Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od ładnych kilku lat bawię się w cyfrowe malowanie, ale dopiero jakiś rok temu postanowiłem że potraktuję to poważniej, by być może kiedyś przestało to być jedynie hobby...

 

Zakładam więc teczkę i proszę o opinie i krytyczne uwagi, zdaję sobie sprawę że mój poziom nie jest jeszcze zbyt wysoki i popełniam masę błędów, szczególnie mam problemy z nakładaniem kolorów. Mam jednak nadzieję że będę się systematycznie poprawiał.

 

Moje wybrane prace z ostatnich 3 lat w kolejności chronologicznej:

 

cfGtf.jpg

1.

 

0rrWv.jpg

2.

 

FubUmDQ.jpg

3.

 

10750455_878871422157336_92839190686396981_o.jpg

4.

 

q5Fko22.jpg

5.

 

jAxZLxy.jpg

6.

 

ixi4xNn.jpg

7.

 

yF2KcLC.jpg

8.

 

NH9ol3v.jpg

9.

 

1SFH8UJ.jpg10.

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

Pozdrawiam,

exparter

Edytowane przez exparter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy pracujesz w ps'ie ale jeśli tak to polecam pobawić się krzywymi albo poziomami. Ja z kolorem też mam problem ale praca z kanałami, które te narzędzia oferują to fajna sprawa. Eksperymentuj też z opcjami mieszania, tam jest masa przydatnych opcji.

 

Twoje prace mi się podobają, mimo że widać niedoróbki. Uważam, że wszystko jest kwestią czasu i włożonego wysiłku. Tak czy siak, fajne prace, tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak używam PS-a, bawię się krzywymi i trybami mieszania, ale jeszcze te moje kolory są ciągle słabe. Wynika to raczej z braku umiejętności jeszcze ich dobierania, mam nadzieję że z czasem się w tym poprawię, póki co ćwiczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki tutorial masterowania koloru:

 

Jeremy Vickery - practical light & color + James Gurney -Color & light + Still life/Master/Photo studies (nie wszystkie fotki sie nadają)

^obejrz ........................................... ^przeczytaj ......................... ^napierdalaj

 

Następnie powtórz całą procedurę, aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.

 

Pozdrawiam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, napewno obczaję. Ogólnie macie rację, biorę się za ćwiczenie podstaw, większe prace na razie odstawię, co najwyżej jakiś speed co jakiś czas. Pokazuję jeszcze taki właśnie speed ostatnio popełniony, ok.1h.

 

hViqI8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu odstawiłbym też na jakis czas kolor i zajął się trenowaniem samego waloru. Efekty będą szybsze (100 możliwości vs 100*100*360 ;), a później nauka koloru okaże się tez znacznie łatwiejsza (walor>nasycenie>barwa). A jeśli Ci się znudzą ćwiczenia i będziesz chciał coś walnąć swojego to najlepiej i tak posiłkuj się refami. Tylko zamiast dokładnej kopii z jednego otwórz sobie np 7 różnych obrazków przedstawiających to co chcesz namalować i staraj się użyć po trochu z każdego. Albo jak masz jakiś fajny pomysł to zrób pierw studies rzeczy które w obrazku mają sie znależć a potem spróbuj go namalować bez patrzenia na refy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, postanowiłem na razie zostawić kolor i ćwiczyć walor z refek, analizując światło i bryły.

Wrzucam jedno z takich ćwiczeń, tu poszedłem w detal ale raczej będę robił szybsze, bardziej szkicowe ćwiczenia.

 

LP5l5QP.jpg

Edytowane przez exparter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie że widać jakiś postęp, to motywuje:)

 

Wrzucam parę ćwiczeń robionych w ostatnim czasie:

 

Na Daily Spitpaint:

 

eF3kKrs.jpg

 

jzh26VB.jpg

 

Oba po 30 min, ten pierwszy jeszcze później pociągnąłem drugie 30 i wyszło coś takiego:

uo2OR4K.jpg

 

Do tego kolejne ćwiczenie, czacha:

G7Fb1Zo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności