Skocz do zawartości

Karta graficzna do gier i grafiki 3d: 600-800zł


Krs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dostalem w prezencie nowego Wiedźmina co zmobilizowalo mnie do wymiany karty.

Szukam takiej ktora pozwoli bezstresowo pograć i podniesie komfort pracy w Maxie(rendering CPU).

Nie orientowalem sie dotąd na tym rynku ale po szybkim zgłębieniu tematu mam na celowniku Radeona r9 270x choc teraz sie waham bo zauważyłem ze do 3d poleca sie raczej geforce gtx...

Proszę o rady. Sprawa pilna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rendering CPU? Literówka? Jak planujesz renderować na GPU to z miejsca skreśl wszystko od AMD. Maxowy iRay i większość rendererów GPGPU jest oparta o Nvidia CUDA a nawet jeśli mają backend do openCLa to jest on okrojony (Cycles).

 

GTX 960 da się znaleźć za 8 stów. Najlepszy wybór w tej kategorii cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie literówka. Nie mam zamiaru używać silników GPU do renderingu. Zatem? Czy Radeony wchodzą w grę? Czy jest jakaś różnica w wydajności między Nvidia a Radeon jesli chodzi o grafikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nadal polecam nvidie bo mają dużo stabilniejsze sterowniki. Nvidia ściśle współpracuje z Autodeskiem.

Karty AMD teoretycznie mają lepszy price/performance ale niestety to są dane papierowe, mają bardzo słaby wskaźnik wydajności energetycznej. Oni fabrycznie podkręcają je jak mogą i kiedy robisz coś na prawdę wymagającego mocy pojawiają się problemy z chłodzeniem, stabilnością i poborem prądu. Zużycie prądu w tych nowych Radeonach jest ogromne, różnice w cenie tych kart zapłacisz w rachunkach za prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie.

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź.Oszczędziłeś mi sporo czasu i zbierania informacji. Zdecyduję sie na gtx 960 w wersji itx od Gigabyte. Zainwestuję mimo ze to mój górny próg cenowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie.

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź.Oszczędziłeś mi sporo czasu i zbierania informacji. Zdecyduję sie na gtx 960 w wersji itx od Gigabyte. Zainwestuję mimo ze to mój górny próg cenowy.

 

Pozdrawiam

 

Poczytaj jeszcze w sieci czy 660ti asusa by Ci nie wystarczyla bo to bardzo dobra karta.

Tutaj porownanie szybkie http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960-vs-GeForce-GTX-660-Ti

 

Polecam Asusy bo sa ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Im drozej tym lepiej. Zdecyduj juz sam gdzie chcesz sie zatrzymac.

Wszystko z gtxow bedzie fajne jak juz wyzej wspomnial Monio i loozack.

Ja sie sporo naczytalem i dla mnie np jedynym wyborem byl gtx 670 4gb ram od Asusa. 4GB ram bo chcialem renderowac na gpu, oraz asus bo chcialem miec cichy komputer. Wybor nalezy do Ciebie :) Zle nie mozesz wybrac, chociaz ja bym nie bral uzywanca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was jedno pytanie zanim kupię: czy macie jakieś doświadczenia z kartami w wersji ITX? Mam klasyczną obudowę, slot PCI express jest kompatybilny z płytą.Wydaje się ze fakt miniaturyzacji zwłaszcza w przypadku Geforce nie ma wpływu na kompatybilność czy wydajność układu ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why? Jest kartą godną polecenia w tej kategorii cenowej. GTX 970 i mocne 7xx to dwukrotnie większa kasa.

 

Przede wszystkim dlatego, ze już teraz 2gb vramu to mało na gry. Ta karta jest niewielkim skokiem względem czteroipółletniej gtx 580.

 

Z jakiej karty robisz upgrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah. Wystarczająco dużo ramu żeby odpalić na medium detalach + fullhd większość najnowszych gier. ;) 580 to karta która była hi-endem więc oczywiste że kolosalnego skoku nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah. Wystarczająco dużo ramu żeby odpalić na medium detalach + fullhd większość najnowszych gier. ;) 580 to karta która była hi-endem więc oczywiste że kolosalnego skoku nie będzie.

 

Kolosalny przeskok jest miedzy 580 a 970. Nie wiem po co kupować karte która uciągnie na medium to co wyszło już teraz. No ale to chyba już tyle w temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można by napisać że nie ma sensu kupować kart które mają tylko 4 giga RAMu jak GTX 980 bo przecież już są problemy jak ktoś chce grać w 4k na Ultra. Za rok na GTX 970 nie wszystkie gry będą śmigały na w 1080p na Ultra. BUDŻET! KRS ma ustalony budżet na update i koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jest doskonała (do stacji roboczej również) bo doskonała karta, czyli Titan X, kosztuje 5000 pln. Kwestia jest taka że Krs ma budżet 8 stów a nie 5 tysięcy i nie celuje w doskonałą kartę tylko dobrą. Czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jest doskonała (do stacji roboczej również) bo doskonała karta, czyli Titan X, kosztuje 5000 pln. Kwestia jest taka że Krs ma budżet 8 stów a nie 5 tysięcy i nie celuje w doskonałą kartę tylko dobrą. Czego nie rozumiesz?

 

Nie ma sensu kupować 960 za 800zł. Czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ta karta jest bez sensu to co w takim razie się opłaca się kupić w wyznaczonym budżecie? Czemu GTX960 jest nie opłacalny jako sprzęt do grania biorąc pod uwagę że karta jest wydajniejsza niż GTX770 i potrafi udźwignąć Witchera 3 w 1080p na średnich/wysokich detalach (bez futerka od nvidia oczywiście) a starsze gry na Ultra? Uważasz że żeby cieszyć się nowymi grami w ładnej oprawie trzeba wydać na kompa ponad minimum 10 tysi i mieć monitor 4k? Nie rozumiem twojego pojmowania hardwareu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności