Jump to content

Początki z modelowaniem postaci.


Teoss

Recommended Posts

Witam.

 

Nowym nie jestem, kiedyś tutaj pisałem. Po ponad roku wracam bo chcę zacząć przygodę ze sculptingiem, postaciami i nieregularnymi formami. No ale od początku, żebyście mogli mi jak najlepiej pomóc.

 

Całą swoją historię z 3D zacząłem dobrych parę lat temu (powoli dobijamy do 10), lecz zawsze były to budynki, proste bryły. Kiedyś samochód (jest na forum), gitara. Ale najczęściej interior, exterior i wnętrza. Nie chce się tylko ograniczać do takich rzeczy dlatego chcę wejść w etap kompleksowych brył, postaci, robotów, innych naturalnych lub stworzonych przez człowieka form. Znam blendera na poziomie płynnego modelowania. Również znam w miarę dobrze 3ds Maxa lecz od prawie roku znów w nim nic nie robiłem. Widziałem interfejsy Maya, Cinema4D, i ZBrush. W dwóch pierwszych tylko sprawdzałem jak wygląda, nic nie modelowałem. ZBrusha chce się uczyć, na razie powoli go poznaje, rozgryzam. I tutaj pytanie do Was, od czego zacząć naukę modelowania postaci. Jaki program wybrać, czy ZBrusha, czy jakiś inny (darmowy, płatny). I najważniejsze, tutoriale, jak Wy zaczynaliście, z czego się uczyliście. Interfejsu blendera nauczyłem się w kilka dobrych tygodni po tutorialach Piotra Arłukowicza (Polski Kurs Blendera). 3Ds maxa, uczyłem się podstaw w szkole, a potem sam z domu z jakimiś filmikami. Ale każdy kolejny program wydaje mi się trudniejszy. Dlatego tutaj napisałem i mam wielką nadzieję że mi pomożecie to rozgryźć.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Jakieś warte uwagi tutoriale, porady, pierwsze kroki? W ZBrushu robiłem na kuli, i na Z-sphere jakieś testowe modele. Jeżeli zaczynałem od kuli to po pędzlu "move" dawałem automatyczną retopologię, ale wiem że można też ją ręcznie poprawiać. Tego typu tutoriale by się przydały, od czego zacząć. jak tą postać wyprowadzić, na co zwracać uwagi (stawy, kości) Jakiś tutorial na temat pędzli. Sam interfejs powoli ogarniam więc ważne samo modelowanie i technika.

Link to comment
Share on other sites

Trudno coś polecić innego. Zbrush to standard, właściwie nie ma sobie równych.

 

Chociaż równie wspaniałe rzeczy zrobisz w 3d coat lub blender, które pod wieloma względami oferują więcej niż sam digital sculpting.

 

Wszystkich możesz spróbować :)

 

Ja nie mogłem przebrnąć przez 3d coat bo jakoś, źle mi się "rysowało" + ten interface. Blender jest dla mnie zbyt "toporny" do sculptingu.

Ale widziałem równie zajebiste rzeczy zrobione w tych programach co w zbrushu (tyle, że mniej).

Na końcu to zawsze tylko narzędzie. Ale jak myślisz o pracy w studio - to zbrush.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy