Jump to content

[WIP] Model3d: XVII wieczna armata


chom1k

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Postanowiłem, że spróbuje zapoznać się bliżej z technikami tworzenia modeli do gier i zobaczyć co z tego wyniknie. Obejrzałem kilka tutoriali i uzbrojony w wiedzę teoretyczną poszukałem sobie obiektu, który będę próbował wykonać. Padło na zacne, XVII wieczne działo, które to wrzucę poniżej. Zacząłem tworzyć już bazę, następnie zrobię sculpt, a dalej klasycznie retopo i texturki. W czym to się jeszcze okaże, na razie model powstaje w blenderze. W przyszłości bardzo będę liczyć na rady osób lepiej obeznanych ode mnie tak aby wyszło to w miarę ładnie. A oto zaczątek bazy:

 

1.jpg

 

cannon.jpg

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaale foto real - shadery i tekstury miażdżą! Stary, aleś ten temat ogarnął...szoj kurde. Jak zrobiłeś te nierówności na drewnie które jest podporą z tyłu armaty (takie postrzępione brzegi od różnych uderzeń czy otarć...miazga). Kurde a materiał samego działa armatniego, brąz jako żywy, jak odlany...pochwalisz się jakimś setupem materiałów?

Gratuluję i po cichutku mnie zazdrość zżera :)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, generalnie szkoda marnować polygonów na mały detal który gracz pewnie i tak nie zauważy, więc albo wypada detal powiększyć albo znaleźć sposób który nie odbije się na jakości lub detal usunąć. W game art'cie nie wszystko musi być perfekcyjne, szczególnie że są pewne ograniczenia techniczne

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja mam pytanko o to jak później to rozegrasz z wersją low poly. Jak już skończysz całą podstawę i skończysz ją rzeźbić to wersję LP zrobisz "manualnie" z bazy, czy też może użyjesz jakiegoś konkretnego programu który sam, automatycznie przeprowadzi retopologię ?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W sumie macie rację, zobaczę jak będzie wyglądać po powiększeniu, jeśli marnie to podmienię na coś innego co lepiej w oko wpadnie.

 

Zernat: Prawdopodobnie użyję niektórych elementów z bazy, oczywiście usuwając większą część geometrii. Resztę wymodeluje ręcznie od nowa.

 

Edit: Wrzucam trochę sculptu z ostatnich dni. Część elementów jak i powierzchni celowo uwydatniłem/zmieniłem.

 

sc1.jpg

sc2.jpg

sc3.jpg

sc4.jpg

Edited by chom1k
Link to comment
Share on other sites

Dopiero sobie uświadomiłem, że nie wrzuciłem nowych materiałów. Poniżej siatka, wyszło około 26 tys trójkątów. Nie wiem czy dużo czy mało... Mam już zrobione co nieco tekstur także geometria zostanie już jak jest, pewnie mogłoby być lepiej ale to następnym razem :) Wrzucam też widok z wypaloną normalką. Po uwagach PIraTa postanowiłem usunąć łańcuszki i zastąpić je linami, mniej trójkątów, a jednak bardziej widoczne. Do następnego :)

 

ret1.jpg

ret2.jpg

ret3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy