skocz do zawartości

Scena 3D: Moj pokoj


ReBack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to moj pierwszy post i poczatek pracy z Maxem (3 dni) no i postanowilem zrobic scene swojego pokoju zeby nauczyc sie podstawowych rzeczy. Pierwszy obiekt :) Tylko prosze sie nie smiac za glosno :). Ucze sie korzystajac z ksiazki "Po prostu 3ds max5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak narazie tragicznie nie jest, ale pokaz cos wiecej. Ta ksiazka zbytnio dobra nie jest, ale cos dzieki niej mozna sie nauczyc. Polecam inne ksiazki o maxie :P, albo korzystaj z tutkow na max3d.pl - troche tego jest i dzieki nim poznasz podstawy maxa itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam ze pierwsza (i ostatnia :P) xiazka moja bylo vademecum profesjonalisty cos tam 3ds max heliona. ogolnie wiele na poczatku nie rozumialem, ale przynajmniej interfejs znosnie objasnili :)

przyznaje, ze bardzo wiele nauczylem sie podgladajac prace innych wlasnie na tym forum, no i takie tam.

strzasznie ciemne i male te obrazki. moze zmien tlo na biale albocos. na pierwszym tez jakos nieekonomicznie to zrobiles - mebelek malutki a wokol cala masa czarnego.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze zrobiles przezroczysty material ;) do szkla to mu troche jeszcze brakuje ... ale idziesz w dobra strone ... tez kiedys zaczynalem od mebelkow ... pozniej polaczylem je "IK bones'ami" zeby wszystko moglo sie otwierac do animacji ... a pozniej przestalem produkowac mebelki jak przy renderze moj procesor nie radzil sobie z oswietleniem :D (celeron A133 i 8 ramu :D)

 

do rzeczy ... mnustwo mnustwo prostych katow ... ktore pozniej nie beda ci sie podobaly przy finalnym renderze (zapewniam) ale mimo to ... prosta scena zapowiada sie obiecujaco ... o ile sie nie zniechecisz ... to pzyjdzie czas ze ludzie na forum beda cie pytali ... wow !! a jak zrobiles to czy tamto !

 

pozdrawiam ... i zachecam do pracy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na poczatek jest niezle, ale zakladam ze pracke robisz dla poznania interface'u

do do ksiazki to ja kupilem kiedys jedna i zaluje wydanych 50PLN (Helion "Biblia 3dsmax"), korzystaj z tutoriali które sa w internecie (szczególnie jesli znasz angielski), nauczysz sie wiecej, szybciej i za darmo :)

 

co do renderer'a to na poczatek sugerowal bym scanline, dobry na poczatek bo szybki i latwy, jesli nauczysz sie kombinowac ze swiatlem w scanline to pozniej bedzie Ci latwiej w Vray'u czy Brazil'u

 

 

zipper "celeron A133", chyba chodzilo Ci o Pentium 133 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do renderer'a to na poczatek sugerowal bym scanline, dobry na poczatek bo szybki i latwy, jesli nauczysz sie kombinowac ze swiatlem w scanline to pozniej bedzie Ci latwiej w Vray'u czy Brazil'u

 

 

Czy mogbys bardziej przyblizyc mi temat... jak zmienic dotychczasowy tryb (jaki kolwiek on jest), jakis link lub co kolwiek pomocne, bo kompletnie nie wiem oco chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie renderujesz scanline'm, po zainstalowaniu innego renderera typu: brazil, vray, final , mental (ten wystepuje za darmo z maxem6), zmieniasz go w opcjach renderingu (chyba f10) i na dole masz assign renderer, wtedy juz tylko materialy , swiatlo i lecisz, ja polecalbym nauke od razu na jakims rendrererze, ale co zrobisz zelzy od ciebie, mebelki jak na start swietne, ja zaczynalem w minibitwie od boxow (ach ta minibitwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a mozesz bardziej okreslic efekt boxow, extrudowanych splinow i zapewne klamek ze splinow renderowalnych ? ;)

 

jesli sie myle to sory ;) nic w tym obrazliwego ... ;)

 

Mozna jasniej bo nic mi nie mowi ta fachowa terminologia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto efekt koncowy. Praca niestety nie skonczona bo brakuje swiatla i kilku materialow, ale chyba znudzila mnie ta scena :). Teraz wiem ze na poczatek trzeba bylo sie zajac jednym modelem a nie odrazu cala scena. Dziekuje dla 2 panow: Malefatal, Skilo za dobre rady i odpowiedz na bardzo duza ilosc pytan :). Teraz pewnie zaczne modelowac jakis samochod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności